bugün

isa'nın doğumundan sonraki ikibininci yıl. (bkz: milenyum)
(bkz: tekel 2000)
büyük umutlarla beklediğimiz yıldı. herşey gibi oda zamana yenik düştü ve 6 yıl geride kaldı. milenyumolarak adlandırılmıştı zamanında.
21. yy'ın başlangıcı.
galatasaray'ımızın uefa kupasını ve super kupayı aldıgı tarih.*
bilenin bilmeyenin fikir yürüttüğü tüm eski bilgisayarların kaldırılıp çöpe atılacağını idda ettiği tarih.
(bkz: milenyum)
..gri ve fosfor ağırlıklı yılbaşı süslerini, çocuğunu yılbaşı gecesi doğurup "milenyum çocucuğunun annesi" sıfatıyla ana habere çıkmış kadını, benetton'ın milenium kreasyonunu vs. milenyum içerikli bir sürü çagapakayı anımsatadan sayıdır.

şu zamanlarda;

^ dünya eskisi gibi olmayacak sözlerini unutan devlet büyükleri birbirlerine savaş açarak çeliştiler ilk, kendileriyle. belkide hiç çelişmediler.

^ o yılda doğan çocuklar şimdi 10. yaşına giriyor, arkadaşımın o tatlı kardeşi şimdilerde kocaman bir kız neredeyse.

^ benetton klasik giyim için ithalat yapıyor daha çok.

^ dönemin uzaylı filmlerini şimdi amatör yönetmenler rahatlıkla çekiyor.

^ ümit davala'nın çıkardığı albümü nedense hep işletiyor içime. "2 sıfır sıfır döört sene ikibindööört" deyyi.

^ türkcell süper lig'de ilk 3 ü, galatasaray, beşiktaş ve gaziantepspor oluşturuyor o yıl. fenerbahçe 4. sırada. altay, göztepe, vanspor, ligden düşmüş.

^ windows me, windows server 2000 sürülüyor piyasaya.
(bkz: honda s2000)
altıncı nesil yazar. hoşgelmiştir.
askerlik dönemime denk gelmiş ve bende silik olan onulmaz yara.
2000 milenyum yılı olarak anılır.
on yıl sonra uçan arabaların piyasaya çıkacağı söylentilerinin yayıldığı yıl. 10 yılı geçtik hala beyaz renkli doğan görünümlü şahinlerle fink atıyotuz.

verdiği bakınıza hayran kaldığım yazar.
adamın birinin metalik gumusu hayatımıza zorla soktugu yıldır.
milenyumdur, milenyum gazıyla microsoft' un yüz karası işletim sistemi windows me' nin çıktığı yıldır ve en önemlisi galatasaray' ın uefa kupasını aldığı yıldır.
#10095611 entrysini farkedipte akşam, akşam beni kahkahalara boğmuş yazar.*
bana yardım elini uzatan, hayalini kurduğum şeyler hakkında güvenle elimden tutan; samimiyeti ve enfes muhabbeti ile gönlüme taht kuran en asil duyguların insanıdır. Sonsuz teşekkürü hakeden, çok değerli ve de derin bir saygı duyduğum yazardır. Candır.
aveanın kampanyalarından biri.
(bkz: 1 haftalığına 2000dk avealılarla konuşma bedava)
galatasaray'ın 5 kupa kazandığı yıldır.
(#13297213)

örnek alınacak yazardır.
2000 yılında aldığı e-mail adresi yüzünden, üyeliklerini şaşırmamak adına her bokun arkasına 2000 yazmak zorunda kalan yazar...
ben... (yoksa sanıldığı gibi 200 doğumlu falan değildir)
gazetelerde çarşaf çarşaf 2000 yılında evrende olacak değişikliklerin yayınlandığı yıldır.

çocuk kafayla biz de kaptırmıştık bu akıma kendimizi. milenyum çağındaydık artık, hayat tıpkı uzaylı filmlerdeki gibi olacaktı ya olmadı tabi. *
ayrıca metalik gri adındaki renk otomobillerde baya yaygınlaşmıştır bu yıldan itibaren.
21.yy'ın başlangıcı değildir.21.yy'nın başlangıcı 2001'dir
http://www.youtube.com/watch?v=B3-O7xq1XJM