bugün

2008 yılında çıkacak yeni batman filmi.
Christopher nolan'ın yarattığı yeni batman serisinin (bkz: batman begins)2.filmi olacak,adında ilk kez batman geçmeyen ilk batman filmi.Filmde joker'in doğuşu ve büyük bir ihtimalle two face de olacak...*
joker i brokeback mountain den hatırladıgımız heath ledger canlandıracak..yonetmen ise christopher nolan..
projede christopher nolan varsa kesin tutacak film.
batman begins in devam filmi olup, asıl kadrodan tek zayıf halka olan katie holmes çıkarılmış yerine bağımsız sinemanın tanrıçalarından olan maggie gyllenhaal gelmiştir. filmde oynayacak başrol oyuncularının neredeyse tümü ingiltere doğumludur.

imdb ye göre 2008 de sinemalardadır. merakla beklenmektedir.
jokerli çok güzel bir afişi çıkan film.

http://beyazperde.mynet.com/haber/10174
Knight online oyununda kisaca dk olarak adlandirilan mob veya canavar.
iyi de exp verir bunlar.
tüm batman takipçilerinin heyecanla beklediği filmdir ve kanımca begins'in başarısını devam ettirecek gibi ..
ayrıca joker'e jack nicholson dan daha ya çok yakışacak kim var çok merak ediyorum..
iki yeni tv videosu yayınlanmış olan film.

http://www.sinemaestro.co...w&id=324&Itemid=1
öncelikle, uzun zamandır izlediğim en olağanüstü fragmana sahip film. batman den nefret eden birini bile sinemaya koşturmaya gücü yeter bu fragmanın. o derece. zaten baktım da fragman, yılın fragmanı seçilmiş...

batman. christian bale in ilk filmdeki basarısını tekrarlayacağından süphem yok. o acıdan rahatım ve üzerinde çok konusmaya gerek görmüyorum.

joker. heath ledger öldü diye söylemiyorum zaten cok da sevmezdim rahmetliyi. ama * joker, gerçekten bu adamla vücut bulmuş. tamam jack nicholson un, daha doğrusu tim burton un jokerine laf etmeye hakkımız yok. ama bu joker baska joker. hakaten korkuyorsun bu jokerden. ürpertiyor insnı. hele bir why so serious? diyişi var ki, ''abimsin, büyüğümsün'' diyesi geliyor insanın...

christopher nolan. 6-7 filmle şimdiden efsane olan, kubrick in halefi denilen nolan eminim ki the dark knight ile hem tim burton un batman ini yerle yeksan edecek, hem de ilk filmi olan batman begins deki başarısını katlayacak.

the dark knight, bu sene speed racer ı, indiana jones u ve iron man ı da silip süpürerek yılın en büyük gişe hasılatını da yapacak büyük ihtimalle. hatta diyorum ki bu film, adını sinema tarihine yazdıracak gibi duruyor...

temmuz a ne kaldı ki?..
heyecanla beklediğimiz, 25 temmuz 2008'de yayınlanacak olan batman filmi.
batman begins'in sonunda kartvizitini bırakarak, gelecegini belli eden yeni jokerle daha bi guzellesecek film.
bu arada heath ledger'in performansi simdiden efsane olmus bile.
merakla bekliyoruz.
ah bi de riddler'i gorebilsek bu seride muhtesem olur.
iki yeni videosu daha yayınlanmıştır.

http://www.sinemaestro.co...w&id=430&Itemid=1
her ne kadar joker'in görüntüsü heyecan verici olsa da konusmaya baslayip sesi duyulduktan sonra "yerim lan senin joker'ligini nerde benim jack nicholson'im" dedirten bir fragmana sahip film. hee heyecanla bekliyorum, vizyona girsin gidip hemen izlicem orasi ayri.

bildigim tek birsey varsa o da sudur; forza jack nicholson
yeni fragman, filmden sahneler içeren 12 video ve kamera arkası görüntüleri için:

http://www.sinemaestro.co...w&id=466&Itemid=1
reklamı için bayağı bir para harcanılan yapım.***
gönül isterdi ki yeni batman serisinde yeni karakterler olsun yeni nesil onlarla kucaklaşsın. olmadı bu. neyse diyoruz artık olanlara bakıyoruz.
batman'i batman yapan karakter joker ile film yapıyorlar. büyük bir risk aslında bu. rahmetli nasıl canlandırdı jokeri merak konusunu.

fakat dark knight da jokeri çok sevmeme rağmen beni esas heyecanlandıran şey Harvey Dent namı diyar Two Face. bu filmde harvey dent in nasıl two face olduğunu göreceğiz. işte senaryodaki bu tip oynamalar beni heyecanlandırıyor.
http://www.sinemaestro.co...&id=301&Itemid=35

nitekim üçüncü çekilecek film de two face esas kötü karakter olacak. benim tahminim Dr. Edward Nygma* da son filmde yer alır.

başta söylediğimiz gibi keşke yeni karakterleri yaratılsaydı. batman lan nihayetinde bu! sanki tüm karakterlerin suyu çıktı. hepsi nolan ın elinde bir efsane olurdu yazık oldu valla.
kimisinin huzunle , kimisinin ise heyecanla izleyecegi bir film olacak. film arasina ve uzun reklamlara nasil dayanacagimiz ise bende merak uyandiriyor.
filmin başlangıcı ve üç yeni videosu yayınlanmış, sabırsızlıkla beklenen film.

http://www.sinemaestro.co...w&id=471&Itemid=1
internet sitesine the joker'in eli değmiş fimdir. iyi de olmuştur. sabırsızlıkla beklemekteyiz.

http://thedarkknight.warnerbros.com/
filmin müzikleriyle ilgili detaylar için:
http://www.sinemaestro.co...w&id=484&Itemid=1

bir dakikalık joker videos için:
http://www.sinemaestro.co...w&id=483&Itemid=1
(bkz: the dark eternal night)
heath ledger'in "işi kotarmanın" çok üstünde, unutulamayacak bir "the joker" performansı bıraktığı film. fragmanından gördüğümüz kadarıyla ve daha çoğunu da göreceğimizi biliyoruz.
HBO televizyonu için hazırlanmış yönetmen ve oyuncu yorumu destekli 13 dakikalık video için:
http://www.sinemaestro.co...w&id=494&Itemid=1

Yönetmen christopher Nolan ve Gary Oldman' ın bir sonraki filmde "Joker rolünün akibeti ne olacak?" sorusuna verdikleri cevabı kapsayan kısa söyleşileri için:
http://www.sinemaestro.co...w&id=493&Itemid=1
the dark knight' ın 1966 versiyonuyla son modelinin poster tasarımlarına ait benzeşmelerle süslü karşılaştırmaları için:
http://www.sinemaestro.co...w&id=497&Itemid=1

the dark knight gereğinden fazla mı dark?
http://www.sinemaestro.co...w&id=498&Itemid=1
gösterimine sayılı gün kala yayınlanan 3 yeni videosu için:
http://www.sinemaestro.co...w&id=504&Itemid=1
Rolling Stone un sinema yazari peter travers in ilk filmden fazla puan vererek, kendisinden 4 uzerinde 3.5 alan film.*
imdb top 250'ye 9.7 puanla 4. sıradan giriş yapmıştır.

(bkz: ohannes)
imdb de tüm zamanların en iyi girişini yapan film. 5000 kişinin oyu ile 9.7 puana ulaşmış.
(bkz: ohaa)
bu işte bir bokluk var diyoruz: (#3680897)
imdb top 250 movies sıralamasında dördüncü sıradan giriş yapan ve batman hayranlarının* heyecanına heyecan katan film. daha önce görülmüş birşeymidir bilmiyorum ama 9,7 puana imdb'de ben ilk kez denk geliyorum. *
an itibariyle the godfather part 2'yi de sollayarak imdb top 250'de ilk üçe girmiş olan film.*
imdb yi an itibarı ile sallamış ve uzun bir süre de sallamaya devam edeceği kesin gibi gözüküyor. bu filme gitmek lazım. her ne kadar recep ivedik ten sonra greve girmiş olsam da.
harika gişe açılışı, imdb yi alt üst eden puanı, dillerden düşmeyen çekim teknolojisiyle sabrımızı deneyen yapım. son 6 gün. ayrıca açılışında Heath Ledger'a bir anma yazısı olduğu söyleniyor. kısacası son dönemin en sansasyonel filmi the dark knight. iron man ile tavan yapan süper kahraman aşkımız the incredible hulk ile köreltilmişti. şimdi sırada batman var ve kesinlikle eminim ki hulk'da yaşadığımız hayal kırıklığı tekrarlanmayacak ve seyrine doyum olmayan bu yapımla rüya gibi iki buçuk saat geçireceğiz.
bir superhero filminden çok ötede, marvel'a dc comics'in unutulmayacak tokadı. türü çok ileriye taşıdığını söyleyemeyeceğim artık, türünü aşmıştır ve bütün comics filmlerinin the dark knight'ı takibi çok zordur.

bir de ek$i suserlarına lafım var, orada da söylemek isterdim, bu söyleceklerim kırk karakter olmayacak nick yahut rumuz'un sesidir, umarım duyarlar. şimdi bu filmi küçümseyen büyük adamcıklar, her zamanki eksiğinizin peşindesiniz, elit olmak. bu film ola ki tutmasaydı, izleyenlerine yeterince ulaşamasaydı, eski tarihli az bilinen bir film olsaydı yahut, siz o büyük adamcıklar ne yazardınız şimdi? küçümsediğiniz övgülerin kaç katı?

uludağ suserları ise bu 43. entry ise 2008'in ve 2000'lerin bu büyük sinema olayı için fazla sessizdir.
Cuma gununun son saatleri itibariyle, imdb top 250 listesinde baba ve esaretin bedeli filmlerini gecerek 1. siraya oturmus ve sinema tarihindeki en buyuk ilk gun acilisini yapmis, film.
23.000 oy ile imdb'nin top250 listesinde 1. olan film. oha diyoruz burdan. 3 gün önce 4. sırada olduğunu da hesaba katarsak*, bu filmin en kötü ihtimalle en iyi ilk 15 film arasına girmesi muhtemeldir.

star wars episode iii revenge of the sith'i bile bu kadar heyecanla beklemediğimi itirâf etmeliyim.

türkiye'de vizyona girmesine 5 gün kalmıştır...
imdb'nin top 250 listesinde 9,5 puana, kendi sayfasında ise 9,7 puana sahip film an itibariyle. insanların beklentileri yükselmiyor değil açıkçası, imax teknolojisiyle izlemek de bu film için kullanılabilir hale getirilmiş.

ve çıkan iki fragmanını izlediğim kadarıyla söyleyebilirim ki, joker bu filmi tek başına alıp götürmüş gibi. jack nicholson olsa daha mı iyi yoksa daha mı kötü olurdu bilemiyorum ama, heath ledger'a da cuk diye oturmuş bu rol.

yeni bir film olmasını geçtim, bir süper kahraman filminin imdb'ye 3. sıradan oturup birinciliğe çıktığına ilkkez şahit oluyorum.

artık cuma gününü bekliyoruz. kendim adına şu saatten sonra filme dair ne bir şey okuyacağım, ne de en ufak videoyu izleyeceğim, özellikle de filmin neredeyse yarısı küçük parçalar halinde internete düşmüşken...
fragmandan anladığımız kadarıyla heath ledger'in tarzı ve oyunculuğu ile jack nicholsonu nerdeyse toprağa gömeceği film. merakla bekliyorum çıktığı gün ilk işim filmi izlemek olacak yıllardır hiç bir film için bu kadar çok beklemedim ve hiç bir performansı bu kadar merakla beklemedim.
Dogmamis cocuga bicilen donun sonunda giyilebilecegini sinemaseverlere gostermis, dc'nin marvel'a yaptigi en buyuk nanik.
imdb'ye aldığı oylarla godfather'ı geçmiş film. 10 üzerinden 9.7 almıştır.
he bana göre batman çizgi filmlerinde beni en cezbeden karakter jokerdir. işte bu yüzden 25 temmuz'u iple çekenlerden biriyim.
spider-man 3 filmine ait olan açılış rekorunu geçmiştir film. 158 milyon $ hasılat yapmıştır 3 günde.
şimdiden biletimi aldım lan, dün krize girdim şerefsizim.... Kafayı bozdum lan bu filmle ben. batman süper kahraman, sen batman sin ben ben gazman heyo lalalala..
efsanevi bir haftasonu geçirmeme vesile olacak film. cumartesimi henüz yeşermemiş bir efsane izleyecekken, pazarımı çökmek üzere olan bir efsaneyi izleyerek geçireceğim.

27 temmuz 2008 metallica istanbul konseri
nolan'in bale takintisi oldugunu anlamama birkez daha sebep olan bir filmdir bu yani kardesim oyle super bir oyunculuk cikarmamis yine mimikler absurd bakislar bon neden bale secildi bu role hala anlayabilmis degilim,ha jokere gelirsek heath ledger muhtesem bir oyunculuk sergilemis ha oluye saygidir arkasindan kotu konusulmaz kliselerini gecmis bir insan olarak soyluyorum harika oynamis akademi odullerinde james dean'den sonra olumu ardindan oscar'a aday gosterilen ikinci sahis olabilir alma ihtimalide baya yuksek ..
insanın adrenalin ruhunu aksiyona geçiren film. kesinlikle izlenmesi lazım. heath ledger ise ölmeden önce en iyi rolünü yapmıştır. saygıyla anıyoruz. kalk lan ayağa hala oturuyor.
türkiye'ye nihayet yarın gelecek olan film. büyük ihtimalle umduğumuzu alıp, eve filmi düşüne düşüne intikal edeceğizdir.

(bkz: hastasiyim)
bu geceden yorganı battaniyeyi aldırıp, sinemanın önünde yatıracak gibi gözüken film.
basın gösterimi bugün yapılan 152 dakikalık film.
torrent sitelerine çoktan düşmüş olan film. tabi fake mi yoksa gerçek mi bunu ancak indirdikten sonra anlayabiliriz.*