7 yıl sonrası.2013 2015 arası sayıdır.
(bkz: başlık parsellemek)
birinci dünya savaşı'nın 100.yıldönümü.
nasa tarafından her 5 yıl sonrası için söylenen "dünyaya meteor düşecek hepimiz ölcez" kolpaları için iyi bir metafor olabilir.
küresel olarak acayip şekilde ısınacağımız yıl.
dünya kupası düzenlenecek yıldır.
yaşamın günümüze göre daha zorlaşacağı yıl.
abdullah gül'ün cumhurbaşkanlığı'nın biteceği ve tahminimce yeni cumhurbaşkanının ne yazık ki rte olacağı yıl.
bu ülkede artık umut yeşermiyor
türkiye'de genel seçimlerin yapılacağı yıl.

bugün itibariyle söyliyeyim sözlüktekileri dinleseniz herkes hükümete sayıp sövüyor, başbakan işini hiç iyi yapamıyor falan.. bakın henüz 2 yıldan fazla zaman var ama yine ak parti birinci parti olarak geleceğinden şüphem yok. hee bu arada nihat doğan furyası bitmek üzere külleri kaldı bi.. ve henüz sözlüyüm 2014'te evime yoğurt götüren göbekli bi tip olurum sanırsam, nenem de hala ölmedi amk hatun 104 yaşına girdi helal olsun hatuna!

(bkz: sözlüğü günlük olarak kullanmak)

2014te gelen edit: beyler nenem öldü allah rahmet eylesin :( ve evet evlendim ama hala evime yoğurt getiremiyorum :( düğün borçları hala bitmedi amk :(
hayırlısıyla beklenen 11 ay 3 günü kalan yıl.
Hayat planlamasi yapmaya yetişmeyen yıl.
iki sene sonranın geçen yılı.
her şeye yeniden (sıfırdan) başlamak için ideal bir sene.
bekliyoruz.
çok güzel olacaktır çok. hem çift sayıdır ne zararı olabilir ki.
gümbür gümbür gelmesi beklenilen yıldır. dört gözle bekliyoruz.
lanetli, iyi geçmeyen 2013 ten iyi geçeceğini düşündüğüm yıldır.
Yıl olmus nerdeyse 2014 hala ayni terane, hani ucan arabalar, uzay gemisi atilgan, terminator nerede, ulan robocopa bile raziyiz, mutfak robotundan oteye gidemedik, zaman makinasina deginmiyorum bile, çamasir makinasi hala serviste, yapay zekaymıs, olum gercegi hala bedava yapayını kim ne yapsın? mardukta yok piyasada, isvicreli bilim adamlari kozmetikle bozmus kafayi, olmemizi mi bekliyosunuz lan?
kaşla göz arasında gelen yıl. 2014 lan. 2014.
tek beklentimin yine 12 ay olması olacak yıl, yeni yıl.

yıllardır alışılmış bir düzen var nihayetinde, maceranın alemi yok.
Rakamları toplamı 7'dir. Benim ve mayaların şanslı rakamına tekabül ettiğinden bu sene dünyanın ve dünyanın uydusu olan ayın son senesidir.

Edit: Aynı zamanda istanbul'da hava da şu an 7 derecedir.
iyi geçmesi için allaha yalvardığım yıl.
turkiyenin siyasi tarihi olarak cok ilginc bir sene olacatir.*
türkiye siyasetinin yeniden şekilleneceği bir yıl olacaktır.ama bu yeni siyaset ne kadar hayatta kalır orası meçhuldur.
1 ocakta başlayıp 31 aralıkta bitecek olan yıldır.
herkese bol recmli günler getirmesini istediğim yıl.

neş'e içerisinde geçer umarım.
24 saatten az kalmıştır.