bugün

entry'ler (1513)

ask

Benim icin en temel tanimi: dunyada 8 milyar insan var. Bunun 4 milyari erkek. Onun haricinde hicbir erkek bana dokunsun istemiyorum. Yalniz o..

sevgilinin en cok sevildigi an

benim icin gozumde onu en ozel yapan dert, tasa, endise birakmamasiydi. ruhumu sakinliyor, beynimi dinlendiriyor, guven veriyor ve neselendiriyordu....

o km kiz

Bize denk gelmez oylesi.

Melek.

sevgilisine kilo ver diyen erkek

bi cok sevdigim erkek arkadasim var. canimdir. liseden sevgilisi olan cok cici bi kizla evlendi. 25 senedir beraberler allahin romantikleri:) sevgilisine kilo ver diyormus yillardir, sevgilisi hic iplemeden hayatina devam ediyormus. bazi kadinlardaki ozguvenin hastasiyim. kalp.

evlenmemek için geçerli ve güzel nedenler

aşık olmamak.

ya ben "olamasaydı sonumuz boyle"lere, "yanlıs secim yaptık"lara inanmıyorum arkadaslar. yok efendim evlenmeden seni yokladımlar filan hepsi trıska.
unlu dusunur ebru gundesin dedigi gibi seven insan gelir alır. bosanır gene alır yerine gore.
iki kisi ayrıırken sefkatli olan taraf asık olmayan taraftır der proust. bunu tum iliskilere uyarlıyabiliriz. olsa da olur olmasa da olurlu her iliski yalnıstır. ask o kadar tutkulu bi seydir ki deli gibi onu ister, gitmek icin bahaneleri degil, kalmak icin ısrarları vardır.

aslında aska dair cok basit bir turnesol var:
-onun icin neleri goze alırsın? onun bir yedegi var mı gozunde?

biliyorum hepiniz ız bırakmak isteyen murekkep balıklarısınız.
ama ben yemiyorum arkadaslar.
ha hoslandık mı biz onlardan. hoslandık. ama bu benim dunyamda haber degeri tasımıyor. hoslanmak cok ulvi bi sey degil cunku.
ya ask? ask oyle mi hic?

veciz sözler

“eskiden, cok eskiden, dunyada daha denizler, göller, nehirler yokken, uzgunbalıgı diye bir balık yasarmış. gözleri simsiyah, agzı küçücük olan bu balık, mavi, kırmızı ve yeşil pulları güneşin altında parlarken havada dolaşır, hiç arkadaşı olmadığı için ağlarmış. öyle cok ağlamış ki gözyaşları taşıp deniz olmuş.”

daha 12 yaşında kumru. sınıflarındaki can a aşık olmuş. kumrunun kalemlerini, defterlerini tenefüste çöpe atıyormus. kumru yapma demiş birkac kez. o zaman tebesir tozunu ona atıp sigisini bulandırmaya, formasının kuşağını koparmaya, tokasını çalıp kacmaya başlamış.
-bu yaramaza mı aşık oldun?
-bi tek bana yapıyor bunları ama, bi tek bana. yaramaz filan degil aslında.
-soyledin mi ona asık oldugunu?
-hayir, soylersem bu sacmaliklari yapmayi birakir diye korkuyorum.

-suhi bey tam tahmin ettigim gibisiniz.
-nasilim?
-hem neseli hem de kederli

baris bicakci-veciz sozler

barış bıçakçı

“eskiden, cok eskiden, dunyada daha denizler, göller, nehirler yokken, uzgunbalıgı diye bir balık yasarmış. gözleri simsiyah, agzı küçücük olan bu balık, mavi, kırmızı ve yeşil pulları güneşin altında parlarken havada dolaşır, hiç arkadaşı olmadığı için ağlarmış. öyle cok ağlamış ki gözyaşları taşıp deniz olmuş.”

daha 12 yaşında kumru. sınıflarındaki can a aşık olmuş. kumrunun kalemlerini, defterlerini tenefüste çöpe atıyormus. kumru yapma demiş birkac kez. o zaman tebesir tozunu ona atıp sigisini bulandırmaya, formasının kuşağını koparmaya, tokasını çalıp kacmaya başlamış.
-bu yaramaza mı aşık oldun?
-bi tek bana yapıyor bunları ama, bi tek bana. yaramaz filan degil aslında.
-soyledin mi ona asık oldugunu?
-hayir, soylersem bu sacmaliklari yapmayi birakir diye korkuyorum.

-suhi bey tam tahmin ettigim gibisiniz.
-nasilim?
-hem neseli hem de kederli

baris bicakci-veciz sozler

feminist

kalbi olan herkesin kadın-erkek feminist olması gerektigine inanıyorum.
ilkokulu dusunun. kızlı erkekli oyunlar oynardık. futbol oynardık. atarı oynardık. birbirimizi kovalardık. kızlar o kadar cesur, kendine ozguvenli, atik idiler ki.. agaclara cıkıp dut toplarlardı. tarlada motosiklet surerlerdi.
sonra liseye geldik. aile bir tugla koydu. erkekler bir tugla koydu. toplum bir tugla koydu. hic yakısır mı sana? onu oyle yapma. sesini kıs. edepli yuru. onune bak. erkeklere gulme. onu giyme. oraya gitme. kadın basınla erkek isine karısma.
bu tuglalar yavas yavas genc kızlarımızın altında ezildigi tuglalar oldu. ozguvenleri ezildi. durusları ezildi. konusmaları ezildi. secebileceklerine inandıkları meslekler bile ezildi.

iste benim gozumde tum bunların otesinde feminizm kadının sesinin gur cıkmasının, ben buradayım demesinin, istedigi meslekte muktedir olmasının kotu bir sey olmadıgını savunan bir akımdır. kadına ozguven asılar. yuzyılllardır bu kadar ezildigi gecmisten onu cıkartan bir umuttur. bu yuzden kalbi olan her erkek ve her kadın feminist olmalı.

feminist

kalbi olan herkesin kadın-erkek feminist olması gerektigine inanıyorum.
ilkokulu dusunun. kızlı erkekli oyunlar oynardık. futbol oynardık. atarı oynardık. birbirimizi kovalardık. kızlar o kadar cesur, kendine ozguvenli, atik idiler ki.. agaclara cıkıp dut toplarlardı. tarlada motosiklet surerlerdi.
sonra liseye geldik. aile bir tugla koydu. erkekler bir tugla koydu. toplum bir tugla koydu. hic yakısır mı sana? onu oyle yapma. sesini kıs. edepli yuru. onune bak. erkeklere gulme. onu giyme. oraya gitme. kadın basınla erkek isine karısma.
bu tuglalar yavas yavas genc kızlarımızın altında ezildigi tuglalar oldu. ozguvenleri ezildi. durusları ezildi. konusmaları ezildi. secebileceklerine inandıkları meslekler bile ezildi.

iste benim gozumde tum bunların otesinde feminizm kadının sesinin gur cıkmasının, ben buradayım demesinin, istedigi meslekte muktedir olmasının kotu bir sey olmadıgını savunan bir akımdır. kadına ozguven asılar. yuzyılllardır bu kadar ezildigi gecmisten onu cıkartan bir umuttur. bu yuzden kalbi olan her erkek ve her kadın feminist olmalı.

havaya girersen galatasaray çakar sana

cok ofansif bir soylem.
ama hayatta cok uygulama alanı var.
su anlamda, hep cok acılı dusunmek, risk almanın da bokunu cıkarmamak lazım. cunku sonra ciddensonunda ölüm oluyor arkadaslar.

kelimeler

Sizce sozcuklerin sesi var mi? Ya tadi? Peki sozcuklerimizle dokunabilir miyiz bir insana? Sarip sarmalayabilir miyiz? Bu sorularin hepsine yanitiniz evetse, iyi bir okursunuzdur. Daha da otesi: iyi bir yazarsinizdir.

ani

trump in ilk secime girdigi gundu.. sabah alti sulariydi.. ben tema istanbul da oturuyordum o donem. garaja indim. arabama bindim. esmer bir zeytin gozlu yakisikli range rover iyla onume kirip korna caldi bana. dedim trump in oglu beni helikopteriyle almaya geldi heralde.ihih. bir iki saat sonra secimi trump in kazandigi aciklandi.

sözlük yazarlarından aforizmalar

hope soon, u will figure out why universe did not let you settle down. than u will be last lost.

sözlükten gulmekicinyaratilmis i alıp kaçmak

bu bir evlenme teklifi mi? ihih.
acın paravanı bi cay icelim.
nikahta keramet var derler eski yesilcam filmlerinde, evlenince severim:)

vazgeçtim

bu sarkı kalbimin küt kütlerine dokunuyor.
bende sarkıları eski sevgililerle bagdastırma huyu vardır. hayatımdan gecen her adamın kendine has parcaları vardır dunyamda.
ama sezen aksu nun bu parcası hem ilk sevgilimi, hem ikinci sevgilimi cagrıstırıyor. hatlar karısmıs orda.
otto sehri gibi:
-hem masumiyet muzesi. beyoglu cafe bar. ilk sevgili
-hem canada. otel otesi. eski sevgili ve yeni litvanyalı sevgilisi.

sanırım ilk hikayeler o kadar ozel oluyor ki gecmise baktıgında kalbinde kim daha cok cekiyor kafan karısıyor:)

erkeklerin sevismek icin asik taklidi yapmasi

Yil 2015 aralik. Ben bir senedir bosanma surecini tamamlamisim. 1 ,5 senedir kimseyle sevismiyorum.
Eksi den bi cocuk mesaj atmaya basladi. Yazilarimi begeniyormus. Birkac mesajlastik. Sonra bulustuk. Birkac ay kadikoy cafeleri, atakoy cafeleri takildik. Ve adini koyduk. Ama ben israrla sevismek istemi6orum ve o ama cok beklettin diye krize giriyor. Velhasili benle sevismek icin evlenme teklif etti yalandan.
Bu erkekler cok serefsiz ama seviyoruz bu numaracilari, uckagitcilari. Ihih.

gune bir soz birak

i feel therefore i am..
hissediyorum, o halde varim..

sylvia plath

iq sunun 160 oldugu bilinen, oxfor mezunu kralice..

benimki 139. bunla basa cıkamıyorum, 160 cok zor olurdu:

-beni op ve ne kadar onemli oldugumu gor.
sylvia plath

carton gauloises the a la menthe

imkansız seyler hayali kuruyor bu kız hep:)
umudum yok diyorum ama hayvan gibi umudum var mucizelere.

zıt kutup birlikteligi;)

slav kızı amerikan erkeği

imkansız seyler hayali kuruyor bu kız hep:)
umudum yok diyorum ama hayvan gibi umudum var mucizelere.

zıt kutup birlikteligi;)