1. 1.
    Sevdigimiz saydigimiz.. kafasinin pek bi calistigina kani oldugumuz yazar yonetmen..
    Insomnia, following, ve tabi memento nezdimizde en kiymetli eserleridir..
    8 ... confusedy
  2. 2.
    memento'nun senaryosu ve yönetmenliği kendisine aittir. *
    5 ... manson
  3. 3.
    The Dark Knight 2008 yılındaki projesi. Evet Batman.
    3 ... cupra
  4. 4.
    bu adamın boktan bir filmini görmedim ben. harika bir yönetmen.. kurgu manyağı insan evladı.. the prestige ve memento filmlerinde ustalığını konuşturmuş özgün bir senaryo nasıl oluşturulur ve nasıl bir film kurgu manyağı yapılır göstermiştir.. hem yazar hem yönetir kendisi.. zaten bu adamın yazdığı senaryoları başka bir insan evladının çekebileceğine inanmıyorum.
    4 ... manson
  5. 5.
    son olarak, 1997 Norveç yapımı gerilim filmi " Insomnia "nın yeni bir versiyonunu tamamladı. Filmin başrollerinde Al Pacino ve Robin Williams var.
    2 ... bergusad
  6. 6.
    bir elin parmaklarından az sayıda film çektiği halde hepsini birer kült' e dönüştürmüş ve şimdiden sinema dilini ezberletmiş dahi yönetmen.
    5 ... zargana
  7. 7.
    afedersiniz defi hacet bile çekse, etkiler izleyiciyi bu adam. fazlasıyla yetenekli, fazlasıyla detaycı. kubrick in halefi olabilir belki de.
    1 ... paradigma
  8. 8.
    el attığı her filmi, sinema izleyicisine sevdirmiş senarist yönetmen. The Dark Knight isimli yeni filmini de çılgınlar gibi bekliyoruz.
    2 ... kajmer
  9. 9.
    safi $a$ırtır.. göt.
    5 ... ceviz agaci
  10. 10.
    Hemen her filminin sonunda yanınızda oturan kişiyle gözgöze gelip birbirinize "vay anasını ya" bakışı atmanıza sebep olan dahi yönetmen.
    2 ... zanshin