bugün

ing. yıldızlararası

(bkz: interstellar overdrive)
crishtopher nolan'ın en yeni film projesi.
christopher nolan'ın hem yazıp hem yöneteceği film projesi. yani, yeni bir efsane geliyor.
Christopher Nolan' ın yöneteceği 11. film olarak IMDb' deki yerini almıştır. Filme gelince, tamamen bilim kurgu filmi olacak. Inception tarzında olacak. Umarız diğer tüm Nolan filmlerinde olduğu gibi bu filmde de heyecan üst seviye olur. En çok filmde mantık hataları görüleceğinden korkuluyor.
başrolünü matthew mcconaughey'ın üstleneceği, kasım 2014'te vizyona girecek christopher nolan filmi. nolan kardeşler yine bir baş yapıt çıkaracak gibi görünüyor.
gösterime girmesini beklediğim tek filmdir.
matt damon'unda kadroya dahil olduğu film.
Çekimlerine temmuz ayında başlanmış olup, 2014 kasım'ında gösterime sokulacak, Christopher Nolanın kardeşi, Jonathan Nolan ile yazıp yöneteceği film. 2008 tarihli J. Nolan imzalı senaryosunu okumayı az önce bitirdim.

Senaryonun bu aşamasında Steven Spielberg'in yönetmesi söz konusuydu, tabii ki bunun da senaryoya yansıdığını düşünmekle ve aradan geçen 5 yılla ve 2 yıldır da Cristopher Nolan'ın projeyi devralmasıyla birlikte, senaryonun son halinde belirgin değişikliklerin olacağını düşünmek yanlış olmaz. ancak %90, bu senaryoya sadık kalınacağını düşünüyorum.
- Matthew McConaughey sorusu cevap buldu, Cooper karakterine tamı tamına oturmuş. Leonardo*, Hugh Jackman falan deniyordu. mükemmel bir seçim.
- Detaylı ve güzel tasvir edilen evrenler, mekanlar, ortamlar... iyi çalışılırsa Avatar'ı bu anlamda aşabilir.. (James Cameron da yardımlarını esirgemeyecek, teknik kadroda o da varmış).
- Duygusallığı iyi çözümleyemediği söyleniyordu Nolan'ın; seneryo bu eleştirilere karşı rüştünü ispat için çok fazla materyal barındırıyor. Nolan fırsatı iyi değerlendirecektir; okurken burnumun direğini sızlatan yerler olmadı değil.

ilgiyi ve heyecanı sürekli ayakta tutan temposuyla çok başarılı bir senaryo sonuç olarak. Belki yan karakterleri biraz atlıyor ve özellikle sonu tekrar işlenmek istiyor. Ama zaten bunları çoktan düşünmüştür bu ekipteki ustalar deyip beklemeye koyuluyoruz.

edit: Ayrıca Matt Damon da kadroya dahil olmuş! Tam bir yıldızlar geçidi...
the prestige ve inception için saçma diyenlerin kafasının basmayacağına emin olduğum film. o yüzden izlemeyi filan düşünmesinler.
christopher nolan'In wally pfister olmadan nasıl bir iş çıkaracağını da görmüş olacağımız film olması bakımından önem arz etmektedir.
Nolan adlı milliyetçi elemanın yine çaktırmadan kadroya 5-6 tane ingiliz eleman soktuğu dizi. inşallah the dark knight rises gibi eline yüzüne bulaştırmaz.
konusunu ve christopher nolan'ı düşündüğünde 2001: A Space Odyssey gibi bir film oluşuyo aklımda. merakla bekliyoruz.
dünya çapında gösterim tarihleri belli olmuştur. bütün dünya ile birlikte türkiye'de de 7 kasım 2014'te gösterime girecek.

http://wwws.ww.warnerbros...nterstellar/releasedates/

o değil de bir 11 ay var lan, koskoca 11 ay.
ilk fragmanı yayınlanmıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=nyc6RJEEe0U
fragmanı, her nolan filmi gibi, filmin ilk yarım saatini içermektedir. anlatilan hikaye ile çok alâkasız bir fragman olmasının yanında, kafa açacak bir film beklemekteyiz.
şöyle enfes bir teaser soundtarck'e sahip film: http://video.uludagsozluk...iny-lies-above-us-106302/
(bkz: our destiny lies above us)
anlamlı ve felsefeli sci-fi filmlere tekrar bir dönüşün öncüsü olur umarım.umarım çığlık atarak ağlarız izlerken.
hell yea nolan. (bkz: cristopher nolan)
fragmanını görünce " aha yarra yedik" diye düşündüğüm filmdir. gel lan kasım ayı.
yeni ve bir şeylerin çok daha iyi oturacağı fragmanının haftaya godzilla'dan önce gösterileceği söylenen film.
yepyeni posteri görücüye çıkmıştır.

görsel
ilk fragmanı yayınlanmış film.

http://www.youtube.com/watch?v=zSWdZVtXT7E

içinde kara delik, uzay, zaman yolculuğu gibi kavramlar barındıran bir nolan filmi. şimdiden heyecanlandırıyor.

fragman müziği için:

http://www.youtube.com/watch?v=PHaRL2CXwiI
yepyeni fragmanı, resmi sayfasında yayınlanmıştır.

http://www.interstellarmovie.com/index-intl.php

izleyebilmek için şu kodu girmek yeterli: 07201969
son yayınlanan fragmandan gördüğümüz üzre, klişe diyen suserların ağızlarına tıkmıştır lafı. yav ben zamanında dedim, böyle kadrodan böyle yönetmenden uyduruk bir film çıkması mümkün değil.
in nolan we trust...
çıksa da izlesek.