bugün

entry'ler (6231)

mavi gözlü bir kızın gözlerine bakmak

Yok lan hakikaten bakılmıyor.

Bugün rutin diş muayenesi için bir kliniğe gittim. içeride 1,55 boylarında fıtı fıtı dolanan bir teknisyen hanımefendi vardı. Üzerinde önlük ağzında maske, döndü bana doğru bir şeyler dedi ama tövbe estağfurullah onlar nasıl gözler öyle kitlendim mal gibi bakakaldım, anlayamadığımı anladı herhalde maskesini çıkardı “hoş geldiniz” dedi. Ben sağa sola avel avel bakarak “hoş buldum” dedim. Sonra muayenehanelerden birine girdi çıktı. Dedim inş bu benim muayenehaneye gelmez yoksa ben kesin kitlenir kalırım tükürüğümde boğulurum sonra.

Ve evet koca klinikte başka teknisyen yok gibi o geldi. Hekim ağzımı açtırır açtırmaz gözlerimi kapattım bir daha bittiğinde açtım. Diş kliniğine mi gittik medusa’ya savaş mı açtık belli değil.

Neyse Ara ara geliyor kod falan istiyor ama ben yine sağa sola bakıyorum, kadın kesin mal sandı beni. Ne bileyim belki de alışıktır. Çok mavi renkli göz gördüm ama yok bu başka bir şeydi. Lens falan olamaz öyle renk lens yok dostlar, romalılar valla yok.

Ağustos için randevu verdiler ben gidemem oraya mecbur başka klinik bakacağım.

Bu da böyle bir avellik anımdır. Tarihe geçsin. Ewed.

Mavişim mavilendim ve gözüne kilitlendim ile.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

ilahi adalet’in tecellisini kendi üzerimde görmüştüm daha önce. Dedim ki “demek ki allah hesabını burada ödeyenlerden olmamı istedi. Çünkü çok kötü bir insan değilim. Yoksa mahşerde ödetirdi ki bu daha şiddetli olurdu. Şükürler olsun” yani kendi aklımca çok kötülerin hesabı mahşerde, az kötülerin cezası burada çıkıyor gibi bir çıkarım yapmıştım.

Firavundan hallice bir akrabam var. Ben kendimi bildim bileli kötülüğü sistematize etmiş, rahat durmayan, herkese bir zararı dokunmuş, ebu cehil kendisini görse tövbe edecek bir kadın. Yıllardır da her yaptığı yanına kâr kalır, herkese çamur atar kendi ak kaşık kalırdı. Diyordum ki hep “bunun ahirette işi zor”

Geçen gün haber aldım. Ahirete kalmamış. Öyle kötü sınanmış, öyle acınacak hale gelmiş, öyle rezil olmuş ki, eminim bu hali kendine gösterilse kendini asar, bu hale düşmek istemezdi. Her zaman dimdik gezdiği kafasını yerden kaldıramıyor şimdi.

Oh olsun demiyorum, diyemiyorum da. Sadece şunu düşünüyorum, nasıl yanımıza kâr kalacağını düşünerek bu kadar kötü olabiliyoruz, bunun hesabının bir gün bize sorulacağından hiç korkmuyor muyuz?

Ben korkuyorum. Yemin ederim, etimle kemiğimle kötü olmaktan, yaşattığımla sınanmaktan korkuyorum.

anın görüntüsü

görsel
Bitteri daha güzel.

Yok bacaklarımın değil. Ewed.

otel kalifornia film mi şarkı mı

Oteldir. Dramatik de bir hikayesi vardır.

Yakmadığım bir bu kalmıştı. Müsadenizle yakıyorum.

deprem

Sismik götüm sayesinde izmit’ten hissettim. Çok hafif silkeledi. Ben hariç kimse duymadı zaten.

19 temmuz 2024 global kesintiler

Sabah saatlerinde operasyonumuzu aksattı. An itibariyle yavaş yavaş kendine geliyor. Komplo teorilerine inanmaya başlıyorum artık.

mustafa sarıgül ün korumasıyla ifşası

Arkadaşlar Sarıgül mü değil mi bilmiyorum ama benim içeri kaçtı. Bir süre sahalarda yokum.

Hadi selamedle.

zeynep bastık ın beyaz külodu

Reis moralin bozulmasın ama serkay, zeynep’in beyaz külotla yatta halay çekiyor söyleyeyim.

cem gelinoğlu

Tipi komediye çok müsait ve bunu başarıyla kullanıyor. Senaristlik de var.

Vine camiasından çıkan ender yeteneklerden.

erko

Tipik femişik mizahı. Erkek mizahı klonuyla komiklikler şakalar yapıyorlar.

Ama bence başarılı gayet komik oluyor. *
Bir aralar da erkekleri amıyorlardı. Hahaha ulan ya.

nervio

Sözlüğün en elit kadınıdır.

Yani inşallah kadındır. Ewed.

yatağa geç gelen eşin yatağa alınmaması

Cezalandırın.

Bu yaştan sonra size fantazi mi öğreteceğiz? Cık cık cık…

anın görüntüsü

görsel
Yahya kaptan online.

Fonda afife ödüllü kocaeli şehir tiyatroları sdkm.

ben bu yazıyı çapkınlara yazdım

Başlığa memati gibi girip “var bir iki çitilediğimiz” demek istiyorum.

Şaka lan şaka, gülün diye. Ewed.

özlem kumrular

Okuduğum dergide ölüm haberini gördüğüm akademisyen.

50 yaşında bile bu kadar güzel olmak ve ölmek…

görsel

mutluluk bazen

Hayal kurup gerçekleştirmemektir. Bazı hayallerin hayal olarak kalması daha mutluluk verici olabiliyor. Hayalkırıklığı yaşatacak bir hayalin hayat bulması, yıllarca zihninizde mutluca yaşayan hayalinizi hiç edebilir.

Bunu yıllar evvel ıv. Murat abi söylemiş zaten bağdat’la ilgili. Hünkarım haklı, dağılın.

bir ilişkide terk edileceğini nasıl anlarsın

Öncelikle partnerini su dolu leğene oturtu… yok bu o değildi pardon.

şuan aklında olan şey

işe iki ay daha erken girsem farklı bir şehirde terfi almıştım şu an.

Bir sonraki terfi 2-3 ay sonra ve benim istediğim iki şehir var. Şimdiden düşünüyorum alacağım terfi farkıyla o iki şehire gitmeye değer mi değmez mi diye.

O aşamaya gelirsem giderim sanırım. Neyse düşünmek için bol bol zamanım var.

anın görüntüsü

görsel
Bugün kendimi şımartayım dedim. Mihihi.

14 temmuz 2024 ispanya ingiltere maçı

Hollanda maçımız hariç bütün tahminlerim tuttu.

Tebrikler ispanya.