bugün

entry'ler (891)

solak olmak

Yemek yerken, yazı yazarken zorda bırakan durum.

Sürekli solumu boşta bırakmak zorundayım. ilkokul öğretmenim solak olduğum için dövdüğü ve bana öğretememişiz için pek çanalamadığından benim de yazım çok kötüdür.

leyli

Ölündüğünde mezarına çağırılmayan kişi,şahıs.

ben buraya icimi dokucem

Bir adet doğum günü eniştesi.

Hediyeni aldım bende, yanındaki o şrfsz herif telefonu açsaydı hediyen bende değil senin elinde olacaktı.

Mutlu yıllar.
görsel

ekşi sözlük ten bir yazarı korkutan şizofren kadın

En fazla ne olabilir ki”? Deyip görsellere tıkladım. Aklım çıktı arkadaşlar, gece bakmayın.

the bachelors

Türkçesi “bekarlar” olarak çevrilen, tür olarak komedi olmasına rağmen bence ağır dram olan film.

J. K. Simmons’un taşdığı, baba oğul ilişkisi üzerinden ilerleyen harika bir film. Konusu:

Orta yaşlarda bir adam henüz doyamadığı eşini kısa süre önce kaybedecek ve oğlu ile artık hayata beraber devam edeceklerdir. Aradan biraz zaman geçtikden sonra bir özel okuldan aldığı bir teklifi kabul ederek öğretmenlik yapmak için şehir değiştirecektir. Çıktıkları yolda aldıkları anne kız bu baba oğulun hayatına hızlı bir şekilde girecek ve tekrar mutluluğun ne olduğunu anlayacaklardır.

tuvalet kağıdındaki mantık hatası

görsel

hilal diye biri vs esra diye biri

Diyenin kazanacağı versustur. Ama ne diyenin?

Çok eksilemezseniz sevinirim. Ben kahkaha attım.

cümle içinde babında kelimesini kullanan erkek

Ekseriyetle kullanmaktan kaçınmaktadır.

joseph shomolo kuschca

Kaos ve kargaşa aşığı yazar. Yerine göre düz dünyayı, covidin planlı bir şey olduğunu ve sözlüğün bittiğini iddia edip tartışmaları hararetlendirebilir. Dikkat edilmelidir.

Aşı karşıtı değilim çok şükür. O kadar da değil.

zall ın favladığı entryler

Benim de tweetime rt atmıştı. Sonra 3 ay parça parça çaylak yedim. Dikkatli olunması gereken durum.

yeni tasarım kasıyor wp geçelim mi

Bugün itibariyle sözlükte en çok atılan mesaj cümlesi olacaktır.

yeni tasarım

Dün akşam bilgisayardan girdiğimde “yok canım bu değildir.” Dediğim tema gelmiş. Girdim sayfa yüklenmiyor diye 10 kere sayfayı yeniledim.

uludağ sözlük 2022 tasarımı

Zall bile 4 oy almışsa sözlük resmen bitmiştir.

bir gün bir gün bir çocuk

Açmış bakmış dolabı, şekerde sanmış ilacı.

tarhana

ihtiyacım olan şey. En acılısından.

sözlük yazarlarının ruh halleri

görsel

02 kasım 2021

Bu senenin başında ağrısı yükünü çeken gün. Ben de diyordum ki bu sene ağrısız gün geçireceğim.

gece 1 de kapıya tak tak diye vurulması

Yaşadığım şehirde “zil” kültürünün olmaması sebebiyle-evet zil kültürü yok- 7-24 başıma gelen olay ve korku silsilesi.

telsiz kullanım ücreti

Bugün fatura detaylarında 8.50 TL’yi gördüğümde şok geçirdim. özel iletişim vergisiyle birlikte 8.50 TL civarı bir şey olmuş.

Bu devirde hat kullanılmaz.

30 ekim 2021 manyak olmaya karar verdim konseri

Kapıda sorulan “fiş almazsak kaça olur?” Sorularını öfkeyle karşılayan yazar konseridir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.