bugün

senaristi ve yönetmeni'nin christopher nolan oldugu ters kurgusuyla insanı dumura uğratan sıradışı mükemmel bir baş yapıt.
insana kendi zekasini sorgulatan *, bir kere izlemekle butunuyle anlamanin ve tum ayrintilari yakalamanin kesinlikle imkansiz oldugu asmis film. bittiginde once bir salaklasiyorsunuz az biraz sure gecince kurgudaki deha piriltilarini idrak edip arka arkaya oha diyorsunuz. dedigim gibi ilk izlemede tum ayrintilara aciklama getirmek cok zor, o yuzden izleyenler *icin :
http://www.sinemafanatik.com/memento/mementoexp.html
(bkz: guy pearce)
(bkz: joe pantoliano)
(bkz: carrie anne moss)
izleyenlerin agzina sıçan bir filmdir. en ufak bir ayrinti kacarsa anlasilmasi imkansizdir. "gidip bi cay koyayim hele gelince devam ederiz izlemeye" tarzi bir film degildir.
(bkz: find him and kill)
filmi izlemeden önce iyi izle bak, sonra anlayamazsin, filmi izlerken de bak bak burayı aklında tut dikkatli ol burnunu karıştırma diye bir medya ve halk baskısıyla karşılaştığım için kasarak izlediğim iyi bir film.
filmden sonra kritik yapılır ve olaydan bi b.k anlamadığım ortaya çıkar.
2 kere izlenmesi gereken film. kurgu çok gariptir. akılda tutmak oldukça imkansızdır. zaman kavramı hiç kullanılmaz filmde "aha ben bu sahneyi önceden görmüştüm!" lafını bir çok söylemenize yol açar.
http://www.otnemem.com
bir sinemaseverin mutlaka izlemesi gereken film. yok böyle bir kurgu dedirten film.

http://www.imdb.com/title/tt0209144/
her yeni izleyişte gözden kaçan detayları daha iyi görebileceğiniz, defalarca izlenecek filmlerin basında gelen bir yapım. kurgu harikası..
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.