1. 1.
  ingilizcede ticari amaçla piyasaya sürülmüş bir malzemenin yada malın istenilen mali başarıya ulaşamaması durumlarında kullanılan bir ticari terimdir.
  örnek olarak kevin costner'ın water world isimli filmi flop olarak bilinir.
  2 -1 ... prinz eugen
 2. 2.
  ing : çırpınmak.
  2 ... laedri
 3. 3.
  texas hold'em'in, sonrasında en çok blöf yapılan kağıtlardır. karşınızdaki artık ortaya açılacak kağıtların yuzde 60'ını görmüştür. elinde ışık yoksa zaten kaçmaya meğillidir. eğer renge veya kente gidiyorsa koyduğunuz paraya göre ve oyun tarzına göre kaçabilir veya şansını deneyebilir. bu durumda turn ve riverda gelecek kağıtların yerle alakasız gelmesini dilemekten başka yapılacak pek birşey yok. ha eğer ki karşı tarafın eli iyiyse bunu en kısa zamanda anlamanız gerekir. ideali turnde kaçmaktır. ısrarcı olursanız büyük kazanır veya büyük kaybedersiniz.
  2 ... moltisanti
 4. 4.
  ingilizlerin sportif alandaki transfer fiyaskoları için de kullandığı bir tabirdir, hatta amiyane tabirle "elde patlamak"tır. misal bir mancehster united taraftarına "what is a flop?" desen adam titremeye başlar, terler, birasını döker, kızarır ve sana "simply jordi cruyff" der. flip flop'la alakası yoktur.
  ... pulemjot kalashnikova