1. 1.
  bizzat ben kendim
  20 -8 ... leon
 2. 2.
  boşrollerini jean reno, natalie portman ve gary oldman ın paylaştığı bir luc besson filmi. beni ağlatacak kıvama getiren 2 duygusal filmden biridir. abartılı sahnelere başvurmadan açıkça anlatır konusunu, nettir, jean reno nun ve küçük natalie nin performansları standardın üzerindedir.
  33 -2 ... disco inferno
 3. 3.
  aslan manasına da gelir
  5 -7 ... zart
 4. 4.
  hayatımda izlediğim en iyi filmlerden biridir...soundtrack i yarar... (bkz: shape of my heart)
  23 -1 ... baudelaire
 5. 5.
  fena filmdir..adam da o küçük kızı seviyor muydu ??bi türlü anlaşılmaz
  19 -1 ... rasko
 6. 6.
  izlemeden 'yuh be koca jean reno sübyancı olmuş' dediğim, lakin izlediğimde iyice moda girmemle birlikte mathildaya gönülden bağlandığım film.
  özetle birbirinden başka kaybedecek bir şeyleri kalmayan bir suikastçı ve küçük bir kızın hikayesini anlatır. sırf bu yönüyle bile duygusaldır.
  ayrıca shape of my heart isimli aşmış şarkının filmin soundtrack albümünde yer almıyor olması ilginçtir.
  14 -1 ... tyler
 7. 7.
  Bir duygudan duyguya atlama şeklidir aslında bu film.. (bkz: jean reno) bir sahneden adamları tararken eve gelir süt içer..çatışmanın tam ortasında pencerenin öneninde kalmış çiçeğini kurşunlardan korumak için ateşin göbeğinden geçer..mathilda suçsuz bir adamı bacağından vurduktan sonra (bkz: leon)'la beraber taklitler yapar..

  ama en sonunda (bkz: shape of my heart) eşliğinde mathilda'nın leon'un çiçeğini toprağa gömme sahnesi vardır ki; sadece bir duygu gelir insanın aklına..gülecek mi ağlayacak mı?? heyecanlanacak mı durulacak mı ?? diye şaşıran insan oturur koltuğuna buruk bir gülümsemeyle izler küçük kızımızı..
  23 ... rasko
 8. 8.
  tek kelimeyle mükemmel bir film ama tv de izlenmemesi gerek çünkü neredeyse 20 dakikalık bölümünü tv de vermesler.
  7 ... amd
 9. 9.
  jean reno'nun en iyi filmidir. natalie portman'in iyi filmler yapacağina işaret vermiştir. izlenilmesi gereken bir filmdir.

  http://www.imdb.com/title/tt0110413/

  --spoiler--
  filmin sonunda jean reno ''al bu sana mathilda'dan hediye'' diyip bomba pimini adamin eline verdi? i sahne anlatilmaz yaşanir bir sahnedir.
  --spoiler--
  13 -2 ... pulp fiction
 10. 10.
  directors cut versiyonunun izlenmesi gerektiği söylenen film. ben kesilmiş ve dublajlanmış haliyle bile başucuma koydum bu filmi. directors cut versiyonunu izlersem nolur bilmiyorum. jean reno sevdalısı yapıyor adamı bu film. ilginç olan bir şey de soundtrack kasedinde shape of my heart şarkısının yer almaması.
  6 ... audrey
 11. leon Başlığındaki Önemli Entry'ler