bugün

entry'ler (14188)

sözlük yazarlarının itirafları

yürü, anca gidersin.

türkiye

enflasyona sürekli ezilmek zorunda olan halkına ek olarak, artık eğitimli kesiminin de iyiden iyiye taşak oğlanı olmaya daha doğrusu bile isteye yapılmaya başlandığı, hızlı önlemler alınmazsa on yılları artan suç oranları ve kaosla sürecek, milyonlarca vasıfsız göçmeni de kabullenmek zorunda bırakılmış bir güzel ülke.

uzun vadede plan muhtemelen abd/ab arasında bir müstemlekeye dönüştürülmesidir. bop'tan kasıt da budur.

çünkü yarın öbür gün bizim karşımıza batılı bir diyalektik çıkıp, bakın kendiniz demokrasi seçtiniz, kendi demokrasiniz de monarşi doğurdu, suriler afganlar da bonusu oldu; ağzınızı bile açamadınız dese, bu konuşma bizim bu sefer utançtan susmamızla sonuçlanır.

yalan mı? değil.

hee bu tabi ki olmaz, çünkü kimse bununla uğraşmaz. tarım ve hayvancılıkta geldiğimiz duruma baktığınızda biz ekonomik olarak çoktan müstemleke olmuşuz.

adam ne uğraşacak bizle.

toplu taşımada sinir bozan tipler

kokanlar abi.

çok da kızamıyorum, hayat harbiden çok pahalı ve kozmetik inanılmaz pahalı ama iyiyken de necip milletimizin ağırlıklı çoğunluğunun kokmaları umurlarında bile değildi.

etmeyin eylemeyin ağalar, bu da burun, bu da zihin.

kokudan uykumun kaçtığını bilirim işten dönerken.

elifrenalin

ben seviyorum entrylerini.

ne zaman evleneceksin

evlenmenin son kullanma tarihi geçti. çünkü aşkın geçti.

aşık olmadığım bir kadının da duşta kalan saçını, horultusunu, kaprisini falanını filanını çekemem.

kimse de beni çekmesin. sonra çok kafa sikiyorlar.

herkes tek iyidir. yalnız uyumak iyidir. yerimizi bilmemiz iyidir.

evlilik neymiş yahu, zevzeklikten başka bir şey değil.

gördüğünüz en güzel kızı betimleyin

benim gördüğüm en güzel kız öldü... yağmur yağdıktan sonra toprağa bakın, o kızı göreceksiniz.

ehliyet almak

ben ehliyet aldığımda 500 lira mı ne masrafım olmuştu, sene 2008... hey gidi.

ebu hanzala

(bkz: hacı bumbala)

batı özentisi kemalistlerin amerika düşmanlığı

amerika da ırak'ta sanki amk.

can dündar ın atatürk e iftira atması

amaaan kim sikler yalova kaymakamını... taktığınız şeye bak, baktığınız şeye bak.

doğru veya değil, atatürk'ün tarihi konumundan ne değiştiriyor yani bu?

askeri bir tarafı yok, siyasi bir tarafı yok.

zsa zsa gabor'un ne olduğunu bilen biliyor zaten. takılmayın her şeye.

sırf atatürk değil, insanların özel hassasiyeti olan bir çok tarihi veya ruhani figür için bir şeyler söylenegelir.

her şeyi ciddiye alırsak hayatımızı boşa tüketiriz.

bunlar bizim için kıymetli insanlar. yaşanmışsa da yaşanmamışsa da hiçbirimize evliyalık sözü falan vermediler.

yıkıklık

ezginlik deriz biz. olur, üzülme, oluruna bırak, bol bol yürü, mümkünse cardio yap, insanları da fazla sikleme.

kelin merhemi olsa kendi başına sürer, alayı budala ibnelerin. sen kendi aklını koru kafi, götürür diğer tarafa kadar.

hayvanseverlerin genelde eşcinselliğe yatkınlığı

doğrudur. önümde anahtarınızı falan düşürmeyin, zangoçlayıveririm.

başıboş insan sorunu

köpeklerden daha büyük problem. düşün ki bu avarelerin yüzünden suç kavramı ortaya çıkmış.

diyanet işleri başkanının yeni araba alamaması

ben devlet başkanı olsam metrobüsle gider gelirdi. gene erdoğan'a dua etsin.

başıboş köpek sorunu

şimdi başıboş bir köpek sürüsü her zaman inaılmaz tehlikeli ve saldırgandır, burası tamam.

amma velakin yeryüzünün en tehlikeli canlısı da insandır.

gelip de burada insan tehlikeli falan değil, instagram hesabı olan köpektaparlar falan filan derseniz ciddi ciddi konuşulacak bir şey kalmaz.

daha dün bir deri bir kemik bir hayvancağızın gözlerinin dağlandığı haberi gördük.

tutup da burada köpek sorununa dikkat çekilecek diye tür övmenin bir alemi yok.

köpek içgüdüsüyle yapar naparsa, köpek o. ısırması içgüdüsel.

seninse bir köpeğe eziyet etmen tamamen bir planın ve duygu durumun yansıması ve bu psikopatlık yalnızca insana ait olabilecek bir şey.

evet köpekler insanlara tehlike yaratmasın tabi, insan da sakın kendini nimetten sanmasın.

ağırlıklı çoğunluğumuzun içinde şeytanın ta kendisi var. bırakalım bu ayakları.

istanbul vs izmir

istanbul her zaman birçok özelliğiyle kazanır. dünya'da eşi benzeri olan bir yer değil bir kere.

tamamen ütopik bir şey söyleyeyim. tarihi zenginlik, doğal güzellik, insan gücü ve dönen para olarak dünyanın tüm metropollerini karşılaştırsınlar ve bu şehirleri dünyanın en zengin insanlarına satacak olsunlar diyelim. En büyük bedel new york'a ödenecekse ikincisi de istanbul olur.

çok rahat yani.

ayrıca batılılar genelde ne kadar açık açık söylemeseler de kutsallık derecesinde değer verdikleri bir yerdir.

izmir de çok güzel tabi ama lokal. istanbul küresel.

sovyetler birliği nin dağılması

normal bir durum. zaten çok ütopik pratikle üzerinden yürümüş bir olaydı.

sonunda para karşısında herkes çözüldü.

sinan engin

sinan engin için herkesin bir düşüncesi var, biraz enteresan bir adam da benim aklımda kalan şey topçuluğunun harbiden iyi olması.

yani bir cristiano fiziği ve karizması, bir messi yeteneği de değil.

en fit halinde bile futbolcuya benzememesine karşın bir pırpırlık, bir teknik, uzun şut yetisi...

güney amerika desen değil, avrupa desen tam o da değil. enteresan bir stil ama ciddi iyi topçuymuş sinan engin.

genelde yorumculuk yapan topçular neden bilmem çok da yetenekli olmaz. çok flaş tipler genelde hocalık yapar zaten.

izletir yani:
https://www.youtube.com/watch?v=9KExeZblxGA

patrick van aanholt

nerden bulaştık ya biz bu illete... Allahım yarabbim.

dolar düşüyor diye kuduran it

keşke düşse, 1 lira olsa, hepimiz refah içinde yüzsek, toplumsal barış sağlansa, üretimi tavan yapsak.

bunlar güzel hayaller tabi ama gerçekleştirmek için kim ne yapacak?

birbirimize sallamaktan ziyade bunu konuşsak keşke.

bu ülkede toplumsal birlik yok.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.