1. 1.
  türkiye'nin gelmiş geçmiş en güzel şiir okuyan sanatçısı. yusuf hayaloglu, ahmet arif ve attila ilhan şiirlerini daha bir güzelleştirir okuyunca. değeri - diğer tüm gerçek sanatçılar gibi- bilinmedi. çok sevdiği ülkesinden uzakta, sevmediği bir şehirde -bkz. paris- yalnız başına -yanında sadece eşi vardı- öldü...
  [http://vimeo.com/16145855]
  130 -125 ... cyranox
 2. 2.
  Zamanında çok dinlediğim efsane adam. görüşleri, karakteri beni ilgilendirmez ama yiğidi öldürüp hakkını veriyim, Türkiye'nin sayılı sanatçılarından biriydi. yemin ederim eğer o olaylar olmasaydı da uzaklarda ölmek yerine vatanında, memleketinde ölseydi cenaze konvoyunda rahat 2 milyon kişi olurdu.
  80 -38 ... elendil
 3. 3.
  öldüğüne hala bile inanmak istemediğim, şarkılarıyla her köşebaşı delikanlısının gönlünde taht edinmiş tatlı eşkiya.
  72 -64 ... mirza
 4. 4.
  her dinlediğinde aynı tadı, farklı duyguları verebilen ender insanlardan. keşke ölmeseydi...
  56 -30 ... itsme
 5. 5.
  nur içinde yatasıca...
  63 -74 ... komandost
 6. 6.
  bu ülkede boktan başka birşey üretmeyenlerin sanatçılığına laf attığı kişi. müziğini beğenip beğenmemelerini kastetmiyorum, sanatsal anlamda eleştirmiyor çoğu. bu boktan eleştiriyi yapan insanlardan daha çok ülkesini seven, ülkesinin hasretiyle ölen kişi. sanatçısına nasıl davrandığını görüp, mehmet ali ağca ve bilumum katilleri omuzlara alan halkı görünce utandım. yazarını linç etmeye kalkışan, sanatçısını yurtdışına tek başına ölüme gönderen halk hiçbirşeyi haketmiyordur.
  58 -32 ... cyranox
 7. 7.
  bölücülü yanlısı olduğu ortaya çıktıktan itibaren gözümde sanatçı kişiliği sona ermiş kişidir. ölümlerden ölüm beğenmelidir denilesi, temiz öldüğü için de şanslı olan kişi.
  85 -103 ... delikanlı
 8. 8.
  fikirlerine katılmasamda şarkılarını yüreğimle dinlediğim pek çok duyguma tecüman olmuş onun söylediği şarkıları bir daha başka bir sese yakıştıramadığım 'ağlıyormusun anne gidiyor hayırsızın' diyen hakkında 'abi biliyomusun ölmemiş estetikle değiştirmişler'diye geyik üretilen sanatçı
  17 -9 ... nuhkkor
 9. 9.
  şimdilerde herkesin kürtçe şarkılar söyledigini görünce insan anlayamıyor. anlamak mümkün de degil. zamanında ben kürtçe şarkı söyleyip buna da klip çekicem deyince asılmıştı bu insan.

  doğrudur yanlıştır girmiyorum. kürtçenin türk hükümeti tarafından kabul edilmesi içimi acıtır. ama sesimi çıkarmam, mutlak benden daha iyi bilenler vardır.

  lakin, dün siz benim dinlediğim bir şarkıcıyı, sanatçı* kürtçe şarkı söylediği için asarken, bugün ülkenin en çok izlenen programlarında ibrahim tatlıses'ler, izzet yıldızhan'lar nasıl kürtçe şarkı söyler ulan benim gözüme baka baka??

  siz bana bunun hesabını nasıl verirsiniz?

  bu adam göte göt dediği için mi sürgün edildi?

  kürtçeyi sevmiyorum, ama sizden nefret ediyorum, uyum yasaları, avrupa birliği diye diye poponunuzu sattığınız için. ülkenin karakterini sattığınız için.

  son olarak ahmet kaya iyi bir şarkıcı, sanatçıdır. şarkılarını severim.

  kendisini de severim. pkk'lı olduğuna hiçbir zaman inanmadım. ben kürtüm dedi bağıra bağıra. şuçu da buydu. kaldıramadık.

  sevmediğim bir olay, ama mecburen;

  tanım: ölmüş sanatçı.
  84 -30 ... chosen
 10. 10.
  artık o bir ölü
  toprağın altında gömülü

  sanatcı adamın bölücülükle mölücülükle işi olmaz. varsa sanatcı değildir sanatcılık baş kaldırmak bölücülük yapmak değildir
  ahmet kaya da boyle biridir
  37 -44 ... rapter
 11. ahmet kaya Başlığındaki Önemli Entry'ler