bugün

Logosunu beğenmediğim otomobil markası.
asıl bombayı bence sedan modellerinde yapacaklar, tasarım ekibinin başında murat günak var çünkü, çok sağlam sedan bir model gelebilir bu markadan, bekleyip göreceğiz.
Araba o kadar iyi olmuşki, bizim yarattığımız bir marka olmasa, alman otomobili sanarsınız, helal olsun valla t10x' de iyi bir iş çıkarmışlar, burada emeği geçen tüm mühendis ve emekçi kardeşlerimizi kutluyorum, doğru yoldasınız ülkemizin gururusunuz.
ismini beğenmediğim otomobil markası.
Kabinli scooter'a bu kadar övgü çok be.

Buna sevinen; evde ütünün vidalarını söküp takınca kendini mucit sanıyordur.

Şovenliğe gerek yok bu kadar da.
Kabinli scooter dediğin araçların piyasa değeri normal içten yanmalı otomobilleri geçmiş durumda, tesla 'da doğuştan elektrikli araba üreticisi, şuan piyasa değeri 600 milyar dolar civarında.
Birde servisler bosch car servisleri tarafından sağlanacak, buda otomobilde parça tedariği, yada teknik bir sıkıntı çıkması durumunda, ulaşılabilir bir servis alt yapısına sahip olunacak demek.
bakıyorsun ekonomik kriz dönemlerinde bütün araba fabrikaları halkın rahatlıkla alabileceği modeller üretiyor.
bugün suv denilen modelini bir asgari ücretle çalışan kişi 10 yıl boyunca yemeden içmeden çalışsa anca alabiliyor. daha bunun kaskosu var, sigortası var, bandrolleri var.
Asgari ücretli hangi ülke’de sıfır araba alabiliyor? Ben asgari ücretle çalışıp sıfır arabaya binen kimseyi görmedim.
Son model araba bedava dağıtılacak değil. Gayet uygun fiyatlar.
ama kimse sizin oralarda sıfır araba almak için 10 sene çalışmıyor değil mi?

hatta bizim buradaki hurda vasfındaki arabalara da yıllarca çalışmıyor değil mi?

sizin orada kimse otomobil stoklayamıyor değil mi?

bu sayase ikinci eli sıfırından daha pahalı olmuyor değil mi?

hatta korkunç bir ötv yok değil mi?
Konu burada togg, keşke en azından Anadol otomobillerini devam ettirilebilseydik diyorum bazen, şimdi ne durumda olurdu kim bilir hyundai ile aynı yıllarda kurulmuş neredeyse, ama biz ne yapmışız her zaman olduğu gibi bu markamızıda itibarsızlaştırmışız, kardeşim işte senin şuan asgari ücret ile sıfır vasıta alamamanın nedeni bu, devletin otomobil yada katma değeri yüksek ürünler üretip ihraç edecekki, ülkeye para girsin, yoksa para girmediği taktirde, kamu harcamalarını ötv gibi vergilerden karşılamak zorunda kalıyor devletin, unutma senin petrolden yada herhangi bir doğal kaynaktan gelecek olan sıcak paranda yok, bu ülke bir Rusya yada iran gibi doğalgaz kaynaklarınada sahip değil, para kazanmak için hayvan gibi çalışmak zorunda olunan bir ülke burası.
Memleketin malı bir tarafına batanlar
herhalde karakterini satanlar
Miskin miskin yatanlar
Kendi ruhlarına çatanlar
Şeytana heves katanlar.
Arkadaşım almanya'ya eski model polo, i20 falan almayı düşünüyor. Kredi çekerek alacak onu da yani öyle 3 maaşla falan alınmıyor. Amma algı yapmışlar. Kaç yaşına geldim 0 arabayı yeni alabildik. Babadan paranız yoksa ya da çok kazanmıyorsanız dünyanın her yerinde durum aynı.
bu eski model polo ne kadar eski acaba ki almanya gibi bir yerde uğruna kredi çekilip borca giriliyor?
görsel
görsel
görsel
görsel
git bir asgari ücretle al, bin.
Togg araçları senin bu şanssız talihini sona erdirmek için üretiliyor zaten, sırf togg Türkiye piyasasını domine etmesin diye tesla Türkiye pazarına girdi, hemde uygun bir fiyatla, togg'un varlığı bile diğer üreticilerin piyasa altından pazara girmesine neden olmakta, sırf bunun için bile desteklenmeli diye düşünüyorum rekabet iyidir.
Keşke piyasaya hyundai kona gibi, hem elektrikli hemde benzinli bir T10X modeli ile daha sağlam daha geniş bir kitleye hitap eden bir model ile piyasaya girseydi, diye düşündüğüm firma, çevremde birçok insanın bu araba keşke benzinli olarak piyasaya çıksaydı kesin alırdım diyen birçok insan duydum, herkes malum türkiyede arabasını şarj edebilecek müstakil yada kendi park alanına sahip evlerde oturmuyorlar, onun için keşke T10X' in tasarım stiline sadık kalarak benzinli yada dizel bir versiyonu çıksaydı, muhtemelen 500 bin üzeri sipariş alacak ve daha sağlam giriş yapmış olacaklardı, neyse artık biryerlerden başlandı umarım global bir dünya otomotiv markası olur.
Güzel yapmislar otomobili. Renk seçenekleri nedir bı göz atmak gerekir.
Dar gelirli aileler için hayal ötesi.
bu ürün sana pahalı mı geldi?

erdoğan sayesinde...

oy verirken aklında bulunsun!
Ulan madem yerli araba, halk yerli kullansın derdindeyseniz kaldırım aq ötv yi togg dan!

Millet hücum etsin.
Bence yerlilik oranı arttıkça ötv’si düşürülmelidir.
Zaten yüzde 10' luk ötv dilimi var, fiyatı uygun yani muadillerine göre, şuanda tek sıkıntı üretim kapasitesini arttırmak, belki togg yöneticileri bile bilmiyorlardı bu kadar sipariş alacaklarını, 177 bin sipariş iç pazar için mükemmel bir rakam inşallah üretimleri yetiştirebilirler.
muhtemelen eurocap testleri başka bir özel şirket tarafından yapılmış ve 5 yıldız almıştır, yoksa şirket 5 yıldız hedefi koymaz, zaten eurocap testleri için galiba 1 yıl daha ek bir süre gerekiyor, oda eurocap tarafından gerçek müşteri profiline girilerek gerçekten bir müşteri gibi farklı bayilerden otomobil alınıp o şekilde testlere tabi tutuyorlar, ama eminim bu araç 5 yıldız almıştır, bayağı kaslı birşeydi çünkü, tv de göründüğünden daha büyük bir araç, 5 yıldız alması normal, kaza sırasında kafaların birbirine çarpmaması için bile airbag koymuşlar, şuana kadar gördüğüm en fazla airbag sistemlerine sahipti bu araç, aracı yerinde ankara deneyim merkezinde gördüm acayip bir araba, hiçbir markanın takliti gibi değil kendisi ayrı bir marka sitil sahibi bir model üretmişler, kalitedende ödün vermemişler, en çokta helikopter görünümlü vites kolunu beğendim araca premium bir hava katmış, aslında araç c suvmuş, ama görüntüsü ve büyüklüğü d segmenti araçları aratmıyor,elektrikli araç severler için mutlaka değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum, yönetim ekranında kullanılan yazılımıda çok akıcıydı ve kullanması basitti karışık değildi heryeri oradan ayarlanılıyormuş aynalar ve paranomik cam perdesi bile, ama yazılım çok akıcı ve hızlıydı buna otomobil demek yanlış olur aslında, otomobilden daha çok akıllı bir cihaza benziyor, ve içine oturduğunuz andan itibaren bunu size kalitesi ile hissettiriyor.
Hey solaklar togg u kabul ettiğiniz zaman akpartili olmuyonuz vatansever oluyorsunuz aklınıza gelmediyse hatırlatayım.
benim anlamadığım, atatürk dönemi merinos fabrikasıyla, togg fabrikasının ne farkının olduğu.. yapmamız gereken iki şey yapılmış, ikisi de milletin menfaatine..

mesela şeye de takılıyorum; bayraktar için devlet imkanları kullanılıyor.. keşke zamanında, şimdi kahramanlaştırılan vecihi hürkuş da vergi borçlarıyla yerle yeksan hale getirilip, hiç hak etmediği bir zorbalıkla hayata veda etmeseydi, devletçe sonuna kadar desteklenseydi de, elalemden 65 sene sonra jet uçağı yapmak için oradan buradan parça tedarik etmeye, abd'ye taviz vermeye, kendi tasarımlarımızı üreteceğiz diye gece gündüz çalışmaya mecbur olmasaydık.. hürkuş devletçe desteklenseydi belki de bugün ege denizi ya da kıbrıs'ın haritası farklı olurdu. ki, o adamın itibarını iade eden de ne ecevit hükümetleriydi, ne sosyal demokrat halkçı parti.. elimizdeki bir imkanı daha heba edelim de, elimizde sadece 60 sene sonra bir kahramanımız daha mı olsun? 1978 tasarımı olan, bir zamanlar tutmaz bu diyerek türkiye'de üretilmesine karar verilen, sonra uçağın düzgün bir şey olduğu anlaşılınca "siz bunu bize devredin" diye önümüze 500 milyon dolar atılarak elimizden alınan f16'ları yıl olmuş 2023, hala alacağız diye menendez itinden "türkiye f16 vermeye değmez" diye daha geçen hafta aşağılanmış olmak daha mı onurlu? menendez niye destek veriyor rum'a yunan'a? başında yolsuzluk soruşturmaları var, destek arayacağım diye yırtınıyor.. yani adamın biri bedava tatile gitti diye senin beka meseleni oyuncak ediyor.. kendin yapmazsan, sonun el kapısında işte budur.

togg şöyledir, böyledir.. iyi, git tok kapı sesi var diye ermeni soykırımını tanıyan, sana ambargo uygulayan, akdeniz'de burnunu limanlarından dışarı çıkarmaman için canını dişine takan alman'dan passat al..

bana göre siyasal tartışma başka bir şeydir, ülke menfaati başka bir şey..
güncel Önemli Başlıklar