bugün

entry'ler (10707)

hangi siyasi partiye oy vereceksiniz

Bir an gözlerinizi kapatın, Ümit Özdağ’ın Cumhurbaşkanı olduğu, suriyelilerden, Afganlardan uzak bir Türkiye hayal edin.

içinizi bir huzur kapladı değil mi?

diş ağrısına ne iyi gelir

(bkz: apranax)

mısır a gidip firavun dan hesap soran türk

Yalnız kollarıyla bacaklarını çapraZlama kesiyolar, soylarını değil, orayı bi şe’apalım.

45 yaşında erkek 20 yaşında kezo aşkı

Her iki tarafın da biraz kendisine saygısı varsa yapmayacağı birşeydir.

Sen olgun dostum evet sen. 25 yaşındayken henüz yeni doğmuş birisini 20 yıl sonra nasıl sevip, sevişebileceksin. Hadi miden kaldırdı diyelim, acaba aranızdaki hangi ortak noktanın bir çekim alanı var ki buna aşk diyebiliyorsun.

üstad kadir mısıroğlu

Başlığı görünce broker sandım amk. Üstad ne ya, ahahaha!

askeriyedeki dikkat çekici yazılar

(bkz: yürüyen palet zafere gider)

ev al satla yaşamayan fakir

Ancak şöyle bir problem var ki insanlar peşin parayla nadiren ev alabiliyor. Türkiye şartlarında konut edinimleri ya kredi ile ya da arsa karşılığı olur. Nadiren halihazırdaki eski konutun üzerine birikmiş mevduat eklenerek konut alınır. Sırf ev almak için birikmiş mevduatın olduğunu farzetsek bile faiz geliriyle yaşamak mantıklı olmayacaktır. Çünkü kiracı olunacağından her yıl enflasyonla paralel katlanarak artan bir gider kalemi vardır. Hem faiz getirisi kuvvetle muhtemel enflasyonun altında kalacak ve kira ile diğer kalemler için yapılan harcamalar ana paradan yiyecek, en iyi ihtimalle 7-8 yıl içerisinde birikiminiz eriyecektir. Biz buna leyleği kuşa çevirmek diyoruz. Ayrıca ev sahibi olmaya dair tüm sosyokültürel algıları bir kenara bırakırsak arsa almak veya mevduatı dünyadaki ekonomik konjonktüre paralel diğer menkullerde değerlendirmek daha mantıklı olabilir.

Konuyla ilgili olarak rahmetli Vehbi Koç’un çok güzel bir mottosu var.

-arsa altındır, üzerine ev yaparsan gümüş olur, içine kiracı koyarsan teneke olur.

küfürbaz haydo

Sönmez reis bir haydo iki. Şapşik ne tatlı sövüyor ya!

pazarlık nasıl yapılır

Benim bi arkadaşım var aradı Türk telekomu bla bla bla ben 5 senedir sizi kullanıyom vodafon daha uygunlu kapatın Vodafona geçecem dedi. Evet noktası virgülüne kelimesi kelimesine aynen böyle dedi. Müşteri hizmetleri de durur mu aman efendim canım efendim kapatmayın n’olur gitmeyin falan filaN indirim yaptılar buna.

Ben de bundan gördüm ya karnıma ağrı girdi. Ben de arayıp indirim almalıydım. Hemen aradım Türk telekomu. 3 tane hattım var 15 senedir abonenizim. Vodafone’un filanca tarifesi daha cazip, boşuna bu kadar para ödemek istemiyorum hatlarımı kapatın vodafone’a geçicem dedim. Çok afedersiniz amk kevaşesi tıbi ifinim himin kipitiyirim dedi. O gün bu gündür lise bebesi gibi kontörlü hat kullanıyorum. Ahey ahey…!

yaran tweetler

görsel

Bir şavşatlı olarak çok güldüm.

hayat bir kapıyı kapatmışsa

Şimdiye kadar neyi elinden kaçırmışsa hep daha iyisini yakalamış birisi olarak söylüyorum çok da şe’apmayın.

rakı balık hangi balıkla yapılır

Ahtapot, karides, kalamar filan caiz değil arkadaşlar, çupradan şaşmayın, rakının yanındaki balığın yağlı olması lazım.

steroidi bırakmama rağmen kaslarım gitmedi

Steroidler çok çeşitlidir. Ancak temel anlamda testosteron bazlı hormon takviyeleri ile adalede glikojen tutmaya yarayan su tutucular olmak üzere ikiye ayrılır.

Testosteron takviyesi yarılanma ömrünün daha uzun olmasından dolayı görece daha uzun sayılabilecek bir sürede etki eder. Ancak şöyle bir problem var ki vücut bir kez dışarıdan testosteron aldığında artık kendisi çok düşük oranda testo üretmeye başlar. Bu da kalıcı libido düşüklüğüne sertleşme problemlerine ve duygusal kırılganlıklara neden olur. Bir nevi bir uyuşturucu gibi. Testosteron düşüklüğünde bu problemler olduğu gibi yüksekliğinde de ciddi problemler baş gösterir. Evet kas gelişimine bağlı olarak ciddi bir güç artışı verir. Ancak aşırı bir agresyonu da beraberinde getirir. Bunun yanında artan protein sentezine bağlı olarak uzun vadede karaciğer yağlanması, üre artışına bağlı böbrek sorunları da cabası.

Ama bence esas sorun steroidin getirdiği fiziksel sorunlardan daha çok psikolojik sorunlardır.

Kişinin vücudunun aniden gelişmesi tabir-i caizse bir ego patlaması yaşatır. Bu durum sosyal ilişkilerini zedeler. ister su tutucular olsun ister testosteron takviyesi olsun kür bitiminde kasların yavaş yavaş erimesi insanı psikolojik olarak yıpratır.

Burada “kaslarım gitmedi”den kasıt, muhtemelen 75 kilodan steroid sayesinde 80e çıkmaktır. ilk kürde aldığın kiloyu koruyabilirsin ama 90’dan +100 kiloya çıkan insanların yıl içinde birkaç kür yapmadan bu kiloyu koruması mümkün değil.

Özetle kullanmayın. Sadece protein+karbonhidrat takviyesi ve cila niyetine pre-workout ile de +45 kollarınız olur. 10 yıl sonra nadide sultan gibi memelerle ve sadece işemek için kullanabileceğiniz bir çükle gezmeyi göze almışsanız vurun primo+susta, winstol, trenbolon, danabol, tribulusun gözüne. Siz bilirsiniz.

mauro icardi

Bak kardeşim benim Nahçıvan’da leytenant arkadaşım var. Leytenant dediğime bakmayın zaten ülke göt kadar olduğundan en yetkili üç kişiden biri. Kendisi fanatik galatasaraylı. Hani Abdurrahim Albayrak falan kendisinin yanında lise dö sen benuğa taraftarı gibi naif kalır o derece. Aradım izledin mi la maçı dedim. Gardaw bu icardi nece yaxı siqardi dedi. E adam bi yerde Fuzuli’nin Nesimi’nin torunu amk, kapağı açılmadık lafları olacak tabi… ahahaha, peyserin uşağı ya!

juan mata

https://m.youtube.com/shorts/r2fGgxHeRvo

Temsili değil!

arkadaşlar kıymalı pişim nasıl

Pişi değil bu, önce bi terminolojiye hakim olalım. Pişi yağda kızartılmış sade hamurdur, pişinin kıymalısı, peynirlisi olmaz.

Bu gözlemedir, yufkanın içine konulmuş kıyma yağda pişirilmiş. Hele bir de kıymayı çiğ koyduysan rahatsız eder.

Ben olsam tercihen az soğanla kavrulmuş kıymayı dürüm yapar. Daha sonra da o dürümleri beyti usulü keser, üstüne de sarımsaklı yoğurt döküp tereyağı gezdirirdim. Aşağı yukarı aynı malzemeyle daha pratik ve lezzetli bir yemek olurdu.

kayınbiraderin şerefsiz olması

Lan ben komando olmak istiyor musunuz kutucuğunu hayatımdaki en büyük heyecanla en nizami bir şekilde tereddütsüz işaretleyip tankçı çıkınca bir hafta gece gündüz ağlamış bi insanım.(tankçılık çok güzeldi orası ayrı mesele, şu dakka tankçı yapsalar tekrar koşa koşa giderim)

Benim kayınçom sözde Ülkü ocağından gelme. Askere gitmemek için zorla obez etti kendini. Çürük oldu göt. BaZen evine gidiyoruz. Yemek yerken iğreniyorum. Sanki haram veya leş yemiş gibi hissediyorum. Konuşması, gülmesi filan o kadar tiksinç geliyor ki. Kafasını duvara vura vura öldürsem yine içim soğumaz. Tek kırmayla fotoğraf çekip yaşasın ırkımız Çin’e bedel kırkımız yazmış whatsapp profiline. Lan sen eline kurusıkı alsan sesinden korkup sıkamayan bi tırsaksın amk! Piç, aklıma geldi sinirlerimi oynattı yine. Hoffff!

iyesta nın ekşi sözlükteki başlığı

Eğer trollüyorsa 7 yaşındaki bir çocuk acı çekmediği için mutlu olurum.

savaş cebeci

Murat özün bir bu iki. Kolpalığı iliklerine kadar yaşayan adamlar. Neyine şaşırıyorsunuz.

pasaporta rekor zam

Benimkisi siyah olduğu için tüm rüsum ve harçlardan muaf.