bugün

entry'ler (10409)

sözlük yazarlarının yaşamak istediği filmler

(bkz: soul kitchen)

mehmet yeşil yeşil

661. Kırkpınar’da ali gürbüz’ü yendiği için yuhalanan hatta belki de linç etmek için öfkeli bir kalabalığın takibine uğrayan başpehlivan.

661 kırkpınar yağlı güreşleri

Şaban Yılmaz’ın elenince hakem odasını bastığı. Ali gürbüz’ün ise uzatmalarda Mehmet yeşil yeşil’e elenip altın kemere veda ettiği karşılaşma.

661 kırkpınar yağlı güreşleri

Bugün öğlen baş kuraları çekilecektir. Bakalım 20 senedir sahibini bulamayan ahlı altın kemer ali gürbüz’e gidecek mi?

rize kürtleri

Uyyy ez bırçime anacuuum der.

yarbay songül yakut

görsel

Akçadağ Örenli sabahat teyzenin sona kızı, mekanın cennet olsun. Ben sizi hep tek katlı kerpiç evinizin kapısında kaysı patik ederken hatırlayacağım, koskoca yarbay hiç ayran döker mi lan gerizekalı diye arkadaşıma kızıp elinizden sürahiyi istediğimdeki gülüşünüzü unutmayacağım ve şehitliğe her gidişimde ağlamamaya çalışacağım.

havran

Hayatımda ilk kez zeytin reçeli gördüğüm ilçe.

lazca

(bkz: çonaşkimi)

yazarların merak ettikleri şeyler

Bu dut çubuğuyla, bakır çubukla su bulan adamlar var, olay aslında toprak içindeki boşluğun verdiği cılız rezonansa dayanıyor, aynı sistemi defineciler de kullanır.

Bizim köylü bi adam vardı, lakabı kor miko, küçükken annesi tarlaya giderken uyusun diye vermiş haşhaşı vermiş haşhaşı adam o yüzden kör olmuş. Tövbe bismillah adamın gözbebekleri yok, %0 görüyor, o derece bi kör.

işte bu adam çubuksuz su bulurdu, yalın ayak gezerdi toprakta, dilini damağında şaklatırdı filan, bi yarım saat dolaştıktan sonra işaretlediği yerden su çıkardı.

Nasıl buluyorsun diye sorduğumda suyun olduğu yer serin oluyor derdi, yuh anasını, yani çok hassas bi termometre getirsen belki 0,0001 derece filan farkediyordur, adam onu hissedebiliyor lan.

Dilini damağında şaklatması da sesin yankısıyla etrafındaki nesneleri filan algılaması için, adam bildiğin kendi sonar radar sistemini icat etmiş, vay be!

en iyi kadın parfümü

(bkz: dior hypnotic poison)

okaliptus yaprağına çiğköfte saran koala

Canii sıkmaz rahatiye bakar.

kalbinizin girişine yazı yazdırsanız ne olurdu

görsel

iri yarı alman helgaları

(bkz: dicke titten)

çetinkaya mağazası

Zamanında istanbul valisinin kardeşine ait olduğu için PKK tarafından kundaklanan mağaza.

kanatlarim varr ruhumda

Herkesin hayatı şahsına münhasır hayalkırıklıklarıyla doludur, rasyonel açıdan bakarsak bunların telafi edilemeyecek dereceye ulaşmasına ise olgunluk deme ikiyüzlülüğünü gösteriyoruz.

Ancak hayatın olağan akışı içinde tüm zorluklara rağmen herkes bir çıkar yol arıyor. Bazen bir papatya bile üzerinde bulunduğu kayada kılcal kökleriyle hayata tutunmaya çalışıyor.

Papatya tüm bu yalnızlığının içinde yaşam savaşı verirken bir yabancı el kendisine yaklaştığında sevilecek ve dokunulacak olmanın hazzıyla yapraklarını kırpıştırır pek tabî.

Ancak çoğu zaman yaban el bu narin çiçeği incitme kaygısından uzak vahşice koparır, bir anlık hoş bir koku için bu güzelliği mahvedip bir kenara atar.

Düşlediği şeyin hevesi papatyanın sonunu getirmiştir.

Bu dünyada hiçbir güzelliğin soldurulmaması temennisiyle...!

cemaatler

Bireyin Dini yaşantısına klavuzluk etmekten öte insan iradesini tahakküm altına alıp şahsi menfaat Güderek amacından uzaklaşan kurum.

Bu vahim durum dini açıdan da şirke yol açıyor üstelik. Ancak mensuplarına şekilsel ritüellerin verdiği ruhsal hazdan dolayı farkedilmiyor.

sınıfın tavanındaki esrarengiz ayak izi

(bkz: endüstri meslek lisesi)

karının kredi kartı ekstresinde prezervatif görmek

Vanlılar tamam da liceliler amelelikten anlamaz lan! Kurgusal hatalar var panpa!

3 milyondan fazla kişinin cenazeye gelmiş olması

Adam 29 doğumlu istiklal mahkemesinde nasıl yargılansın amk? Tarih dersinize Baytar mı girdi lan sizin.

Devlet görevlileri harici sivil kişilerin şehitliğe defnedilmesini anlamsız buluyorum ben. Şehitlik şehitler içindir. Ama son zamanlarda hacı hoca takımını şehitliğe gömmek moda oldu. Yazık!

güreş

Güreşçilerin nabzı normal insanlardan daha düşüktür. Kalp de vücutla aynı orantıda kaslı olduğundan daha güçlü kan pompalar. Bu ilk başta kulağa hoş gelse de sol ventriküler hipertrofisi(sporcu kalbi) hastalığını da yanında getirir. Kalp dokusundaki aşırı kaslanma kalpte büyümeye ve dolayısıyla odacıklarda küçülmeye sebep olur. Kabaca tarif etmek gerekirse Torku yüksek küçük hacimli bir dizel motor gibi düşünün. Devir sayısı düşük, yüksek güç veriyor ancak hacmi küçük. Bundan dolayı besleme problemlerine bağlı olarak zamanla tekleme(aritmi) başgösterir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.