bugün

entry'ler (10525)

ev almanın mantıksızlığı

Bundan on yıl önce 125.000 liraya alınan ev şu anda 2.000.000 lira.

Yani tam 16 kat artmış. Aslında artmamış dolar karşısında değeri sabit sayılır.

Peki biz bugün bu evi satıp faize koyarsak 10 yıl sonra değeri 16 kat artacak veya dolar karşısında değerini koruyabilecek mi?

Hiç sanmıyorum.

amerikan atasözleri

born with a silver spoon in the mouth.

teleskop görüntüsü diye sucuk paylaşan bilim adamı

(bkz: halal olsun dayıoğle)

iyi bir şoförün özellikleri

-sevk irsaliyesi, e-fatura, kantar fişi, kasa mührü vb cart curt evrakı yanında bulundurmak.

-0.21 promilden daha fazla alkollü olmamak,

-yükü karoser içinde dengeli yüklemek, büyük parçalar tabana ve kupaya yakın koymak, sabit duramayan şeyleri kayışlarla sabitlemek.

Çünkü şoför, trafikte ticari amaçla seyr eden, yük, eşya veya yolcu taşıyan kişidir. Binek aracı sevk ve idare edenlere şoför değil sürücü denir. Önce bi terminolojiye hakim olalım amk!

nazi almanyası teslim olmadan 1 gün önce

(bkz: the last tiger)

1 haftada 3 kilo vermek

2021 Kasım ayında 105 kiloydum, şu an 81 kiloyum. 105 kiloyken bırak haftayı gün içinde dahi 3 kilo verip aldığım oluyordu. Yani o kadar da imkansız birşey değil.

Edit: gün içinde yoğun efor sarfederek 3 kilo vermek pekala mümkündür. Yarı maraton koşucuları, bisiklet yarışçıları bir yarışta 3 kilo kaybederler, f1 pilotları ise bir yarışta 4,5 kilo kaybederler.

sarma vs dolma

Sarma üzüm yaprağıyla sarılandır, dolma ise bibere doldurulan, tabi dolmanın kabak, patlıcan, soğan veya patatese doldurulan çeşidi de var.

Başıma birşey gelmeyecekse ben dolmayı daha çok seviyorum, çünkü sarma biraz ekşimsi geliyor. Dolmalar içinde de en dandik olanı kabak bence, tatlımsı bir tadı var, diğerleri(biber,patlıcan,patates, soğan) kafa kafaya gider.

seks yapmamış sevgilisi olmamış erkek

Nakşibendi tarikatının Halidi kolundandır.

pre workout

Haftaiçi antrenmanlarında yorucu geçen bir günün ardından antrenman öncesi kullandığım supplement.

Sanırım bağımlısı oldum, o karıncalanma hissi, şakaklardan yükselen ılıklık ama herşeyden öte zihnimin boşalması ve tamamen sporuma odaklanmam hissi tarif edilemez.

Tabi ki şekersiz kahve iç aynı etkiyi yapar diyenler olacaktır ama aynı şey değil kesinlikle değil.

Tek olumsuz yanı işerken sanki tendürdiyot kokuyor.

bir içecek olsanız

(bkz: pre workout)

kilo almak

Yakın zamanda tekrar yapacağım şey.

179 boyundayım. 105 kilodan 81 kiloya düştüm, yağ oranımı %15’ten %8’e kadar düşürdüm. Bu işle az çok uğraşanlar bilir ki o boyda ve kiloda %15 yağ oranı çok iyi bir rakamdır.

Ama kendimi aşırı güçsüz hissediyorum. Şimdi tekrardan %8 yağ oranıyla 95 kiloya çıkmaya çalışıyorum.

Bu arada kilo almak kilo vermekten daha kolay. Aç gezmek insanın psikolojisini bozuyor.

motorcunun kazası

Trafikte altın kural akan trafiğin hızına uygun seyretmektir. Daha hızlı veya daha yavaş gidersen kaza yaparsın.

Sol şeride kıran araba motoru görmüyor muhtemelen görse bile o esnada motor çok uzakta. Burada motorcu herhangi bir arabanın sola kıracağını öngörebilmeli, o kadar hızlı gitmemeli. Dur, dur, dur, halen nasıl sürdüğüne inanamıyorum diye çemkirmenin alemi yok!

vidanjör ve kamyonetin çarpıştığı kaza

Kırmızı Işıkta geçen gerizekalı bir kamyonete tabakhaneye bok yetiştiriyormuşçasına hızlı giden bir vidanjörün çarpması sonucu gerçekleşen kazadır. Allah vere ikisi de ölseydi memleketin iq’su bi tık yükselirdi amk!

lost german girl

https://m.youtube.com/watch?v=G40nZ-IHjnE

1945 Almanya’sında kayıtlara geçen dramatik bir video. Genç ve güzel bir kadın; dövülmüş, hayli hırpalanmış, hatta gözünün biri kapanmış amaçsızca yürüyor, aslında yürüyemiyor, motor davranışlarını kontrol etmekte zorlanıyor, görüntüleri kayda alan (sanırım Amerikalı bir asker) yönlendirmesiyle kadın bir an zoraki gülmeye çalışıyor, sonra boynu bükülüyor başını önüne eğiyor saçlarını yüzüne döküp muhtemelen ağlıyor.

kanatlarim var ruhumda

görsel

Aramızdan ayrılan yazar.

rus askerlerin ukraynalı esirleri hadım etmesi

Videodaki esir Ukraynalı askerin taşaklarını kesen orospu çocuğu Wagner taburundan kalmuk kökenli vladimir andonov.

içinizi belki rahatlatır bu orospu çocuğu keskin nişancı atışıyla geberdi.

bcaa

Antrenman sonrası kas ağrılarını en aza indiren supplement.

palyaço kızın boyasını vajinasına sürüp sevişmek

(bkz: cesurların işidir badana)

yurt dışından araba getirmek

3 yaşından büyük olmamak kaydı ile ancak yurtdışında belli bir süre görev yapan memurlar araç getirebilir.

sellier bellot 308 win in tanesinin 43 lira olması

Lan zannedersin çekirdek gibi 308 çitliyor akşama kadar, en fazla cz tüfeğin vardır, birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde 7,62 atsan ölür müsün, ecdadımız cami kaplamalarını söküp kurşun yapmış! Hofff!
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.