bugün

entry'ler (1955)

doktorların biz nöbet tutuyoruz ağlaklığı

sağlıkla ilgili her meslek zor. lütfen doktorları acımasızca eleştirmeyelim. emeğe saygı gösterin lütfen.

cemaatlerin tarikatların kökünü kazıyacağız

ateistler ilahiyat okuyup, dini gerçek anlamda eleştirerek müslümanların kendilerine çekidüzen vermelerini sağlarlarsa belki olabilir. dine küfredince dindeki yanlış inançları düzelmiş olmuyorsun yani...

en ilginç isim ve soy isim kombinasyonu

belki birgün eresin.

eresin otelleri sahibinin kızı galiba.

harun yahya kitapları

vatikan'ın yazdırdığı kitaplardır. richard dawkins bir videosunda bu kitapların maliyetlerini hesaplamıştı. dudak uçuklatan fiyatlar çıkmıştı... kukla adnan oktar bu parayı karşılayacak güçte değil.

ayrıntılı bilgi: her müslüman ülkeye bir şeyh (türkiye'nin şeyhi fetuhullah gülen idi, fakat 15 temmuz'dan sonra fotoğrafını kaldırdılar. ama dikkatle bakarsanız minik fotograflarda hala onu görebilirsiniz) için bknz: mailofislam. com

uzaktan eğitim

ingilizceye, ales'e, üniversite sınavlarına hep uzaktan eğitimle çalışan biri olarak çok verim aldığım bir yöntem. kursa, dershaneye gitmeyi vakit ve emek kaybı olarak gören biriyim. kayıt olduğum kursları da yarıda bırakmışlığım var. bir insan gerçekten kafaya koyarsa internet bilgileriyle (you tube bir hazine) doktor, mühendis, dünyaca ünlü bilim adamı bile olabilir. yale, harvard, mıt, oxford gibi dünyaca ünlü üniversitelerin hocalarını dinliyoruz.. bu müthiş bir şey yahu... zamanında bununla ilgili kısa film senaryosu yazmıştım. ödül almadı ama konusu bu idi... oturduğun yerden dünyanın bilgisine sahip olmak.. yeter ki motive ol...

kuran ın insan yapısı olduğunun delilleri

fazlur rahman, kur'an'ın %50 tanrısal, %50 peygamber kaynaklı bir kitap olduğunu iddia eder. yani bazı ayetler gerçekten de sadece peygamberi ilgilendirmektedir, onun özel sorunlarıyla ilgilidir.

profil fotoğrafına aldanıp yazmak

mickey rourke'un 'son kanunsuz' filminden bir kare. buna bakıp aldanmayın kızlar, rourke kadar karizma değilim *

kabala

yahudi mistisizmi.. tüm mistik gelenekler gibi hurafelerle, boş inançlarla dolu..

sözlük yazarlarının bugünkü harcama tutarları

çiçek için 30-40 adet saksı aldım, artı kulaklık, artı 30 adet tükenmez kalem: 180 tl.
kızıma borç verdim : 100 tl.

intihar çok büyük günah olmasaydı yaşanabilecekler

filozoflar hıristiyanlığı eleştire eleştire sonunda intihar meselesine de el atmışlar ve intiharın bireysel hak ve tercih olduğunu söyleyerek intihar etmenin günah olmadığını savunmuşlar. sonunda toplumda intihar vakaları artmış.

kulağa en hoş gelen dil

ünlü olan ve edebiyat dili olarak kabul edilen doğuda farsça, batıda fransızcadır.

sahili leş gibi bırakıp pişkince eve gitmek

maalesef her sahilde karşılaştığım manzara. artık bir gün dayanamadım gökçeada sahilinin çöpünü bir saat uğraşarak temizledim. pikniğe gidiyorum bir saat önce çöp toplamakla vakit geçiriyorum. aslında mesele sadece çevreyi pisletenler değil, çevreyi 'ben enayi miyim, başkasının attığı çöpü neden temizliyorum" diyen ve eksi unsura pozitif etki yapıp durumu nötürleştirmeyen birey sayısının az olmasıdır. çöp toplayanımız çok az maalesef. ingiliz, alman, japon turist çöp toplar. ama türk turistin çöp attığını çok gördüm ama çöp toplayanına asla rastlamadım.

kızlar zengin adamla evlenin

fakirle de evlensen, zenginle de evlensen... aşk evliliği de yapsan, mantık evliliği de yapsan zamanla tüm yollar aynı yere çıkıyor, evlilik eskiyor. erkekler hepsi aynı cins kişiliğe bürünüyor. o nedenle en azından aç kalmamak için zengin birini bulmak akıllıca. fakat onu bulabilme de üstün bir zeka ve beceri istiyor. iyi eğitimli ve kültürlü olacaksın, sanattan sinemadan anlayacaksın, bol kitap okuyacaksın, bakımlı güzel olacaksın... zenginlerin kriterleri çok yüksektir...

görmediğim tanrıya tapmam

Tanrı görülmez hissedilir. Tanrı merkezi, insanın sağ beyin lobundadır. sağ beyin, konuşamaz, sezgi ile bilir, dolaylı iletişim kurar, duygular baskındır. mecazdan anlar, sınırlı iletişim kurabilir. parçaları değil bütünü (evrensel olanı) görebilir. yani Tanrı'yı sezgini kullanarak hissetmelisin.

çok çalıştıktan sonraki boş vakit

bazen gece üçe kadar ders çalıştıktan sonra gelen boş vakittir. hemen uyurum, "işte piaget, böyle sıkı çalışarak uykuyu haketmelisin" derim kendi kendime.

güvenilmez insan çeşidi

dedikodu yapan insan.

koç burçları en iyi burçlar

iş odaklı ve ben merkezci oldukları için dünyadan bir haber yaşayıp giderler. sosyal zekaları olmasına rağmen yine de kötülükle mücadelede zayıf kalırlar. zamanla sadece işe odaklanıp asosyal olabilirler. biraz işten uzaklaşıp insanları tanımaya vakit ayırmalı ve sağdan soldan gelen saldırılarak karşı savunma geliştirmeliler. kısa menzil atışları çok kötü ve isabetsiz fakat uzun menzil (geleceğe dönük) atışları tam 12 dir. onları kısa vadede iyi tanıyamazsınız (aptal bile zannedebilirsiniz, insanları umursamadıkları için toplum dışı davranışları onların aptal olarak suçlanmalarına neden olur), onları gerçekten tanımak ve gerçekten üstün zekalı olduklarını anlamak için uzun vakit geçirmeniz gerekir. Davranışları sizi yanıltmasın, beyinlerine girin ve gerçekleri görün. *

türklerin kendini üstün zannetmesi

1959 yılına kadar viyana'da bir kilisenin çanının başında asker beklemiş. osmanlı tehlikesine karşı çan çalıp halka haber versin diye. yüreklere öyle korku salan bir millet elbette üstündür. fakat böyle bir imparatorluğun mirasçısı fakirler olduğumuz için ataların gölgesinde kalıyoruz. (göreceli) mirası reddedip, kendimizi geliştirmemiz lazım.

tanrıya başkaldırmak

Tevrat'ta yakup peygamber yehova (tanrı) ile güreşir.

koç burçları en iyi burçlar

ilhan irem koç burcuymuş. 1. nisan.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.