bugün

entry'ler (2580)

sevgilinin deli gibi satranç oynuyor sorunsalı

en büyük hayalimdi, tamamı cam olan bir satranç takımı almıştım evlenince. eşle sürekli oynarız diye hayal kuruyordum. ama eş, satranç oynamayı sevmediği için hiç oynamadık. *

omrum tribunde gecti

(bkz: yalnız olmak/#47072592) güzel entriler yazar değerli bir yazar. takipteyiz efem.

erkeklerin kötü kalpli kadınlara aşık olması

kötü kalpli kadın, kurnazdır, hindir, utanmazdır, sinsidir. erkek anlamaz ki kötü olduğunu, iyi zanneder.

eski evlilikler

kadının saçının süpürge yapıldığı, paspasa çevrildiği evliliklerdir.

sarhoşken dikkat edilecekler

araba kullanmayın lütfen, siz ölseniz üzülmem, hak etti derim ama masum insanların ölümüne neden oluyorsunuz. sonra hapishanede çürümeyin diye anneniz yurt dışına kaçırmak zorunda kalıyor veya babanız savcılara rüşvet filan verip masrafa giriyor.

gazali

(bkz: gazali/#47074393) kadınlarla ve çocuklarla oturma, zekan geriler der ihya kitabında.

özlem kumrular

trafik kazasından ölen değerli bir akademisyen. allah rahmet eylesin. özlem hocanın hayatını araştırırken , birkaç yıl önce apartmanda köpek besleyen kişilerle mücadele ettiğini öğrendim. apartman yaşanmaz hale gelmiş, köpek pisliğinden ve kokusundan. aynısını ben de kediler nedeniyle (yaklaşık 16 kedi) yaşadığım için empati yapabiliyorum. hoca kesinlikle haklıymış. köpeği belediyenin bakım evine bırakmış. bazı densizler, köpeği bakım evine bıraktı diye 'işte cezasını çekti, kazayla ölmüş, iyi olmuş' demişler. bu ülkenin insanı nasıl bir geri zekalı yaaa, nasıl bir beyinsizlik, densizlik. o yorumu yazanlar, köpeklerin saldırısına uğrarsınız umarım, kuduzdan ölürsünüz.

descartes

ülkesi fransa'da gördüğü baskı nedeniyle barınamamış ve özgürlükler ülkesi hollanda'ya sığınmıştır. orada bir çiftlikte yaşamaya başlamış, hizmetçisinden bir kızı olmuş, 5 yaşında ölmüştür. hayatındaki en kötü olayın bu olduğunu söyler. sabah 11 gibi kalkar, çiftliğinde bağ bahçe ile ilgilenir, gezer, hava alır. akşam 4-5 gibi ders çalışmaya başlar. gece 3-4 e kadar ders çalışır. hayatı bu şekilde sürüp giderken ve huzur içindeyken bir gün isveç kraliçesinden bir davet mektubu alır. kraliçe, descartesle mektuplaşan bir prensesi kıskanmış ve kendisine özel felsefe dersleri vermesi için onu isveç'e davet etmiştir. elbette descartes teklifi kabul etmez. fakat kraliçe, cebren ve hile ile hollanda açıklarına savaş gemilerini getirtip descartes'i tehdit etmiştir. mecbur kaldığı için 'kar ve buz ülkesi' dediği isveç'e gitmek zorunda kalmıştır. 'annemden bana miras kalan kuru öksürük' dediği kronik bir hastalığı vardır. kraliçe, derslerin sabah 4'te yapılmasını ister. yani descartes'in uyuduğu saatte. bütün düzeni bozulan descartes, sabahın soğuğunda ders anlatma eziyetine sadece 2 yıl dayanabilir ve 54 yaşında soğuk algınlığında ölür. oysa kendisi 100 yaşına kadar yaşamayı hesap etmiş ve bunun hayalini kurmuştur. osmanlı'nın ajanı olduğu ve bu ajanlık hizmeti nedeniyle çalışmadan geçinebildiği söylenmektedir. severim kendisini, dinin içine matematik yoluyla aklı sokmuştur.

15 temmuz 2016 darbe girişimi

kötü olayların başlangıç yılı, beni bunalıma sürükledi. acı doluydu. allah bir daha başımıza vermesin. amin.

sela okunması

gece gece biri öldü zannettim, ürperdim.

uludağ sözlükte 10 yıl

iyi günde, kötü günde, hastalıkta, sağlıkta, ölüm bizi ayırana kadar uludağ sözlükte yazacağım. aahhaha gerçi bir ara boşamaya çalıştım, 3 bin küsür entrimi binlere düşürdüm. ama bir türlü kopamadım. sevgiyle, umutla sözlükte yazmaya devam.

yaz mevsimi

yaz gelince güzel olacak, daha verimli ders çalışacağım diye düşünüyorum ama cehennem sıcağında sadece uykum geliyor.

pişmiş havuç

(bkz: pişmiş havuç/#47073330) havucun kabuğu yok zaten. iyice yıkamak yeterli. boyuna ince ince dilimleyin. jülyen kesimin geniş şekli ile dilimleyin.

ona ne söylemek isterdin

(bkz: ona ne söylemek isterdin/#47073347) bu müzik başka birini çağrıştırdı:

https://www.youtube.com/watch?v=lBm2FjrtCto

roka

cennette tek bir şey yeme hakkın var deseler galiba rokayı seçerdim. harika bir tadı var.

en son ne yediniz

çay içtim ve hala içiyorum. temel besin kaynağı.

babanın en sevilen huyları

merhametli bir insan. yengeç burcu erkeği işte, tam bir salon beyefendisi, şiddete karşıdır, kibardır, sakindir. hiçbir zaman en ufak bir şiddet ve öfke nöbeti göstermemiştir, açık açık sevmez ama sevdiğini/koruduğunu hissettirir. aklım erdiğinden beri (2-3 yaş), mutlaka eve hediye ile gelir. çikolata, çokamel, pasta, kuruyemiş...vs. (torunlarına da aynısını yapıyor şimdi). asla harçlıksız bırakmaz. sevdirir kendini babiş (telefonumda böyle kayıtlı).

14 temmuz 2024 donald trump a suikast girişimi

darısı biden'a. inşallah onu ıskalamazlar.

çirkin erkek seven kadın

zeka her şeyi güzelleştiriyor. bir prof. vardı acayip çirkin, korkunçlu bir adam. bununla sohbet edince dünyanın en yakışıklı adamı gibi gelmeye başladı. zekası çok yakışıklıydı. ahahah

pişmiş havuç

havucu uzun dilimler halinde kesip kızartınca ve üzerine mayonezli/sarımsaklı yoğurtlu sos yapınca güzel oluyor. bir de böyle deneyin.