bugün

entry'ler (2345)

vatansever birinin tatilini yunanistan da yapması

Sen bu ulke topraklarinda 100 birim paraya maksimum 3 gece 4 gun tatili zor yaparken elin gavuru 60 birim paraya 10 gece 11 gun tatil yapiyorsa sikerler vatanseverligi.

hasan can kaya vs cem yılmaz

Ikisinin de komedyen oldugunu dusunmedigim versustur. Zira tespit sicmaktan oteye gidemiyorlar.

galericiyim battık mutlu musunuz

Daha beter olursunuz umarim. Ikinci el arabaya, sifir liste fiyatindan 200-300 k daha fazla fiyat cekerken batacaginizi dusunuyor muydunuz ? Gecen pazar ogleden sonra bir arkadasa arac bakalim diye ankara otonomiye gittik. Normal zamanlarda igne atsan yere dusmeyecekken, dolasan bir tane bile adam yoktu. Zaten kredi cikmiyor, hasbelkader kredi bulan da sifirini aliyor. Kim siker yalova kaymakamini hesabi.

kız olmanın zorlukları

Pic erkek sevdasindan dolayi her gun birkac tanesi olduruluyor. Sonra bilmem kim icin adalet. Efendi adamin birak oldurmeyi, siddetle bile isi olmaz.

aslolan fenerbahce dir

Feto artiklarinin, saha alti habersiz fason uretim yapan tinercilerin ve arap vilayeti takiminin cekemedigi soylemdir. Fenerbahce yapar, fenerbahce’den daha cok siz konusursunuz.

götümü de açsam bakmayacaksınız

Yav bir siktir git dedirten sekuler sacmalamasi.

klozette şlop diye ses gelip götün ıslanması

Gavurlar tam olarak buna poseidon's kiss diyor.

merih demiral ın bozkurt işareti yapması

Spora siyaseti karistirirsan, kezban gibi tripler atarsan iste oyle gozunun yasina bakmadan cezayi basarlar. Burasi turkiye ligi degil. Boyle istedigin gibi hareket edemezsin. Iste bu yuzden fenerbahceliyim. Iste bu yuzden Ataturk’e ve cumhuriyete sahip cikan bir takimin kongre uyesiyim. Bu sadece bir spor musabakasi, kimin tassaginin daha buyuk cektigini ispatlama meydani degil. Az avusturya’yi ornek almak lazim. Adamlar efendice geldi, oynadi ve yapabilecegini yapti ama elendiler. Elendikleri son turkiye macinda da futbolcularimizi alkislayarak gozyaslari icinde stadi terk ettiler. En ufak camura yatmadilar, en ufak cirkeflik etmediler. Iste bundan dolayi bizi ab’ye almamalilar. Bizim kumastan avrupa mali is cikmaz. Bu kafayla anca bu kadar olur. Suan sagda solda son ses mehter marsi calan, saga sola bozkurt isareti atan sigirlari gordukce utaniyorum. Turkluk bu degil. Hele hele turk olmak hic degil. Onceden bir avrupa vatandasi ile muhabbet ettigimde turkiye’yi bir arap ulkesi olarak saniyorlardi. Suan araplardan farkimiz yok. Ataturk’un emaneti bu degildi… sonra avrupa bize vize vermiyor. Neden vermeli ? Kendi elimizle kendi kendimize turk dusmanligi yaratiyoruz. Ne gerek var ? Efendice cik maca, yenersen yen, yeniliyorsan da onune bak. Ataturk’un de dedigi gibi “vatanini en cok seven, gorevini en iyi yapandir.” Ne oldu o hareketten sonra merih ceza aldi. Dolayisi ile biz aldik. Simdi vatana hizmet edilemiyor. Bence konuyu boyle degerlendirmek lazim.

Tanim: hakli buldugum cezadir. Maalesef. Kurallar acik.

hollandanın türkiyeyi yeneceği gerçeği

Mal mal top kayiplari yapilmazsa, takim oyununa oncelik verilirse macin kaderini penaltilar belirler gibi geliyor. Otesinde hollanda’nin doseyecegi boru olur. Merih mevzusundan sonra gaza gelip her topa ac kopek gibi saldirilirsa takim ilk yariyi bitiremeden perte cikar. Gol atarsak da tekrar bozkurt isareti yapmak gibi bir mallik icine girecek futbolcumuz olmaz umarim. Bir de durup durduk yere bir uste cikarsak seyircisiz mac oynamayalim. Sahsen bu maci berlin olimpiyat stadinda canli izleyecegim. Suan sagda solda son ses mehter marsi calip ona buna bozkurt isareti yapan alamancilardan gecilmiyor stad yakini. Kendimizi boyle boyle rezil ediyoruz. Barbar turkler dendiginde de kimsenin hosuna gitmiyor. Suan Turkiye’deki surilerden, afganlardan farkimiz yok burada da.

Yazik.

sevan bıçakçı

Altin Bir bilekligine an itibariyla sahip oldugum dunyaca unlu taki tasarimcisi. Urunlerinden sadece bir tane var. Ikincisi olmadigi gibi ikincisini de yapmiyormus.

abi ette indirim var 600 lira

Gecen adi lazim degil bir market zinciri dana rulo ette indirim yapmis. Dedim bir bakayim, onden guzel gozukuyor, arkasini gordugumde isin rengi degisti ve ful yagli. Almamla birakmam bir oldu. Allahtan kiyma cektirmedim.

evlilik yildonumu

7 temmuzdu benim. Evet, dogum gunumde evlenmek gibi bir mallik yaptim. Bir insanin dogum gunune boyle bir leke surulmemeli. Bosaninca bile o gunu otomatik olarak hatirliyorsun.

merih demiral ın bozkurt işareti yapması

Gereksiz ve sacma bir harekettir. En buyuk Turk’un bile bir tane bozkurt isareti yaparken cekilmis fotografi yoktur. Stadin ortasinda uclu cektirmek de bir bunun kadar gereksizdir. Elin gavuru ne yapiyor bu barbarlar diye bakiyor, sosyal medyada tasak malzemesi yapiyor. Ha illa milliyetcilik gosterisi yapilacaksa turk bayragini da operek yapabilirdi.

Emin olun bu ulkenin bundan cok ama cok ciddi sorunlari var.

sevgiliyle ilk sevişme

Bunu da burada dile getirmezsiniz be aq.

longines flagship

Beyaz kadran uzerine roma rakamli olan modelini az once 65.000 tl’ye aldigim swiss basic lux saat modelidir. Liste fiyati ise 68.000 TL olup yerine gore 65-75.000 tl arasi fiyata gidiyor.
40 yasindan sonra her sey sadelesiyor…

2 temmuz 2024 avusturya türkiye maçı

Mac bir 10 dakika daha olsaydi veya uzasaydi 2-2'den uzatmalara gidip kesin yenilirdik. Ikinci golden sonra belki avusturya kalesini bulan 3 sut olmustur ya da olmamistir. Cok fazla pas hatasi yapildi ve ne yazik ki hala takimin forvet eksikligi var. Bunu bildikleri icin bir an once bitirmeye baktilar ve her sey oldu bittiye geldi. Yine gururlandik ama hollanda maci boyle olmayacak diye dusunuyorum.

10 bin tlye emekli geçinebilirmi

aksam haberlerinde 10 bin ve 17 bin liraya mutlu mesut gecinen ve bunlari da dile getiren halkin halini gordukce uzulmuyorum. uzulecek bir sey goremiyorum. onceden iyi bir sey yerken bu insanlar nasil alip yiyor bunlari diye ic gecirirken artik umrumda bile degil. ısterse etin kilosu 1000 tl olsun, ben yine alir yerim. Midesine protein girmeyen adam mutluysa sorun yok.

turkiyeden hala umudunuz var mi sorunsali

Aksam haberlerinde 10 bin ve 17 bin liraya mutlu mesut gecinen ve bunlari da dile getiren halkin halini gordukce uzulmuyorum. Uzulecek bir sey goremiyorum. Onceden iyi bir sey yerken bu insanlar nasil alip yiyor bunlari diye ic gecirirken artik umrumda bile degil. Isterse etin kilosu 1000 tl olsun, ben yine alir yerim.

türk bayrağını parçalaya suriyeliler

Simdi ataturk olsaydi suriye'yi bu gece, bilemedin en gec yarin sabah haritadan silerdi. Ulkemde suriyeli istemiyorum. Bu nasil isgal ? Her bayram milyonlarca suriyeli siniri gecip ulkesinde bayramlasiyor. Bittigi gun de yine ulkemize donuyor. Benden gecti de, sizin colugunuz cocugunuzun geleceginden caliyorlar. Sizin colugunuza cocugunuza verilmeyen haklari onlara veriyorlar. Yazik...

suriyeliler kardeşimizdir

Kardes gorenler evlerine alip besleyebilirler. Artik sabaha anasini - bacisini mi sikerler yoksa babasinin gotune bicagi mi takarlar mechul.