bugün

entry'ler (14918)

aktrollerin doğal afette hep imamoğlunu suçlaması

https://www.youtube.com/watch?v=HLdFIHxbYvQ

bu tipler...

osman öcalan ı trt ye çıkarmak

öcalan trt ye çıktı ne oldu?
osman öcalan "chp kürtlere şimdiye kadar hiçbir şey vermedi" demedi mi?
kürtlere ""chp ve chp adaylarına oy atmayın" demedi mi?
apo'nun görüşlerini trt ekranlarından tv den tüm kanallarda savunan, kürtlere "apo'yu dinleyin" cumhur ittifakı değil miydi?
hdp ye apo'nun isteğine uyun demediler mi?
hdp ve selahattin demirtaş apo'yu dinlemiyor diye kürtlere şikayet etmediler mi?
ne oldu?

vatan haini zillet ittifakı terörist olan ekrem imamoğlu, mansur yavaş, meral akşener, temel karamollaoğlu, kemal kılıçdaroğlu oldu.

yazarların arayıpta bulamadığı şeyler

ahlak ve etik değerler.

evet, evleneceğim kız bakire olsun ama önüme gelen kızla yatayım zihniyeti hakim olunca (ben yaparsam helal sen yaparsan haram anlayışında olup tüm insanlık değerlerini yok sayıp, ben-benden birisi yapıyor diye haksızlık karşısında dilsiz şeytan gibi susması) sonunda; diyojen'in elinde mum ile akıllı adam araması gibi (kinizm - erdem bu dünya da her şeyden üstündür) ben de ahlak ve etik değerleri arayıp bulamıyorum.

lozanın gizli maddeleri

bu konuda geyik yapmayınız lütfen.
bazıları inanıyor, zeka seviyeleri müsait olmadığı için yapılan espriyi ciddiye alıp ya "haaaaa! ben demiştim zaten" diyor veya "falanca kişiye filanca makama hakaret ediyor" diye cimere suç duyurusunda bulunuyor.

oysa bu süper zekalıların bazıları bilmiyor ki (bak şimdi de süper zekalı dedi diye beni aşağıladı der. neyse, yok canım sana einstein demek istedim de, bir yahudinin adı ile sana hitap etmemek için süper zekalı dedim canım benim) bilmezler ki dış işleri cumhurbaşkanlığı başbakanlık savunma genelkurmay vb tüm devlet arşivleri ellerinde.
üstelik ingiltere fransa italya arşivlerinde yasak gizlilik kalktı. o dönemde anlaşmalar raporlar yazışmalar herkese açıldı.

böyle gizli madde olsa çarşaf çarşaf malum basın kesiminde veya yurt dışı internet sitelerinde yayınlar "bak biz doğalgazı çıkaracağız,, petrolü çıkaracağız, ay'a mars'a üs kuracağız, uçan uçak gemisi yapacağız, atom bombası yapacağız, vatikan da cuma namazı kılacağız, 10 dolar 1 lira olacak da bu maddeler yüzünden yapamıyoruz.
a'han da atatürk imzası, a'han da inönü imzası, işte belge, bunun için insanlar ucuz ekmek soğan patates kuyruğunda bekliyor" diye hepsi bağırıyor olurdu.

bunun için bu konuda lütfen geyik yapmayın.

https://www.youtube.com/watch?v=-BuDISQfoW8

bu insanlardan öyle çok var ki.

boyu değil işlevi diyen datça bld twitter hesabı

yine bazı embesiller olaya akp chp bazında yaklaşım yapıp konuyu siyaset bazında tartışacak.
ormanlar yanarken büyük ve yeni uçaklar ne kadar yetersiz kaldı hatırlayın, yukarıdan boşaltılan su daha yere düşmeden buharlaşıyordu.
oysa daha ufak uçaklar araziye uygun ve yangına daha etkin (örn: ispanya dan yardıma gelen 30 - 40 yaşında uçaklar) müdahale ediyordu.
hem bizim sokakta bu araba şimdi olsa sokağı temizler.

böyle şeylere gülmüyorsunuz bari tebessüm edin.
bırakın siyaseti ya...

monica bellucci nin güzel falan olmaması

yobazın biri monica yengenizi beğenmedi.
tabi ki ona kalkıp "tarikat cemaat yuvalarında ufacık erkek kız çocuklara tahrik olan anlayış bu kadını beğenmez.
üstelik kadın hukuk okuyor, sen kapısının önünden geçemeyip ahır olsun dediğin (kendini ne yerine koyuyorsa) almış olduğu eğitim en az odtü seviyesi deyim de anla. senin hayalinde göremeyeceğin eğitime ve senin hayalinde sahip olamayacağın vücuda sahip bu kadın amk sığırı" diyemedim.

ha unutmadan...
malumunuz; amk derken azıcık mantıklı konuşmayan demek istedim.
bu kısaltmayı neden mi çok kullanıyorum?
bunlar bu kısaltmayı küfür olarak algılıyor ve kendi kendilerine küfür ediyorlar ve beni de günaha sokmuyor bu amk cahiller.

iş bankası nın çalışanlarına yüzde 51 zam yapması

https://www.youtube.com/watch?v=z64EGsiURTY

yoğun kar altında ucuz ekmek almak için sırada bekleyen vatandaş "hükümeti kötü göstermek, sanki suçlu hükümet gibi zamları ve hayat pahalılığına dikkat çekmek için yapılmış zam. oysa avrupa yiyecek ekmek bulamıyor, biz çok şükür buluyoruz" dedi.
unutmadan; yer sultangazi. akp'nin kalesi.

bazı yazarların çok çekingen olması

akla gelen soru: ne o direk dansı mı yapmamız lazım, yoksa striptiz mi?

12 yaşındaki çocuğa tecavüz edip secdeye kapanmak

din bir inanç değil, din bir davranıştır.

sedef kabaş militandır

malta bandıralı gemicikleri man adası bandrıları(!) şirketleri olan sedef kabaş bu ülkeye vergi vermeyerek militanlık yopoyor.

rus ukrayna savaşında ukraynalı kızların durumu

https://www.youtube.com/watch?v=7LnwvlGCnLE

ukrayna da adamlar bizden 100 yıl ileride.

bunlara bakınca kendimi afganistan da yaşıyorum sanıyorum. bu insanlar bizim ülkemize gelmez.
umut işte, umut etmek fakirin ekmeği olurmuş.
insan gelirler diye umut ediyor.

edibüdü: konuyu abazanlık sex anlamayın.

23 ocak 2022 bursa daki varlık kuyruğu

böyle basit muhalefet yapmayı bırakın.
evet, yokluk değil asıl mesele açlık ve bundan en çok etkilenenler de seçimler sonrası "koyduk mu?" diye mesaj atan, yıllarca doları 2 lira seviyelerinde tutmak için tüm ülke değerlerini yatırımlarını satıp, yüzlerce milyar dolar borç alıp trilyonlarca dolar vergi toplayıp suni bir rahatlığı sağlayan, yatırım istihdama bunu dönüştürmeyenleri destekleyip sonra 8 liradan 18 liraya çıkan doları 13 liraya dolar düştü diye halay çeken zihniyet en çok etkilenen.

bu yaşanan durum onların tercihi.
kimsenin tercihleri ile yaşadığı duruma üzülmüyorum.
evet, market raflarında 280 lira civarında olan norveç somonunu alırken zoruma gidiyor, kendimi enayi gibi hissediyorum. 15 ay önce 70-80 liraya alıyordum ama toplum olarak bunları yaşayacağız, bu kaçınılmaz ve şu an en iyi günlerimiz. umarım idareciler doğru yolu bulurlar diyeceğim de bunu talep edecek en akıllısı geçen gün ucuz ekmek kuyruğunda bekleyen halk için simit yeriz diyor.
100 gram simit 5 lira falan. kilosu 50 lira.
250 gram halk ekmek 1.25, kilosu 5 lira.

4 kişilik ailenin ekmek parası; 1 kilo yani 4 ekmek yese günde 5 lira. bu 5 liralık ucuz ekmek için kar altında bekleyen insanlara kalkıp bir kilo yani günde 10 simit yiyin demek 50 lira tutar.
yokluktan 5 lira için kar altında bekleyen insan 50 liralık simiti nasıl yiyecek embesil?
gerçekten üzülmüyorum.

fizik de etki-tepki yasası.

yazarların ruh hallerini anlatan şarkılar

https://www.youtube.com/w...MEpj84QVw2rc&index=17

insanlık öyle bir gerileme içinde ki...
artık ten rengine göre değil de düşüncesine göre insanlar sınıflandırılıyor cezalandırılıyor.
1700-1800'lü yılların zalim köle ticaretinden daha şiddetli baskı altında insanlık.
her yüzyıl bir gelişim bir dönüşüm bir insanlık felaketi ile anıldı.
21 yy cehaletin yüzyılı olacak.

yazarların ruh hallerini anlatan şarkılar

https://www.youtube.com/w...MMEpj84QVw2rc&index=7

insanların beynini bir hapishaneye dönüştürmüş ülkede yaşıyoruz.
değerlerimizden her gün bir parça koparıp alıyorlar.
ağzımızı açamıyoruz, söylediğimiz şey için değil de kast ettiklerimiz için insanlar hapse giriyor.

örn: şehrin göbeğinde evinin balkonunda inek besleyen birine kalkıp içinde ki köylülük doğallık basitlik natural olgular kastedilerek "eşeğe altın semer de yaptırsanız eşek her zaman eşektir" desek hakaret etmiş oluyoruz.

eğer bir hakaret söz konusuysa; kent kültürü, bir arada yaşama sorumluluğu, komşu hakkı açısından asıl hakareti balkonunda inek besleyen yapmakta.
düşünsenize... balkonda elektrikli mangalda ızgara yaparken bile yağmurlu karlı havaları seçiyorum ki kokudan millet rahatsız olmasın diye, ya inek besleseydim ne olurdu?
üstelik bu suç ise durumu açıklayan atalarına laf söyle ki; bu durumu anlatan sözü ben bulamadım.

o kadar aklı inkar ediyoruz ki; bunun için evrensel ahlak etik değerlerine önem vermiyoruz.
etik değerlerimizi ahlak değerlerimizi biçimlendiremiyor ve her şeye hakaret olarak yaklaşıyoruz.

23 ocak 2022 beşiktaş a kar yağması

balkondan bakılmış, tahminen; şu an arabanın üzeri 2 karış kar.

ekşi sözlük

ekşi sözlük her zaman bilgi içerikli olmuştur. özellikle ekşi şeyler tavsiye edilir.
orada yazdıklarım ile burada yazdıklarım arasında dağlar kadar fark var, tabi ki kime neyi nasıl anlatmakta ki üslup ve kalite karşınızda ki insanın kapasitesi ile alakalı.

sözlük yazarlarının öğle yemekleri

taze sıkılmış bir bardak portakal suyu, bir el büyüklüğünde ızgara kuzu karaciğer ve yanına makarna.
malum, ekmek zammı nedeniyle ekmek yiyemiyoruz.
ucuz ekmek kuyruğunda da hava soğuk diye bekleyemiyoruz.

sezen aksu nun peygambere hakaret etmesi

öyle bir yok.
herhalde anlama özürlü veya dini islam olmayan insan söylemidir sezen aksu peygambere hakaret etti demek.

daha fazla yazmaya gerek yok ki; sezen aksu gibi insanları savunur (düşüncesi hakkı hukuku özürlüğü de buna dahil) durumuna düşüp aptal gibi görünmek istemem.
evet, sezen aksuyu (vb sanatçısımları ki benim için bu insanlar sanatçı değil) savunmak benim için aklımı zekamı tüm değerlerimi inkar etmek ile aptallıkla ile eş değerdir..
başkası ne düşünür bilmem, nasıl değerlendirir, savunur savunmaz beni de ilgilendirmez.

afganistan da yapılan demokratik protesto yürüyüşü

siyasal islam budur.

camide açım diyen kadın

vergileri hazineyi allah mı alıyor-kontrol ediyor ki allah'ın evinde açım diye ağlıyorsun?
nerede ağlayacağını bilmiyor, yazık lan...
kimin seçmeniyse?
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.