bugün

entry'ler (14657)

2023te osmanlı devleti geri gelebilir mi

türkiye üzerine böyyük oyunlar oynanıyo yiğen.

https://www.youtube.com/watch?v=OnLaBWq3rns

bunu paylaşın, herkes bilsin.

şakşakçı kemal

yok canım, şakşakçı kemal değil de; bilenzik kemal veya fesleğen kemal olmalı.

https://www.youtube.com/watch?v=748Xnzqbddc

akp yi sevmeyenleri dinsizlikle suçlamak

Elhamdülillah bir dinimiz var ve her gün Allah'a "bu insanlarla aynı dinden değilim" diye dua edildiği düşünülürse...

Şöyle örnekleyelim; Elinde çakma iPhone telefonu ile veya doğan görünümlü şahin arabasına Mercedes yıldızı koyup hava atan insanlarla kalite tartışması yapmak aptallık olur.

https://youtu.be/g_ZwR0v4DQQ

Bu insanlar bugün Davutoğlu'na küfür ediyor.

gecenin şarkısı

melena filminden kesitler ile oluşturulmuş harika bir şarkı.
tabi ki monica bellucci...
unutmadan; filmi izlemeniz tavsiye edilir.

https://www.youtube.com/watch?v=KT44aQ_10XM

kaçak elektrik kullanan orospu çocukları

hırsız karaktersiz şerefsizler diyelim, annelerinin suçu yok.
hiç bir anne çocuğunun hırsız karektersiz namussuz olmasını istemez.
işin acı olan yönü de bu hırsızlığın bedelini benim gibi otomatik ödeme talimatı vermiş faturasını bir gün geciktirmeyen dürüst namuslu insanlara ödetmeleri.
devlet hırsızı korur mu?
ödüllendirir mi?

arkadaşlar yeliz konuşuyor

sözlükte aktroller için güzel nick.

mini etek özgürlükse karına giydirir misin

türban kara çarşaf özgürlükse mini etek neden özgürlük olmasın ki...
türban diye ağlayanlar mini etek diye höykürmesi komik olmuyor mu?

unutmadan; mini etek veya türban, eşimin giyimine karışmam. onun ahlak ve değer yargısı bilgisi sorumluluğu neyi nerede giymesi gerektiğini bilecek seviyedir.

burada tv de çıkan nice kapalı kadınların yaşadığı rezaletler için bakınız vermeye gerek görmüyorum.
namus ahlak kültür değer yargısı kutsal olan hiç bir olgu veya insanlık adına utanılacak eylemleri hiç bir kumaş parçası ile ilişkilendirilemez.

ister başında türban, ister götünde mini etek olsun, bunlar sana insan olma erdemini kazandırmaz.

katar emirinin elini havada bırakmak

diz iz tereciye tere satmak.

neyse, onlarla aynı dinden olmadığım için (elhamdülillah) yorum yapmam yakışık almaz.

feto atatürk döneminde yaşasa ne olurdu

bir mikroba dezenfektan ne yaparsa atatürk de bu mikroplara aynısını yapardı.
ne istedilerse atatürk de verirdi:) bu mikropların istediği tek şey darağacı-idam sehpası.

seksi bir ödül olarak gören kadın

kendini sekstoys olarak gören kadın algısı.
aslında cinselliğin katili olur bu yaratıklar.
sex sadece fiziki (beden ve ruh olarak) bir ihtiyaç ve üreme sahip olma duygularının yansımasıdır.
sex olgusunu bir ödül, bir hediye, bir iyilik olarak görüp karşılık olarak sunulan bir lütuf gibi "neyse, vereyim de sevinsin garibim" diyen kadın para karşılığında vücudunu satan kadından farkı yoktur.

bir kadın çıkıp tanımadığı erkeğe "şu kadar süre sevişmedim, rahatlamam lazım" der sevişmek ister; bunu anlayışla karşılarım.
bir kadın çıkıp hayatında bir daha göremeyeceği birine "çocuk sahibi olmak istiyorum, sperm bankası tüp bebek yapay döllenme vb uğraşmak istemiyorum" der; bunu da anlayışla karşılarım.

ama kalkıp evlilikte veya flört aşamasında ya da sevgili olsun-olmasın, tanımadığı birine bile kim olursa olsun "şunu yapmış, karşılığında vereyim de sevinsin" derse bu benim için fahişeliktir.
kadın "önce avucuma, sonra mamcuğuma" yaklaşımında bedenini karşılık olarak sunar durumda olmamalıdır.

böyle yaparak kadın kendini aşağılıyor.
erkek, bu şekilde davranan kadınlar yüzünden kadını karşılık olarak bedenini sunan biri, sahip olunacak karşılığı alınacak mal olarak görüyor.

bunun için "kadının mamcuğundan önce avucu kaşınır" diyor.

kız erkek kankalığı

saçmalık.

solcu öldürürse devrim sağcı öldürürse katil olur

hangi din, hangi inanç, hangi ideoloji, hangi devlet-kişi-kurum-yapı olursa olsun, nefsi müdafaa harici bir canı alan hiç bir değere inanmıyorum ve ret ediyorum.

dünyadaki bütün erkeklerden nefret etmek

kim kırdı lan bu kezonun kalbini diye merak edilen olay.

kemal kılıçdaroğlu nn mecliste yaptığı el hareketi

ülke olarak durumumuzu anlatan hareket.

batı medeniyeti kızları fahise ruhlu

https://www.youtube.com/watch?v=0z5lK8U3bnQ

yorumsuz.

https://www.youtube.com/watch?v=rEM2r-xFmBk

yorumsuz.

haczedilen araba satin almak

ah edilen maldan hayır gelmez.

ülke batarken aynı gemideyiz masalı sıkan çomar

ülke mi batıyor?
senin kuş kadar beynin ülke batıyor cümlesini nasıl kurdu? söylediğin şeyin ne anlama geldiğini biliyor musun embesil?
ne batmasıymış?
ne bekasıymış?
birilerin avanyaları, çıkarı, makamı, ballı kaymaklı çifter çifter maaşları, çoluk çocuk cümle cemaat köşe dönmeceleri, vakıf adı altında haksız kazançları kara paraları aklaması vb konusu ise gerçekten onların beka sorunu ve onların batma sorunu.

üstelik ülke batıyormuş, ne batması; yıkılacaksa yıkılır.
bir ülke daha kurarız, cumhurbaşkanlığı forsuna bir yıldız daha ekleriz.
onlarca devlet kurmuş bu halk bu topraklar sahipsiz değil.

acilde azarlanan hemşireye acımak

- insanlara, hele ki mesai arkadaşlarınıza böyle davranamazsınız.
* siz kim oluyorsunuz?
- senin maaşını veren kişiyim, müşteriyim, insanım. tavuk çitliğinde, ahır da bile bağırılmaz. süt verimi et verimi artsın diye çiftliklerde hayvanlara müzik dinletip rahatlatıyorlar. bir devlet kurumunda bir devlet çalışanı böyle zorba davranışlar içinde olamaz.
yanlışı mı var, hatası mı var, kusur ihmal mi var?
tut tutanağını, yaz raporunu ya da çağır odana makamına döv ama bunu insanların önünde hapishane gardiyanı koğuş ağası gibi bağırarak yapma ve bizleri de rahatsız etme.

edibüdü: yaşanmıştır.
lavuğu milletin içinde bozmuştum.
stajer bir kızcağıza çemkiren adı doktor olan insanlıktan nasibini almamış yaratığın biriydi.

metin feyzioğlu

tarih onu dönek diye hatırlayacak ama ona kızamıyorum ve onu eleştiremiyorum, çünkü; her insanın bir fiyatı (örn: benim fiyatım bir tatlı tebessüm olur) vardır.
umarım değmiştir.

hatırlayın, kongre kararı alan barolara seçim iznini pandemi gerekçesiyle engellendi ama lebaleb akp kongreleri mitingleri oldu.
feyzioğlu açıp ağzını tek laf etmedi.
baroları böldüler parçaladılar yetmedi delege sayılarını düşürdüler.
yine feyzioğlu kemküm...
iktidar feyzioğlu'nu mümkün olduğu kadar başkanlıkta tutmak için elinden geleni adaletsiz olarak yaptı. koskoca yargının bir kanadı olan barolara kanarya severler cemiyeti, avukatlara da kanarya muamelesi yapıldı. avukatların anayasal protesto haklarını bile kullandırmadılar, ankara'aya sokmadılar terörist muamelesi yaptılar.
hele ki adalet yürüyüşüne katılmaman; adalet istemek, bunun için yürüyüşe katılmaya siyasi bir eylem demen.
adalet isteyenin, haksızlığa uğrayanın dinine kimliğine ideolojisine partisine ırkına cinsine bakılır mı?
adalet isteyen çemişgezek spor kulübü veya kurufasülye severler cemiyeti ya da bir siyasi parti olsun. sen mesleğin gereği buna katılman lazımdı.

sahi be feyzioğlu...
inşallah değmiştir, biraz daha o başkanlık koltuğunda kalmaya...

https://www.haber7.com/gu...itiraf-cok-sukur-degistim

nato üyesi olup ruslarla s 400 füzesi üretmek

müslüman mahallesine domuz eti şarküterisi açmak ile aynı mantıksal davranış.
ondan sonra; omoroko bozo of otozboş oçoklorono vormoyor diye ağlamak, işte komik olan da bu.

hadi haklısınız diyelim.
amerika size ambargo uyguladı.
burada yapacağınız tek bir şey var.
ecevit-erbakan hükümetinin yaptığını yapın.
incirlik de dahil olmak üzere amerikan üslerini kapatın, tüm amerika askeri personelinin kucağına bavulunu verip ülkelerine yollayın.
üstelik parasını ödediğiniz uçakları vermeyen amerika'yı uluslararası mahkemelere kuruluşlara şikayet edin.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.