bugün

entry'ler (16039)

kadıköy de pidecide yediğimiz efsane kazik

Avrupa'da yaşayan bizlerin anlayamadığı bişey bu...ben Türkiye 'de bu düzen nasıl yürür, hiç anlamlandıramıyorum.

Demek ki herkes herkese rüşvet veriyo, herkesin "yan sistemleri" var, ana sistem tamamen çökmüş, yan sistemler sayesinde bu düzen yürüyo.

Başka bir açıklama getiremiyorum!!...

Ben alaçatı da bi lahmacun nasıl 600 lira olabiliyo, onu da anlamıyorum.

Arkadaşın yazdığı rakamlar, almanya'nın 2 katı!! Euro kazanan asgari ücreti 1955 euro olan adamların yaşadığı ülkeden pahalı Türkiye.

Demek ki Bütün yasalar çökmüş, kanun takip ediciler, rüşvetle yaşıyorlar, bi tür kanunsuzluk bu şekilde uygulanıyo.

Kıymalı ya da peynirli pide var, ikisi de 7 euro burada. Ikisinden birden istersen 8 euro 50. Döner, tren garının karşısındaki dönerci de 6 euro, orada kiralar pahalı olduğu için, diğerlerinde 5 euro.

Berlin de köln de "b" sınıfı imbiss olan yerler var, orada döner 8 euro...ama onlar da diyolar "biz ateşle oynuyoruz!" diye...çünkü herkes bilir ki almanya'da pahalı satma yasağı, kâğıt üzerinde yok, almanya sana "istediğin paraya sat!" demiş.

Ama...orada çok büyük bir "ama" var !!

Herkes bilir ki, sen bişeyi pahalıya satmaya başladın mı, senin cebine kalan para azalır !!

Çünkü döneri 5 euro'ya satan adam, döneri 8 euro'ya satan adamdan daha az vergi verir!!

O 8 euro'nun vergisini senden çatır çatır alır almanya !!

Finanzamt, "palyaço" eder adamı!!...

Oldu bikaç kere, savcı gece 2'de yanında çilingirle geliyo, dükkanı açıyo, yanında kamyonetlerle gelen adamlar var, döner tezgahlarını söküyo,fırının üstüne çelik levha çakıyo..."kilitleri değiştiriyor" (!!)...kapıyı mühürlüyo...kapının üzerine "herkesin görebileceği " bir şekilde, bu işyeri uygunsuz çalıştığı için düsseldorf savcılığınca kapatılmıştır, yazan bir kağıt yapıştırıyo. Üstünde damga var o kağıdın.

Bitti!!...

Bu, çok sıklıkla olmaz. Ama olursa...bittin sen!!

Bi halt daha yer, savcı, iş oraya geldiyse, "hesapları dondurur"!!... cebinde sigara alacak paran olmaz, ondan bundan borç almak zorunda kalırsın!!

Buna "pfändung" denir!!

Türklerde böyle bir duruma geldiği için, hapse girmemek için türkiye 'ye kesin dönüş yapan türkler var. Yavaş yavaş ödedi borcunu tiplemeler. Bilinen bir konudur.

Bunların hiçbirinden korkmuyosan ..göğsünü gere gere 700 liraya pide satarsın!!

kemalistlerin insanları atatürk ten soğutması

Ingiliz lafı = kemalist...kemalist kelimesini ağzına her alan, soysuz ingiliz uşağıdır, dersek, pek de öyle aman aman trollük yapmış olmayız... fesli " keşke yunan galip gelseydi" diyenin mamasını ingilizlerin verdiği bile kesinlemişken...

Bu havhavlarla ne uğraşcaksın?...boşver. it ulur kervan yürür!!

100 km hızla giderken viraj dönmek

Virajına bağlı. Alman hızlı trenine 270 le viraj aldırıyolar, ona bakarsan.

sigara

Bırakamadığım illet. Çok zor sigarayı bırakmak. Ama bırakıcam...Umarım.

hadise nin parasız erkeklere tepkisi

O belçika mı hollanda mı doğumlu bi türk karısı diil mi?...hollanda prensesi, harvard mezunu stephanie, parasız pulsuz,spor öğretmeniyle evlenip onu "prens" yaptı!!

Okumamış, okuduysa ders almamış demek ki.

O da öyle bi kadınmış, n'apalım? Kalibresini belli etmiş...bütün kadınlar böyle değiller.

Bi de bu şey gibi oluyo, deklarasyon...bunu dediği anda, bütün erkeklere, paran biterse ben giderim, mesajı vermiş oluyo...ki dünyada neler neler olur, savaş çıkar, yangın çıkar, deprem olur...sen hasta olursun...

O zaman mecbursun böyle kadına "zikilecek eşya " olarak bakmaya. Böylesini punduna getirdin mi zikecen...o kadar. Öyle kadınla "hayat planlaması" "hayat arkadaşlığı" yapılmaz.

Erkeğin böyle düşüneceğini de ilk hadise anlar !! Böyle bir beyanat veriyosan, açık seçik, ben zikilecek eşyayım, diyosun..

Di mi?!

ali koç un jose mourinho ile anlaşması

Inşallah güzel olsun, fenerbahçe ve türk futboluna bir yararı olsun.

Artık bi yola girildi, çemkirmenin gereği yok.

hamur yoğurmasını bilen erkek

Ben biliyorum. Ama karı kız muhabbeti için öğrenmedim, kendim için öğrendim. Dışarda bi tanesi 8 euro olan pizza'nın 3 katı büyüklüğünde 4 pizza yapıp yemene vesile oluyo o bilgi. Hatta öğrenciyken öğrenmiştim, sonradan pizzacı da bile çalıştım o bilgi sayesinde...garsonlar saatte 12 euro alırken ben 32 mi 33 mü euro alıyodum, o zamanlar büyük paraydı benim için. Büyük bir odam vardı, kiramı 2 günde çıkartıyordum.

Bilmemek ayıp diil, öğrenmemek ayıp.

jose mourinho

Doğru mu ya bu 50 mio? 50 mio ne, 50 mio euro mu?!...

Fenerbahçe 'nin berabete kalarak bu yıl puan bıraktığı, finalde evlat acısı gibi koyan sivasspor takım değeri, bütün takımın değeri- 16 mio euro!!...

8 mio falan diyorlardı, hadi 8 mio mourinho'ya verilir, diyebilirsin...ama 2 yılda 50 mio euro ?!!... doğru mu hakkaten?!... biliyosun türk milleti abartır böyle şeyleri büyük bilgi kirliliği yaratır...

Bi de "anlaşma sağlanmış "...yani sen adamı 5 maç sonra göndersen bile, söke söke alır o 50 mio'nu...

E sen batarsın o zaman !!

Yok ki türkiye 'nin öyle bi ekonomisi...

Bana "acaba" dedirten şeyler doğru değildir umarım.

tecavüz ettiği kızlarını müge anlı da arayan baba

Vay be...video ne iş peki? Orasını anlamadı ben... kızlar mı çekmiş?...adam çekmemiştir herhalde, insanlar "suç" işlerken işledikleri suçun "gizli" kalmasını isterler, o yüzden adam çekmemiştir...

"Bütün" videolar diyince...demek ki birden fazla video!!

Kızlar çektiyse, soru 2 ---> neden 1'den fazla videolar?...tek video yeter.

Eğer 15 video varsa, o "zevke" girer...öyle diil mi...

ben seni hırsızlık yaparken bi kere videoya çekersem başka şey, 15 kere çekersem başka sey, 15 videoda savcı bana "sen bu herifin suç ortağı mısın?" diye sorar...

"Bütün" videolar denince...o işin rengi değişir.

Kim çekmiş o "Bütün" videoları?!... videoları çeken, "ilk" çektiği videoyla neden savcıya gitmemiş?!...

Al sana 100 euro'luk soru.

jose mourinho

Luciano pavarotti ankara operasına gelmiş, bu şarkı nasıl söylenir bilmiyo diye gönderilmişti.

Joachim löw adana demirspor'a gelmiş, türkiye ligine uymaz bu diye 6 hafta falan sonra hem de, çok kısa bir süre sonra gönderilmişti.

Portekiz'i avrupa şampiyonu yapmış fernando santos beşiktaş 'a feldi, takımı düzeltecegine daha da kötürüm etti,gitti...

Tersinden bakarsak, Senin imparator dediğin adam, italya'nın flaş bile olmayan takımına gitti, kovuldu...

Demem o ki türkiye 'nin dinamikleri çok farklı. Türkiye ligi ne büyük isimleri "yedi"!!

Umarım yanıliim.

Bi de mourinho çok dik kafalı bir adam,daha önce yaptığı gibi "bu takımın yönetim kurulunda gerizekalılar oturuyo!" falan dediği vaki, ve aynı şeyi bi daha yapmayacağının bi garantisi yok.

Içimden, yanılmasını umduğum bir ses, fenerbahçe başına bela alıyo, diyo.

Ben şimdiden buraya yaziim de , yanılırsam özelden bana gelip küfredin!! Ama ben bunu buraya yazmış oliim.

kitap okurken müzik dinlemek

Ikisinden de bi halt anlamamakla sonuçlanır. Ben yapamam onu.

hayattaki en buyuk pismanlik

Anketçi cahillerden tiksinmem. Bu tiksinti hissi olmasaydı sözlükte kimbilir kaç cahil arkadaşım olurdu.

batı bizi kıskaniyür

Sefiller listesine girmiş zavallıları kıskanmaz batı...

kemalistlerin islamcılara daima saplaması

Kuran mesela, kemalist dediğiniz tipleri bi yana bırakırsak, "uydurulmuş" islama yönelik, "lanet olsun onların kıldığı namaza!!" diyor, maun suresinde !!

Bu da kemalist değil "kuran" saptaması!!

otobüste görülen kıza aşık olmak

Konuşmadan, ortada bi muhabbet dönmeden aşık olmuşsan, o psikolojik bir rahatsızlıktır, tedavi görmen lazım.

Ben bi alman kadınla bi trende 2,5 saat yolculuk boyunca muhabbet ettim, kadın benim ruh ikizim çıktı!! O zamanlar ben evliydim, dedim ben evliyim, dedi çok yazık ne de güzel anlaşmıştık...ben trenden ondan önce indim, pencereden gözden kaybolana kadar el salladı bana...

Durum oysa, o başkadır.

Ama başlıkta belirtilen konuya türkçede "kendi kendine gelin güvey olmak!!" denir.

Doktorluk bir konudur, onu burada biz çözemeyiz!!

fener i kimse eleştiremez hatalıyken de savunurum

4 kupayı da alıcam diye yola çıkıp 4'ünü de alamamışsa, savunmak çok da kolay olmayabilir.

hiç intihar eden yaşlı olmaması

Yanlış iddia. Var!

allahın emirleri sorgulanabilir mi

Sorgulanır ama o emirler doğru çıkar, batı aydınlanmasının en önemli mimarlarından emmanuel kant "ınsanoğlu aklını kullanacak cesarete ulaşmalıdır!!" dedi, bunu 18.yyılda söyledi , yani zekayı kullanmak cesaret isteyen bir durummuş, zekânı kullanınca alacağın karşı tepkiye hazırlıklı ol, diyo yani.

Yani, aslında "korkak olma" diyo!! Kant onu çok güzel söyledi, insanlar bu öğüdü tuttular ve batı ileriye doğru büyük bir hamle yaptı!!

Oysa Kuran, Kant'tan 1200 yıl önce " aklını kullanmayan en büyük pisliklere muhattap olur!!" demişti!! Müslümanlar bunu okumadılar, anlamadılar, ve o yüzden biz bugün "gerçek islam şudur, budur!!" Tartışmaları yaşıyoruz.

Yani müslümanlar kendilerine verilen öğüdü tutmadılar...şimdi de ağlıyorlar!!

Ağlasınlar, göz pınarları kuruyuncaya kadar ağlasınlar. Onların bugünkü haline kuran'da acımıyor!! "Onların cezasını rabbin hem bu dünyada hem de diğerinde verecek!!" diyor!!

Bunu ben demiyorum, kuran diyor!!

kemalist erkekler gizli eşcinsel midir

;;))...dinciler diil miydi göt vermeye mekke'ye gidip, orada kalp krizi geçirip ölen...

Leşini dinci folloşların "gizlemeye" çalıştığı hani...

Yanlış mı hatırlıyorum?!;;))

Ayol;;))..

müslümanların anadili arapçadır

Herkesin anadili kendi dilidir. Alman müslümanları vardır, anadilleri almancadır. Kuran böyle bir şart koşmamıştır, kuran'a ekleme yapmak şirktir, şirk koşan da kafirdir.

Bu kadar basittir.