bugün

entry'ler (66790)

afyonkarahisar

https://x.com/darkwebhabe...;t=o1kDp73LU0TuukjZkDd2Ag

fuck you yu lanet olsun diye tercume etmek

o da bir sey mi...bu işin nirvanası şudur;

"roger that (radio conversation)

çeviri;

-ah şu roger!

18 nisan 2024 fenerbahçe olympiakos maçı

fenerbahçe açık oynarsa oly kesin gol veya golleri bulur cunku cok hızlı kontraya çıkıyorlar. tahminimce fenerbahçe kontrollü oynayıp ilk yarı ortasından itibaren baskı arttırıp gol bulmaya çalışacak. eğer fener ilk yarıdan 2 tane atarsa rahat turu geçer. ama olası bir gol yeme durumunda işler tersine döner.

arda güler

keşke bunu ajax a falan kiralasalar söyle 1-2 sene. canavar gibi döner oradan.

0 0 7 nin kafasını tutup ağaca sürtmek

teşekkür ederim değeli dostum.

isviçreden anayasa italyadan ceza kanunu alan ülke

italya dan "uyarlanan" "rocco kanunlarını" baz alan türk ceza kanunu 2000 li yılların basında toplumuzun ihtiyaçları dolayısı ile revize edilmilştir.

yayımlanma tarihi 26.09.2004 dür.

2005 yılında yürürlüğe girmiştir.

türkiye cumhuriyeti anayasası ise 19.10.1982 tarihinde kabul edilmiştir, keza anayasa, 1980 ihtilali sonrası referandum ile kabul edilen anayasadır.

hakeza isviçre, federal bir devlettir. türkiye cumhuriyeti ise üniter devlettir. üniter bir devletin federal bir devletin anayasasını baz alarak düzenleme yapması mc donalds ın burger king den hamburger siparişi vermesi kadar abestir. uyarlama başka, özümseme başkadır.

bilgi önemlidir.

bu günlerde baykar a saldırılmasının nedeni

--spoiler--

çünkü savunma sanayini dışa bağımlılıktan kurtarıyorlar. adamlar bağımsız türkiye ister mi, istemez tabi ki.

--spoiler--

bak bak laflara bak....sanki türkiyenin savunma sanayii baykarla ortaya çıktı...tusaş, havelsan falan hiç yoktu bu ülkede.

camilerin ahır yapılması

(bkz: bizimle böyle sik sik konuşma)

öncelikle.

akabinde;

bu ülkede 80.000 e yakın cami var, ama az ama çok.

hangisi ahır olmuş?

ülkede ahır mı kaldı? tüm sığırlar içimizde yaşıyor artık...

özetle bu tip ucuz argümanları bırakın. o işler "bitti", insanlar yemiyor artık bunları.

2 adet lahmacunu 250 tl ye satan esnaf

çocukken babamla gülhane parkına giderdik gezmeye, orada kollarında lahmacunları koydukları kap ile satıcılar olurdu...hiç unutmam babam acıktığımda sevdiğimi bildiği için o insanlardan lahmacun ve ayran alırdı ve "bozuk para" ile ödeme yapardı... "bozuk para" ile... şimdi gel gör ki bir lahmacun en dandik yerde olmuş 150 lira...

yazık günah.

bıktım panik ataktan

ulan biz bayılıyor muyduk da kaç sene tedavisini gördük...

geçti gitti çok şükür.

artık panik değil, atağız.

merkez bankası nın 818 milyar tl zarar etmesi

kur koruma mevduat denen şeyin ülkeye attığı kazıktır.

müsebbibleri hayrını görsünler.

ikcıların kibar olması

kibardan ziyade yapmacıklar.

fuhuş operasyonunda veresiye defteri bulunması

eskiden pavyonlarda "zevkin veresiyesi olmaz" yazardı duvarlarda...demek ki o da rafa kalktı.

tomas rosicky

çok iyi futbolcuydu ama sakatlıklar peşini bırakmadı.

hakan ural tevfik göksu osman gökçek

o bölgeden kendimi kurtarırım. deniz de kusura bakmasın.

türkiyenin artık sefalet listelerinde yer bulması

1 tane hamburger alabilmek için 1 çuval para taşımak gereken, sokakta cep telefonu ile konuşulurken gasp edilip öldürülme ihtimali yüksek olan venezuella nın bizi geçmiş olması üzücü.

necmettin batırel

klasik.

siyasal islamcılar menfaatleri yoksa kimseye yağmurlu havada su vermezler.

15 nisan 2024 alanyaspor galatasaray maçı

--spoiler--

koyayım mı buraya sizin kasımpaşa deplasmanındaki tribünü ?? daha 2-3 hafta oldu hemen unuttunuz hay allah.. karagümrük maçında size de verecekler stadı o zamanda yazacak mısın lan böyle ? yoksa sadece işine gelince mi yazıyorsun.

--spoiler--

ulan dalga mı geçiosn kasımpaşa maçında 90 dk ali sami yen e, galatasaray a küfretti adamlar kaç gün mevzusu oldu ulan mel ya * hatta geyiği yapıldı bu hafta alanyaya niye gelmediniz ev tribününe diye valla alemsiniz. ankaragücü için de bunları bana değil büyük kaptanınıza sorman gerekli:) ayrıca o maçta morutan ve tolga ciğerci 2. yarı sahadalardı belli ki unutmussun veya işine gelmiyor * neyse size köy kupasında başarılar bro.

--spoiler--

tamamda birader o kadar güçlü iseniz neden şampiyonlar liginden elendiniz neden uefada basit takımdan iki maçta 6 yediniz ? o günlerin hiçbirisinde mi gününüzde değildiniz..

ulen iyi ki bir hatay sizi yendi hee içinize dert oldu. hakemler bıraksa antalyada yeniyordu sizi kasımpaşada. o maçlardaki rezillikleri çabuk unutuyorsunuz * samsuna bakıyorsun yığınla sizin eski futbolcu var. samsun başkanı çıkıyor maçtan sonra kafaları bizimle ama kalpleri gs ile diyor. daha ne diyecek bu adam ?? antalya başkanı maçtan sonra feryat ediyor hakkımız yendi diye. zaten sonradan malum video ortaya çıkıyor hakem yanlış penaltı vermişim diyor. ankaragücü maçında kazımcan mevzusu var misal. atılan tüm goller kazımcanın hataları ne hikmetse.. trabzon maçında 5 yiyen takımın kalecisi teknik direktörü gülerek sahadan çıkıyor trabzon taraftarı gs tezahuratı yapıyor. bunların hepsi mi normal arkadaş. ama hatayın başında volkan var diye bize yatmış oluyor sizden intikam almış oluyor. 1 tek örnek verebiliyorsun 2. örneğin yok. ben sana 5 örnek veriyorum cevap yok

--spoiler--

ulan konuyu eğip büküp prag maçına getiriyorsun klasik. e mesele buysa random gülüş efektli takımdan yarım düzine gol yediğiniz de hatırlarsın heralde olur boyle kazalar. biz zamanında taylanlarla, cigıldaularla marsilyayı falan da perişan etmiştik bunlar normal seyler yani...

lige gelirsek; benim verecek örneğim çok olum. en basiti al yakın tarih; karagümrük maçı. misal emre mor, son antremanda var, ama aniden kadrodan sakat diye çıkatılıyor arkadaşın instagramındaki foto hala fener formalı heralde onun da kalbi baska yerde ondan oynamak isrtemedi * stadın yarısından fazlası ne hikmetse deplasman takımına tahsis ediliyor. misal kasımpaşa maçı, yalandan penaltı ile puan kurtarılıyor maç sonu hocaları zehir zemberek konuşuyor. mesela sivas maçı fenerin, hocası ligde kaldık diye açıklama yapıyor yatacağının sinyalini veriyor göreceği haftaya. sezon basındaki antalya macı fenerin, adamların son dk penaltıları verilmiyor onların aynı baskanı size de verip veriştiriyor...gelelim video konusuna. aynı videoda sizin penaltı için hakemin "hissettim" açıklaması var ona hiç yorumun yok ama ne hikmetse * yani örnekler cogaltılabilir ama sizin bakış açınızla size olanlar asla tolerans olmadığı ve size göre biz de asla top oynayarak kazanamayacağımız için anormal gelmiyor. olur böyle. diyorum ya galatasaray bu sezon herkesin ayarlarını bozdu.

--spoiler--

bize kök söktüren bu takımlar size 15 dakikada nasıl 2 lik 3 lük olabiliyor ?

--spoiler--

olum onu da dönüp hocana soracan biz ne yapalım? sen demiyor musun hep ağlamayın çıkın oynayın diye, e siz de cıkın oynayın atıp 20 dk 3 er 4 er...bizimkiler çıkıp oynuyor, 10 dk 3 atar, 20 dk da 5 atar o günkü forma bağlı olarak. aynı mantıkla sizden fark yiyen hatay bizim ligde tek mağlup olduğumuz maç sen de bu şekilde onların sana yattığını mı itiraf ediyorsun *