1. 1.
  britanya' nın gerçek sahibi, irlandalıların atalarıdır. daha sonraları angles ve saxons kabilelerinin adaya göç etmesiyle adadaki hakimiyetlerini kaybetmişlerdir.
  4 ... jjaks
 2. 2.
  bir de güzel müzik türüne sahip ırktır, insanlardır.
  (bkz: kelt muzigi)
  (bkz: gayda)
  4 ... eldaina
 3. 3.
  Keltlerin bir kolu da Galya'ya yerleşmişti vaktiyle.Roma imparatorluğu'na uzun bir süre direndilerse de sonradan julius caesar'a karşı koyamayarak yenildiler.Daha sonra Fransa'ya gelen franklar ve normandiya'ya yerleşen vikinglerle kaynaşarak,hep beraber bugünkü fransız halkını oluşturdular.

  (bkz: druid)
  (bkz: kral arthur)
  (bkz: asterix)
  (bkz: loreena mckennitt)
  (bkz: cruachan)
  2 ... melkor
 4. 4.
  (bkz: kelt evleri)
  ... gamlibaykus
 5. 5.
  4. nesil hoşgelmiş yazar...
  ... dolayli zarf tumleci
 6. 6.
  kelimeleri duyabilme, sezebilme ve süzebilme ve kendi içinde yerli yerine yerleştirebilme ve bunların her birini her zaman isabetli bir biçimde yapma becerisi, hayatımda fapfarklı bir yer demektir. kelt, o yerin sahibidir. bir şeyin başlangıcında ya da bitişinde, belirsizliğinde, adına ne desem eksik kalacak duygular içerisindeyken ben, "dünya üzerinde bunu ancak o hissetmiş olabilir daha önce" derim. kelimelerin, sessizliklerin, melodilerin, can acıyana kadar gülüşlerin ve güllacın efendisidir. siyah kalbi bizimle bekleyen, pars zambağının yanı başımız yolcusudur.

  biz;
  penguen, mamut ve panda.
  ördek dafi, garfield ve gufi.
  lacivert, turuncu ve bordo.

  (bazen yakın, bazen uzak, bazen kapalı kapıların ardında, bazen bahçede, güneşin altında oynaşancasına -haha-)
  tam üç taneyiz aslında.
  hepimiz birbirimize doğru çinden koşabiliyoruz.
  1 ... jejune
 7. 7.
  ben: torba değil yanak onlar?!
  o: gözün altında yanak mı olur ya?

  işbu serzenişiyle, anatomiye isyan eden çilebülbülüallaaaahçilebülbülüçile. tez bütün yanaklar kesile gözün altından, vurula alın ortasına. (mutlu olur yemin ediyorum. ananesinin delisi)
  1 ... jejune
 8. 8.
  vaktiyle bir yerlerde okumuştum ama şimdi kaynağı hatırlayamıyorum. en büyük korkuları bir gün gökyüzünün üzerlerine çökmesiymiş. bana çok ilginç gelmişti pagan bir kavmin böyle bir inanca sahip olması.
  ... melkor
 9. 9.
  m.ö. 250 senesinde anadolu'ya da gelen ve bölgeye galataia adı veren indo-avrupa kavmi (galatlar).
  ... annabell lee
 10. 10.
  aşk başlığına yazdığı güzel yazılarla dikkat çeken, aramıza hoşgelen bir sözlük kullanıcısıdır. merhabadır, buyursundur.
  ... aura