bugün

entry'ler (3503)

sigara içme nedenleri

mad men bağımlısı olmak.

dibi dibi rek

güzel gözlerine eyeliner çekmek nasip olamamış olsa da, araya kilometreler yine yeni yeniden girse de, yollarımız kesiştiğinde geçmiş zamanların acısını çıkaracağımı burada şahitlerin huzurunda beyan ederim.

burhaniye

doğasıyla, havasıyla insanı içine çeken balıkesir ilçesi.

sakin, pırıl pırıl bir gökyüzü ve alabildiğine uzun plajı olan bir deniz. insanları mutlu. ara ara burnunuza gelen zeytinyağı kokusu. Ayvalık - Edremit - Akçay taraflarına ulaşım çok kolay. belediye imara izin vermediği için, bakir kalan nadir yerlerden.

bilkent üniversitesi nde burslu okumak

en güzeli kapsamlı burslu okumaktır. ne eğitim ücreti, ne yurt ücreti, ne yaz okulu ücreti. üstüne her ay burs, evde kalıyorsan da artı bir miktar yurt bedeli de ödeniyor.

bilkent üniversitesi orta kampüs

içinde bir adet ıhlamur vadisi ihtiva eden, lojmanların yoğunlukta olduğu, 49a sahip kampüs.

bilkent duyuru

Bilkentlilerin her türlü duyurularını paylaştıkları facebook grubunun adıdır.

https://www.facebook.com/groups/bilkentduyuru/

regl döneminde duş almak

sözlükteki tanımlamaların "sadece" erkek tekelinde olduğunu düşünenlerin kendilerini ayyuka çıkarmalarını anlamayı sağlayan başlıktır. durumla ilgili olarak "bize ne", "erkekler bunları bilmemeli" gibi yorumlar yazarak durumu yeterince net ortaya sermişler zaten. burası bazı öküzlerin ahırı değil, burası kadın erkek herkesin özgürce tanımlama yapabileceği bir platform.

tanıma gelince, kadınların regl dönemleri boyunca yaşadıkları gerginliği bir nebze de olsa hafifletmelerini sağlar. yine de bir çikolata değil.

jimmy the pro

tanıştığıma, beraber çalıştığıma çok memnun olduğum hemşehrim.

buralar daha çok dolacak.

mutluluk

başkasında/başka şeyde arandıkça bulunamayacak olandır.

hediye almak

Hediyeyi veren kişiyle doğru orantılı olmak kaydıyla mutluluk sebebidir.

sözlük yazarlarının en son dinlediği şarkı

frank sinatra - fly me to the moon

yazarları mutsuz eden şeyler

(bkz: ankara)

beirut

kendilerini ne denli çok sevsek de, öğrenci bütçemizin konser biletlerine yetmemesi sebebiyle kalbimiz buruk dinlediğimiz grup.

topuklu ayakkabı

kadınlar için yapılmış en zarif işkence aleti.

bilkent ftp

vakti zamanında tıkır tıkır işleyen, sahip çıkanı kalmayınca tamamen biten oluşum.

şimdilerde bilkent freecycle üzerinden paylaşımlar yürüyor.

bilkent freecycle

Bilkent Freecycle, elinde kullanmadığı eşyalar olanlar ile o eşyalara sahip olmak isteyenleri, buluşturmayı ve geri dönüşümü arttırmayı amaçlayan bir projedir. Tüm üyeler burada eşyalarını sunabilir veya aradıkları eşya için istekte bulunabilir. Temel kural burada sunulan veya aranan her şeyin 'ücretsiz' olmasıdır.

https://www.facebook.com/groups/257205404384053/

gençlik treni

Bir süredir devletin gençlik çalışmalarının harem-selamlık olmasına karşı durmaya çalışıan gençlerin odağındaki proje.

Gençlerden mesaj:

"Twitter'da bu gece saat 21:00-23:00 arası #gencliktreni nde, hareml-selamlık uygulamalar istemediğimizi twitlerimizle ileteceğiz.

Siz de yazın!
Bu sizin de geleceğiniz!"

suat kılıç

haremlik selamlık gençlik kampları ve gençlik trenine tepkili gençlerin, bu uygulamanın nedenini sordukları bakan.

https://www.facebook.com/SuatKilicProfil

gençlik treni

Gençlerin boş durmayıp şimdilik hakkında şöyle bir hareket başlattığı proje:

"Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Treni isimli bir projesi var, kendisi şurada: http://www.gencliktreni.gsb.gov.tr/

Özet geçecek olursak, 19-29 yaş arası gençlerin seyahat edebilmesini ve bu esnada akranlarıyla kaynaşmasını amaç edinen bir proje.

Aldığımız duyumlara göre Karabük treninde kadın ve erkekler aynı trende seyahat edememekteymiş, her ne kadar aynı tarihleri seçmiş olsalar da kendilerine gelen yanıtlar sonucunda farklı tarihler seçmek durumunda kalmışlar. Bu duyumun doğruluğunu bir türlü teyit edemedik, facebooktan (https://www.facebook.com/gsb.gencliktreni) sorulduğunda soranları engelliyorlar, telefon ya da maillere net bir yanıt vermiyorlar. O halde daha kalabalık bir şekilde sorsak, bu uygulamanın neye dayandırıldığını öğrensek ya?

Sizden ricamız alttaki metni facebooktaki adrese, ilgili maile (gencliktreni@gsb.gov.tr) göndermeniz, ilgili telefonları arayıp durumu sormanız (+ 90 312 596 64 00 | + 90 312 596 64 01), twitter’da ise @GSB_SuatKilic ve @gencliktreni hesaplarını ekleyerek “ Karabük’ten kalkacak #gencliktreni nde kadın ve erkekler neden ayrı gitmek zorunda bırakılıyor?” tweeti ile yetkililere yapılan uygulamanın nedenini sormanızdır.

“Sayın yetkili,

Karabük’ten kalkacak olan Gençlik Treni’ne kadın ve erkekler olarak aynı tarihlerde katılmanın mümkün olmadığını duyduk. Böyle bir uygulama var mıdır, varsa neye dayandırıldığını açıklayabilir misiniz? "

kendini kötü hissetme nedenleri

çaresizlik. gördüğün manzara karşısında elinin kolunun bağlı kalması, duruma sadece seyirci kalmak.