bugün

entry'ler (257)

323 uncu donem yedek subay sinav sonuclari

erzurum il jandarma komutanlığı hakkında bilgisi olanlardar bilgi almayı beklediğim sonuçlardır. istikamet erzurum...

envira kabilesi

safi yalan, inanmayın böyle haberlere. bunlar bizim arka mahallenin elemanları. rio'dur karnavaldır diye gittiler canım brezilya'ya, tabi sen git tüm parayı ye orada karı kızla, dönüşe para bile kalmayınca safari yapıyorum ayağına amazonlara dal sonra. allah belanızı vermiş işte. resimde arkada kalan bizim muhittin, yazık lan süt gibiydi bu giderken kararmış kurumuş şimdi aslan parçası. acıdım şimdi ula, mahalle maçında az eline vermedim bunların. gelin olm artık bak western union'dan para gönderirim, gelin havalar da ısındı deve güreşi filan yaparız hee.

enviraymış hade len, kıçımın envirası...türk olm bunlar türk

70lik rakıyı tek başıma bitirdim bir şey olmadı

bir türk fenomenidir. mey bunu motto olarak kullanmalı, satışlarını katlamazsa şerefsizim.
bu arada geçenlerde dokuz kadeh devirdim bana mısın demedi... şerefsizim bak.

sevgilisinden ayrilan birine soylenecek sozler

(seveni s....ler, s...ni severler)

daha kaç defa diyecem...

7 temmuz uludağ sözlük makinaya gidiyoruz zirvesi

uzun zamandır giremediğim/girmediğim uludağ sözlük ortamına bir dalış yapmama neden olan zirve. geçen zamanda şunu fark ettim ki, ne programda konuşan ne de zirveye katılan yazarların çoğunu tanımıyorum, sözlükte bir hayli kan değişimi olmuş.

ama şunu diyebilirim ki, programda konuşan yazarlardan, ya da bu başlık altındaki entrylerden çıkarabildiğim sonuç; niteliği yükselsin sonra geri döneriz diye terk ettiğimiz sözlük geçen zaman içinde iyicene su almış gibi görünüyor. belki popülasyonda belirgin bir yükselme var ama işte o kadar. iyi yazarların göç etmesi ya da elini ayağını çekmesi de bunda büyük etken kanımca.

şimdi hülasa dersek;
okan bayülgen'e ne kadar teşekkür etse azdır bu sözlüğün. çünkü arasında büyük nitelik farkı olan iki sözlüğü aynı potada buluşturmaya çalışmıştır. neyse benden bu kadar...

(bkz: sevsen de sevmesen de)

gotunden yazmak

bir de aynı organ yardımıyla bir şeyleri anlamadan anlamış olmak da vardır maalesef...;

(bkz: gotunden anlamak)

edit: aramaya inandım ve buldum;

(bkz: gotuyle anlamak)

sağır oda

dizi hakkında genel ve nacizane yorumum;

bir bok anladıysam at sineği olayım. kurtlar vadisinin aynı saatlerde yayına girmesinden sonra "aboo raytingler düştü şu diziye hemen bir kapanış yapalım" kaygısıyla piç edilen dizi.

soner olmamış olm otur, sıfır...

ne ithal edecez

okuldan yeni mezun olmuş iki kafadarın baba paralarını batırmak için ithalatı seçmesi.

-abi ne ithal edecez.
*gübre olm, suni gübre ithal edecez.
-abi o kadar öroyu boka mı verecez.
*bok sensin kodumun iti, ne anlarsın sen.

mumkunse az goruselim

sevmediğin müşteriye söyleme özgürlüğünü düşlemekteyim...

daha ötesi için bkz;

mümkünse görüşmeyelim

rüya görürken rüyada olduğunu anlamak

bazen de küfür ettirir;

ulan bu da mı rüya, ha..iktir.

fucker ama gururlu genc

biz ona fucker boy dedik yıllarca...

gerdekte gelinin belini kıran ayı

dağlarda mandalarla yaşadıklarını körpe karısının üstünde denemeye çalışan çobanın yaptığıdır bu. çobanın tecrübesinin yeni gelindeki yansımasıdır bu...

bizde yargılamk yok, ekosistem içinde her şey dogal.*

çiğ kıyma yeme alışkanlığı

masturbasyon alışkanlığından önceki alışkanlıklardan...

öldürmediğim her yahudi için sitem edeceksiniz

hangi dilde istersin türkçe, deutsch, polska...

ekonomi

türkiye'de içini istediğiniz gibi doldurabileceğiniz kavram. akademik hayatta gördüğünüz parametrelerin çoğunu reel hayatta göremediğimiz, siyasetin oyuncağı olmuş bilim dalı.

uludağ sözlük e neden geldin sorusuna cevaplar

- uludağ sözlüge neden geldin?
- yazar olamayanları moderator yapıyorlarmış...

(bkz: moderasyona çamur atıp prim toplamaya çalışan yazar modeli)*

haluk levent

son yıllarda popüler kültüre yakınlaştı gerekçesiyle haklı haksız birçok eleştiriye maruz kalmış kişidir. yıllar yılı yaptığı yardım konserlerini promosyon malzemesi yapmadığından olsa gerek, üç akordan öteye gidemeyen popçu-rockçı olarak karalanmıştır. oysa ki o üç akorla gitar çalmaya heveslendiğimizi unutup, piyasada çamura sıvanması gereken bir tabur da adamı geçip, hep bu adamda takıldık, çamurun en yapışkan kısmını ona attık.
şimdi radyolarda elfida diye bir şarkı döner, bu şarkının hikayesini bilen bilir. bilmeyenler için de en iyi kaynak ahan bu sözlük mecralarıdır.
yine en başa dönersek; bu adam da popüler kültürün şarabından içiyorsa eğer, popüler kültürün nimetlerinden faydalanıp bunu elfida gibi biçarelere sunuyorsa, az da olsa paylaşıyorsa eğer, diyeceğim şu'dur ki popüleri ben yiyim, kültür size kalsın...

bir an da olsa sürüden beri dur, kafayı çıkart arkana bak..kendine bak..

abd nin savas acma nedenleri

amerika yıllardır uzaylılara savaş açar. dünyamızı uzaylılardan temizlemek gibi bir misyonu vardır. bu çerçevede konuyu değerlendirirsek ortadoğu'da, orta asya'da afrika'da, güney amerika'da ve uzak doğu'da insan kisvesi altına bürünmüş uzaylıları öldürüyor yıllardır aslında. o olmasa hepimiz uzaylılar tarafından asimile edilmiş cyborglar olmuştuk belki de...
amerika insanları çok sever, kızılderilere medeniyeti getirdiği günden beri bu hep böyle olmuştur...

bu kısa yazıdaki tüm ironilerin müsebbipi sensin amerika...sen iron nedir iyi bilirsin, yıllardır üzerimize yağdırıyorsun...

ben bu gunlere yalayarak geldim

yalamanın kaçınılmaz olduğu zamanımızda, yalayarak bir yerlere gelmiş bünyenin kendine adadığı söz.
eski insanlar tırnaklarımla geldim diye övünürken, modernize olmuş yeni nesil kişinin artık ustalaşmış "dil hakimiyeti" ile hızlı yükselişi ve bunun gurula ifadesi.

baskalarinin agiz kokusunu cekmek

emir altında çalışmak anlamına gelir, yani bildiğiniz memur stil çalışmadır. atalarımız pek bir terbiyeli olduğu için kıç kokusunu ağız kokusu olarak kullanmışlar.