1. 1.
  vaktizamanında nurcu olan ekşi sözlük yazarı. yaptıkları için;
  (bkz: helal olsun)

  edit:en nihayetinde başlık üstüme kalmıştır, gurur duydum o başka.
  9 -17 ... no leaf clover
 2. 2.
  fethullah gülen ve said nursi gibi insanları ülkenin müsbet değeri gören/görebilen zihniyetle mücadeleyi ekşi sözlükte sürdüren nadiren de olsa abartılı davrandığını düşünebileceğiniz -ben düşünmüyorum- suser.
  günler ve günler sonra gelen ekleme: artık düşünüyorum.
  9 -7 ... stockton to malone
 3. 3.
  bakın bir de böyle demiş:
  http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=10128980
  2 -2 ... azorka
 4. 4.
  bosna'da 95 yılında yapılan katliamda neden her camiyi yıkmaya çalıştıklarını sormamış, orta asya'da, filistin, ırak ve bosna'da acımasızca katledilen insanların ortak paydalarının müslüman olmak olduğunu anlayamamış, ben dini istismar edenlere karşıyım maskesi altında dine savaş açmış bir ekşi yazarı. açtığı başlıkların içeriğinden dini istismar edenler yerine doğrudan dine yöneldiğini anlamak mümkün, istediğini yazıyor sonuçta ama ekşi'de prim yapıyor olması bile anlamlı, ekşi bize birşeyler anlatmaya çalışıyor. avasas gibiler bu ülkede sayıca çok fazla değil, sadece göze batıyorlar. koyunun olmadığı yerde avasasa nurcu derler tabi, ekşi'de din konusunda öyle hakaretler var ki avasas bildiğin hacı.
  (bkz: şaka lan şaka)
  8 -9 ... kisinin degeri aradigi seydir
 5. 5.
  din ile futbol kulübü taraftarlığı arasındaki farkı anlayamayan ekşi sözlük yazarıdır.

  (bkz: din ile futbol aynı şey değildir)
  9 -8 ... cennetten kovulan
 6. 6.
  birkaç kelam edip de hoşlanılacak adam. telefonda sesi seksi gelen avukat.

  not: gay değilim.
  5 -7 ... bahdeniz
 7. 7.
  anlamsal örüntülerin semantiğini 'bozup' kendi kafasına göre yeniden 'yapan' post-modern gerici; özgürlük düşmanı değişik bir 'kültürlü' insan...
  3 -9 ... cryptic
 8. 8.
  "psişik bir olgu".
  "sayrılı ruhsal yapılı" sözlük karakteri.
  -1 ... saygisiz tip
 9. 9.
  hoşgelmiş yazar.

  (bkz: kim olursan ol gene gel)*
  ... pilotmont
 10. 10.
  eksi de kendisiyle tartisan bir cok yazarin ucurulma nedeni olarak gosterilen * .iyi ayar veren ve entrylerini okumaktan pek bir zevk aldigim akil dolu yazar.

  ayrica su yazisi okunmaya degerdir:

  pek çok örnek var uzatmak istemiyorum. istemesem de yine kendimden bahsetmek durumunda kalacağım bu paragrafta. "küçükken kendisini iğneci ya da polis amca yerine iran molla rejimi muhafızlarıyla mı korkuttular bilemiyorum ama bu derece bir rejim korkusu hiç normal gelmiyor bana" demiş çagrika. hayır cagrika aksine şeriat özlemleri ile dolu olan bir ailede doğdum. dilim dönmeye başladığında "mücahit erbakan, biz biz fatihleyin nesliyiz" gibi replikleri ezberleten bir aile. babam 35 yıllık milli görüşçü. 2002 seçimlerinden önce hem akape'den hem de saadet partisi'nden ilçe yönetim kurulu üyeliği geldi ama ikisini de kabul etmedi. ancak o yaşında köy köy dağ bayır saadet partisi için çalıştı. kızkardeşleirm türbanlı. şu anki bakış açımla en büyük şansım anadolu lisesini kazanıp yatılı okumak üzere o ortamdan ayrılmak oldu. ayrılmasa idim imam okuluna gidecektim. okulda da kurtulamadım bazı şeylerden. bu sefer de fethullahçılar. yedi senem içlerinde geçti. sorumluluklarım bizzat kendilerinden sorumlu olduğum talebelerim vardı. mütevazi de değilim nurculuk ve islam bilgisi konusunda içlerinde ortalamanın epey üzerinde idim. adam kazanmanın, cemaate adam dahil etmenin eğitimini aldım. hala bana yarı şaka yarı ciddi de olsa "mürşidim" diyenler var içlerinde.bunları neden anlatıyorum? dışardan bakanlar için bu meseleler ciddi meseleler olarak görülmeyebilir ama çoğu şeyi bildiğim, gizlediği yüzlerinden haberdar olduğum için ben önem veriyorum bu konulara. kah riyakar bir yakınlık göstererek kah demokratçılık oynayarak insanları kandırdıklarını görüyorum. başbaşa kaldıklarında farklı, diğer insanlara farklı konuştuklarını, gelecek planlarını biliyorum. atatürk obsesyonlarını hiç unutmuyorum
  8 -8 ... scurtel