bugün

vaktizamanında nurcu olan ekşi sözlük yazarı. yaptıkları için;
(bkz: helal olsun)

edit:en nihayetinde başlık üstüme kalmıştır, gurur duydum o başka.
fethullah gülen ve said nursi gibi insanları ülkenin müsbet değeri gören/görebilen zihniyetle mücadeleyi ekşi sözlükte sürdüren nadiren de olsa abartılı davrandığını düşünebileceğiniz -ben düşünmüyorum- suser.
günler ve günler sonra gelen ekleme: artık düşünüyorum.
bakın bir de böyle demiş:
http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=10128980
bosna'da 95 yılında yapılan katliamda neden her camiyi yıkmaya çalıştıklarını sormamış, orta asya'da, filistin, ırak ve bosna'da acımasızca katledilen insanların ortak paydalarının müslüman olmak olduğunu anlayamamış, ben dini istismar edenlere karşıyım maskesi altında dine savaş açmış bir ekşi yazarı. açtığı başlıkların içeriğinden dini istismar edenler yerine doğrudan dine yöneldiğini anlamak mümkün, istediğini yazıyor sonuçta ama ekşi'de prim yapıyor olması bile anlamlı, ekşi bize birşeyler anlatmaya çalışıyor. avasas gibiler bu ülkede sayıca çok fazla değil, sadece göze batıyorlar. koyunun olmadığı yerde avasasa nurcu derler tabi, ekşi'de din konusunda öyle hakaretler var ki avasas bildiğin hacı.
(bkz: şaka lan şaka)
din ile futbol kulübü taraftarlığı arasındaki farkı anlayamayan ekşi sözlük yazarıdır.

(bkz: din ile futbol aynı şey değildir)
birkaç kelam edip de hoşlanılacak adam. telefonda sesi seksi gelen avukat.

not: gay değilim.
anlamsal örüntülerin semantiğini 'bozup' kendi kafasına göre yeniden 'yapan' post-modern gerici; özgürlük düşmanı değişik bir 'kültürlü' insan...
"psişik bir olgu".
"sayrılı ruhsal yapılı" sözlük karakteri.
hoşgelmiş yazar.

(bkz: kim olursan ol gene gel)*
eksi de kendisiyle tartisan bir cok yazarin ucurulma nedeni olarak gosterilen * .iyi ayar veren ve entrylerini okumaktan pek bir zevk aldigim akil dolu yazar.

ayrica su yazisi okunmaya degerdir:

pek çok örnek var uzatmak istemiyorum. istemesem de yine kendimden bahsetmek durumunda kalacağım bu paragrafta. "küçükken kendisini iğneci ya da polis amca yerine iran molla rejimi muhafızlarıyla mı korkuttular bilemiyorum ama bu derece bir rejim korkusu hiç normal gelmiyor bana" demiş çagrika. hayır cagrika aksine şeriat özlemleri ile dolu olan bir ailede doğdum. dilim dönmeye başladığında "mücahit erbakan, biz biz fatihleyin nesliyiz" gibi replikleri ezberleten bir aile. babam 35 yıllık milli görüşçü. 2002 seçimlerinden önce hem akape'den hem de saadet partisi'nden ilçe yönetim kurulu üyeliği geldi ama ikisini de kabul etmedi. ancak o yaşında köy köy dağ bayır saadet partisi için çalıştı. kızkardeşleirm türbanlı. şu anki bakış açımla en büyük şansım anadolu lisesini kazanıp yatılı okumak üzere o ortamdan ayrılmak oldu. ayrılmasa idim imam okuluna gidecektim. okulda da kurtulamadım bazı şeylerden. bu sefer de fethullahçılar. yedi senem içlerinde geçti. sorumluluklarım bizzat kendilerinden sorumlu olduğum talebelerim vardı. mütevazi de değilim nurculuk ve islam bilgisi konusunda içlerinde ortalamanın epey üzerinde idim. adam kazanmanın, cemaate adam dahil etmenin eğitimini aldım. hala bana yarı şaka yarı ciddi de olsa "mürşidim" diyenler var içlerinde.bunları neden anlatıyorum? dışardan bakanlar için bu meseleler ciddi meseleler olarak görülmeyebilir ama çoğu şeyi bildiğim, gizlediği yüzlerinden haberdar olduğum için ben önem veriyorum bu konulara. kah riyakar bir yakınlık göstererek kah demokratçılık oynayarak insanları kandırdıklarını görüyorum. başbaşa kaldıklarında farklı, diğer insanlara farklı konuştuklarını, gelecek planlarını biliyorum. atatürk obsesyonlarını hiç unutmuyorum
"hayır hayır burdaki adam, ordaki terbiyesiz olamaz" deyü ünlediğim yazar.
en son ekşi sözlükteki darbeden sonra "darbeyi ciddiye almamak" adı altında , ssg yi ve yönetimi destekleyeci * yazılar yazması sayesinde ekşide artık moderatorlüğü hakeden yazardır .
her sozluge bir tane gereken yazardir. yazdiklarindan anladigim kadariyla hakkeden kisilere ayar vermekten hic cekinmeyen bir yazardir. ayrica (bkz: bir avasas bin fetullah gulen gucundedir)
haddini asan sifatina giren yazar. biri hakkinda entry gircekse once adami tanimali yazari.
sozlukte yazar oldugu halde nedense hic yazmayan kisi.
ekşi sözlüğün cem uzan'ı, emin çölajan'ı, zekeriya beyaz'ı...
burada yazar ekşi sözlükte çaylak.*
"ibiş"lerin arasına hoşgelmiş yazar, pardon, muhterem pek sayın yazar. zira ekşiden gelmiş.
(bkz: ayrıca tabii şu da var)

erdoğan teziçi kendi görüşlerine yatkınlığı sayesinde resmen koruyabilecek bir insanmış, ben bugün bunu gördüm. pek sayın muhterem insan-ı über erdoğan teziç'i koruyabilecek bir demokrat nasıl oluyor da oluyor diye sorası gelmiyor da değil insanın. ne farkı kalıyor ki akepeden teziç'in, ha kolpa ampül, ha kolpa floresan diye sormaz mı izanı yerinde birtakım insan? yoksa takiyecilik sadece yobazlara mahsus bir özellik değil mi acep?

biraz da ideolojileri falan bir kenara bırakıp gayet nötral sorulara geçelim isterse pek muhterem avasas hazretleri. (önceden söyleyeyim: şimdi benim bazı konularla ilgili yorumlarım olmaz, çünkü uzak kalmayı yeğlerim bazı şeylerden. bu yüzden sakın ola aşağıda yazılanları okuyup kendi görüşlerimle bağlamaya falan kalkmayın. önceden teşekkürler)

(#1640091)

entry'de görüldüğü üzere yök eleştiriliyor. e peki, neyi yanlış derseniz bunun, yanlış değil. hatta belki son derece yerinde bir tespit, eleştiri. amma velakin, bu madde kalkarsa, iran'a da gidebilecek öğrenciler, suudi arabistana'da. orada şeriat neyim öğrenecek pis yobaz! değil mi avasas hazretleri? şaka bir yana, "devlet ideolojisine karşıyım bak burda da kanıtı var" derken şu faktör gözden kaçıyor gibi geldi kanımca: zaten devlet'in bu ideolojisi değil miydi "yobaz"ları bir nebze olsun uzakta tutan? ve zaten sen değil miydin devletin bu ideolojisini "bilmeyerek de"(?) olsa savunan? yoksa işine geldiği gibi konuşma mı diyelim buna?

(şundan eminim ki burayı okuyup ya avasas hazretlerinin kendisi yada sözlüğün cin fikirli süper akıllı bir yazarı yukarıda yazdığım "aşağıda yazılanları okuyup kendi görüşlerimle bağlamaya falan kalkmayın" notunu es geçecek ve hakkımda "pis şeriatçı
iğrenç takkiyeci" diye konuşmaya başlayacak.)

bitmedi!

militarizm'e, ulusalcı cepheye, ve anti-demokratlığa karşı çıkan birinin aynı zamanda "halkın seçimine" karşı çıkması, yada mırın kırın edip, böyle bir düşüncenin yanında olması nedir? bu bir çelişki midir? ("ama lütfen bak yani biz az gelişmişiz kem küm" denilirse, o zaman çelişki kat sayısı en az iki misli artar, belirteyim dedim)

not: ne akepeci, ne rteci, ne fetocu, ne yobaz, ne şeriatçı, ne antidemokrat, ne de marxist, ne de bilmemneyim. sadece ortada, bu insana dair büyük bir çelişki görmekteyim, ve söylemeden geçemeyecektim. açıklarsa sevinirim. nokta.
http://avasas.sosyomat.com/

hani yuzune yansimi$ zaten desek yeridir...
yazilarini severek okudugum, anlamasini bilene cok sey anlatan yazar .siradan yazdigi iddaa edildigi halde bu kadar cok tepki almasi da cok sasirtici. ayrica sozlukte bu yazar hakkinda bel alti elestiri yapan insanlar da duzeylerini cok guzel ortaya koyuyorlar.

edit: ayrica uludagsozluk gibi yobaz agirlikli bir sitede elestirilmesi de cok sasirtici degil.
sözlük camiasınca, minareden atılan aşşağı inip tutulan yazar olmuştur.teyy teyy...
moderasyonun ayricalikli kuludur.

(bkz: eskiye ragbet olsaydi bit pazarina nur yagardi)
ekşideki yazılarını sürekli link veren yazar..

kimse ekşideki yazılarını okumak zorunda değil ki..

edit:aradan geçen onca zamana rağmen hala devam ediyor (#2314493)
http://www.eksisozluk.com...are+the+world+zubizaretta