• ilginç bir olay kanımca. Şimdi bu Ahmet zamanında vallah Apo’yu özledik falan demiş sonra PKK’ya destek vermiş ama bunu dinleyen adam kendine türküm diyor. Muhterem kendinde misin sen ya? Şimdi müzik evrenseldir, biz onun kendisini değil şarkılarını seviyoruz falan diye işi yumuşatmaya çalışmayın. Ben misal metalciyim. Dinlediğim grubu araştırırım, zamanında neler söylemiş, neler yapmış diye merak ederim. Müziğini seviyorum diye bana zıt gelen bir şey yaptıysa da dinlemekten vazgeçerim.
    System of a down var mesela, Ermeni grubu, Atatürk düşmanı, ben şimdi bu grubu nasıl dinleyeyim? Sokayım müziğine ya. Kimse kusura bakmasın.
    6 0 ...
  • tenete

64.
  • eleştiriye açık olmayan, iftiracı bir 'yeni yetme'.
    yaptığın provokasyonları birileri beğenmeyince utanmasan oturup ağlayacaksın. aynı içeriklere sahip bir sürü entry girmiş, ne dediğini esasen kendisi dahi bilmiyor. elinde bir kanıt olmadan sağa sola fetöcü demek senin gibi fetöcülere has bir hareket işte..
    5 0 ...
  • inebolu kayıkçılar loncası'nın 1924 yılında çektirdiği, istiklal madalyası hatırası fotoğrafı.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2121206/+

kurtuluş savaşında gösterdikleri azim ve kahramanlıklardan ötürü, türkiye büyük millet meclisi tarafından 1924 yılında inebolu'ya istiklal madalyası verilmiştir.
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2121207/+

inebolu, istiklal madalyası sahibi tek ilçemizdir.

#tarih
    3 0 ...
  • hdp esenyurt ilçe binasından görüntüler;
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2121162/+
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2121163/+
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2121164/+
    https://galeri.uludagsozluk.com/r/2121165/+

parti binası değil, hücre evi adeta.

hala bu pislikleri "bilmemkaç milyon kişinin oyunu aldı, bu partiye oy veren milyonlarca kişi terörist mi" diye savunacak olan var mı?

bunların ne olduğunu herkes gördü, bir tek chp göremedi, bir de tatlı su solcuları...

hdp terörist bir partidir, hdp'ye oy veren de, hdp'ye oy verenlere terörist demeyin diyenler de teröristtir.

ya devlet başa, ya kuzgun leşe...
    10 0 ...
  • Kadınlar kibar erkekleri beğenir. Mal diyen kisi kız mi erkek mi aralarında nasil bir ilişki var bilemeyiz ama normal insanlar genelde bu tip olayları sevmez. Ergence bir sesleniş.
    7 1 ...
  • Yoktur. Zero.. sıfır. Adı üstünde herşey otomatik. Üretim otomatik bakım otomatik araştırma bir yere kadar otomatik. Geliştirme tam otomatik.

Nüfus tam otomasyon çağında düşmeye mahkumdur.

işçi sınıfının yeri yok ise peki biz bu çağa girer iken asil sınıfı neden bir yük gibi omzumuzda taşımalıyız sorusunu akla getiriyor.

Madem bir üretim için bir iş gücüne ihtiyaç kalmayacak. Peki üretim yapanların bekçileri ve sömürücüleri neden ayakta kalacak. Hemde bize ihtiyacı kalmayan bir asil sınıfın elinde olacak tüm bu imkanlar.

Ba ba ba ba.

Özetle dünya sınıf bilincini kaldırıp yeni nesil bir komün düzene geçemez ise değer verdiğiniz her şey tam otomasyon çağında yok olacak.

Para mı? Hangi işçinin maaşı? Hangi bakım gideri?

Etnik köken mi Türklük mü? Sizce bizim tam otomasyon fikri ile uzaktan yakından ilgi alakamız yok iken bize ihtiyaçları var mı?

Kültür mü? Artık asil sınıfın aklında neyi yaşamak var ise o kültür ile devam edecek dünya.

Peki çok mu hayal perestim. Bundan bir kaç yüz yıl sonra torunlarınızı katletmek üzere gelen ve üretimi makinelerin elinde olan robot askerlere de çok hayal perestsiniz diyin.

Tam otomasyon çağı bu hali ile bir distopya dan başka bir şey değildir.

Ne dinlerin ne kültürlerin ne sınıfların ne etniklerin hiç bir değeri kalmaz. Tam otomasyon çağında gücü elinde bulunduranların insafına kalmış bir dünyada her şey onların hayaline göre yeniden yazılır.

Çünkü tarih kazananları yazar. Kaybedenler sadece ölü sayıları ile bir istatistik tir.
    3 0 ...
  • hz muhammed

1390.
  • kendisiyle hemhal olduklarını söylerler bazıları

mesela
    pensilvanyanın homoseksüel kardinali;
    üst kata çıkıp onunla görüştüğünü söyler

bazıları ona tapındığımızı söyler
    bizzat bana suratıma karşı bir hindu "bizim bir çok tanrımız var sizin de iki tane" dedi
    Allahı biliyorum, ikincisi kimmiş, diye sordum.
    Muhammed, dedi.
    Senin benim gibi bir beşerdi. Doğdu, büyüdü, evlendi, çocuk sahibi oldu. Gün geldi öldü. diye cevap verdim.
    Bunun üzerine hindu - kendisine hiç islam sözlü propagandası yapmadığım hindu - "eğer ki ben müslüman olursam, ailem beni öldürür dedi.

üniversitede okurken yurtta aynı odada kaldığımız oda arkadaşlarımdan biri beni yalnız yakalayınca şunu söyledi: "Cebrail yanıldı. Kitab'ı Ali'ye indireceğine, Muhammed'e indirdi"

bugün bildiğimiz yaşadığımız dünyada akademik çalışma, ilmî usül diye bir şey varsa bunun sebebi hadislerin derleniş usülüdür.
    1 0 ...
  • e kusura bakmayın, siz sırf inşaat işçisi diye o insanlara o yemeği "müstehak" görürseniz, ben de sırf bu denli şeref yoksunu olduğunuz için o yemekhanenin dağıtılmasını müstehak görürüm.

eylemin doğruluğu tartışılır ama insanlara meslek gruplarına göre değer biçenlere az bile!
    3 0 ...
  • laiklik

1361.
  • devletin yönetimine dinin girmemesi ve dini işlere de devletin girmemesine dayalıdır yani laik bir ülkede devlet kimsenin dini inancına karışmaz devlete ait kurum ve kuruluşlarında da hiç bir şekilde dini yönetim olmaz. anlayacağınız "götümü başımı açarsam laik olurum" "kapanırsam laikliğe karşı olurum" "içki içersem laik olurum" "içki haramdır diyerek içmezsem laikliğe karşı olurum" gibi şeyler tamamen saçmadır açık giyinene de kapalı giyinene de içki içene de içmeyene de karışılmamaktaysa ve bunlar bir arada yaşıyorlarsa laiklik var demektir.

not: artık laikliği doğru anlayın lütfen.
    edit: az biraz kafasını çalıştıran bir zamanlar var olan başörtüsü yasağının ve açık giyinen kadınların da belirli kesimler tarafından hor görülmesi ve hiç yakışık almayan şeyler söylenmesinin de laikliğe aykırı olduğunu anlar.
    1 0 ...
  • Diyanet mefhumu kurum/kuruluş olarak laiklik ilkesine aykırı değildir. Ancak işlev ve esasları belli olmayan yönetmelikler diyaneti siyasetin ve devlet işlerinin odağına sürüklemektedir. Aynı şekilde muktedirler de bürokrasi ve devlet yönetimine diyaneti bulaştırmaktalar.

Bu sebeple diyanetin Varlığı laikliğe aykırı olmasa da icraat ve söylemleri laikliğe aykırı hale geliyor. Kuruluş amacı islam' ı tatbik olsa da diyanet devinimsel olarak gelişmiş bir kurum halinde günümüz türk milletinin dinlerine ve değerlerine hizmet etmesi gereken, özerk, yönetmeliği belli, görev ve esasları anayasa çerçevesinde belirlenmiş, devletin güçler ayrılığı ilkesiyle işletilen diğer kurumları tarafından iktisadi ve sosyal anlamda denetlenebilir bir yapıya kavuşturulmalıdır.

Laiklik, kurumsal; idea güden; köklü değerlerin devleti kullanarak aynı tanımlı sair değerler üzerine sosyo-kültürel manada istibdat oluşturmasını, yok saymasını engellemek ve böylece vicdan hürriyetini teminat ile tesis edebilmek demektir.

Maalesef diyanet bu tanım kümesi ile kesişme durumunda bile değildir.
    1 0 ...