bugün

asosyallik belirli bir aşamaya ulaştığında ve kirlenme sınırı aşıldığında kendiliğinden oluşan tembelliktir.
kirlenme de kritik eşik denilen bir sınır vardır. o sınıra ulaştığınızda isteseniz de ondan fazla kirlenemezsiniz. bu yüzden bir süre sonra o son haliniz sizin normal haliniz olmaya başlar. en son noktada alınan kir atılan kire eşit olmaya başlar. ve kir kişinin bir parçası haline gelir. 1 ay yıkanmayan bir insan için bundan sonrasına dayanmak çok daha kolaydır.
kir insanda ağırlık yapar. iyice üşendiririr.

banyo yapmak, vücudun suyla buluşması kadar güzel bir olay yoktur.

temiz olun. ayıptır connim.
bekar evinde isen, yalnızsan ve kanependen ayrılmak sana karşıya vapurla geçip geri gelmek gibi geliyorsa;
evet cevap başlıkta yazıyor.
yalancı uyku basar. öküz oturur insanın içine. işte öyle bir şey.
saçlarının yağlandığını banyoya girmen gerektiğini düşündükçe saçma salak reklamları bile "aa bu bitsin sonra" diye kullanaraktan saatleri devirip ertelemek ertelemek ve en son sabaha bırakmak. sabah saat 6'ya kurduğun saati erteleye erteleye 7.20'de kalkmak ve on dakikada banyoya girip çıkmak ve banyo yaptığını zannetmek. üşenmenin son noktası. ıslak saçlarla işe gitmek. ben neden saçı her zaman fönlü kızlardan olamıyorum diye haykırmak.
banyodan çıkmamakla eşdeğerdir, herşey o ilk adımı atmakla başlar.
bir çiş yapmaya üşenmek değildir. miskinlikten ötürüdür.
ağır taşşak kokusuna sebep olabilir.
Banyoya girene kadar geçerlidir. Sıcak su tene değer değmez "banyodan çıkmak istememek"e dönüşür.
Sonrasında banyodan çıkmaya üşenmekle devam eder.
havanın soğumasıyla orantılı olarak artan üşengeçliktir. banyoya girdikten sonra kaybolur çünkü sıcak su her tarafınıza işleyip soğuk havayı unutturur.
Üzerimden çıkan sarılı yeşilli dumnlardan sonra koşarak hamama gidip tellak tarafından sikilmekten beter olmama neden olan durum...
insanı otuzbirden alıkoyabilir.
sözlüğe cünup cünup entry girmek ile aynıdır.
şu an bulunduğum ahval. banyo yapmak kadar gereksiz bir şey yok şu dünyada benim için. niye kirlenmek ve banyo yapmak suretiyle temizlenmek diye bir şey var. pofff...
girince de çıkamamaktır.
Benim yakınımda üşenmeyin de...

(bkz: asla üşenilmemesi gereken şeyler)
Aşırı yorgunluk tam olur bazen. Sabah yaparım der kafayı vurursun.
iki günde bir banyo yapan suyu seven küveti doldurup içinde saatlerce duran ve bununla huzur bulan kişiye terstir. pis herifler sizi...
Çözüm olarak bende itfaiye çağırıyorum. Yanıyorum diyorum sağ olsunlar gelip tazyikli suyu basiyorlar.
Hele eviniz benimki gibi sobalı ise vay halinize.

Hadi girin bakalım sabahın soğuğunda..
Hayatta üşenmeyeceğim tek şey.
Kışın çoğu insanın yaşadığı durum.
Hele ki sabahın köründe buz gibi soğukta, otobüs - minibüs bekleme durumu varsa durum daha vahimdir.
Tüm kışı banyo yapmadan geçiren insanlar var.