bugün

icat yapan insan modeli
bir tek ipli zar yapamadılar.
(bkz: capon)
japonyada ya$ayan ki$i.ayrıca teknolojide bir numara bir halka ait insan. (bkz: japonlar yapıyo abi)

(bkz: japanese)
fotoğraf makinesizi makbul olmayan insan türü.
(bkz: japon yapmış)
ryu 'nun akmerkez'de kaza ile ezdiği* kızın mensubu olduğu ırk. kendisi bir "komenna say" bile dememiştir, özür dilememiştir kızdan.
konuştukları ingilizceyi kendilerinin bile anlamadığından şüphelendiğim ama onurları yüzünden çok imrendiğim insanlardır.
(bkz: bütün genellemelere kafam girsin)
çekirdeği, yapıştırıcısı ile ünlü küçük, çekik, pirinç tüketme makinalarının her biri
yaşanmış iki olay:
1- teknolojiye bu kadar alışmış olan bu insancıklar kapadokya da bir otelde grup olarak zemin kata çağırdıkları asansörün kendiliğinden açılmasını beklemişlerdir dakikalarca. nasıl açacaklarını bilememişlerdir garibanlar taki rehber arkadaş kapıyı çekip asansörü açana dek.
2- yine bir gece otelde duş almak isteyen bir japon. kırmızı yuvarlak halkalı olan sıcak su musluğunu çevirmiştir, tabi burası türkiye! sıcak su gelmez. hemen bir panikle gecenin bir köründe rehberi uykusundan uyandırır benim musluktan sıcak su gelmiyor diye. rehber zaten osura osura uyurken birden uyandırılmanın verdiği sinirle diğer musluğu dene o zaman der. japon da buna uyar. ve tabi ki sıcak su da gelir.
teknolojik insanlardır . küçükken japonyayı uzay filmlerinde ki gibi bi yer sanmama sebebiyet vermişlerdir . ayrıca gerçekte japon kızlar o animelerde ki gibi uzun bacaklı , pürüssüz , baktıkça içimizin gideceği kızlar değilmiş . geç anlamıştım ben bunu . ama şirin insanlardır . bütün turistler barlarda plajlarda olurken onlar tarihi yerleri görmeye gelirler .
depremi 30 saniye öncesinden haber veren tekonolojiyi geliştiren millet.imrenerek bakmakla geçecek ömrümüz.
jaymz ın kızlarının güzelliği hakkındaki fikirlerine katılmamla beraber erkeklerine gösterdikleri hürmet ve hizmet ile dünya çapındaki ünvanları olan müthiş kadınlar.
bir zamanlar bu ismi duyduğumda etrafımda sürekli aynı şapkasız ve esrik ' k ' harflerini düşürmüş birini arardım... o ' k ' lerini buldu bense hala çekik bir aynadan paslı zillere basıp kaçıyorum...
(bkz: geysa)
(bkz: junichi inamoto)
evinde video yapan adam.
(bkz: gora)
depremi hayatının bir parçası haline getirmiş, elektronik teknolojide millet olarak isim yapmış insandır.
toyota vs. çalışıp yahyakaptanda oturanların dişileri market-sokaklarda görülmez... erkekleri her ne içiyorlarsa sarhoş olup sokaklarda gelen-geçene japonca konuşur, kusar ve neredeyse her akşam birkaçı milletten sopa yerler...
ülkemizde capon olarak telafuz edilen insan.
bunu kim yapmış olabilir? japonlar veya caponlar..
katışıksız tek ırk... tüm japonlar japondur... ırkçılara duyurulur...
fr. japonya.
gora da dendiği gibi
evde hesap makinası yapıp buraya taşları görmeye gelen insan modeli.
Kültürlerini çok bağlılardır ama amerikan rüyası denen illet onların gençlerinede saplantı haline gelmiştir. ve teknoloji manyaklığı ile yeni icatlar alanında çığır açmışlardır. bir japon derki :
- biz görünmeyen televizyonuda icat ederdik ama işe yaramazdı.
fotoğraf olayını çok ciddiye alır, fotoğraf çekerken şekilden şekler girer bunlar.