bugün

icat yapan insan modeli
bir tek ipli zar yapamadılar.
(bkz: capon)
japonyada ya$ayan ki$i.ayrıca teknolojide bir numara bir halka ait insan. (bkz: japonlar yapıyo abi)

(bkz: japanese)
fotoğraf makinesizi makbul olmayan insan türü.
(bkz: japon yapmış)
ryu 'nun akmerkez'de kaza ile ezdiği* kızın mensubu olduğu ırk. kendisi bir "komenna say" bile dememiştir, özür dilememiştir kızdan.
konuştukları ingilizceyi kendilerinin bile anlamadığından şüphelendiğim ama onurları yüzünden çok imrendiğim insanlardır.
(bkz: bütün genellemelere kafam girsin)
çekirdeği, yapıştırıcısı ile ünlü küçük, çekik, pirinç tüketme makinalarının her biri
yaşanmış iki olay:
1- teknolojiye bu kadar alışmış olan bu insancıklar kapadokya da bir otelde grup olarak zemin kata çağırdıkları asansörün kendiliğinden açılmasını beklemişlerdir dakikalarca. nasıl açacaklarını bilememişlerdir garibanlar taki rehber arkadaş kapıyı çekip asansörü açana dek.
2- yine bir gece otelde duş almak isteyen bir japon. kırmızı yuvarlak halkalı olan sıcak su musluğunu çevirmiştir, tabi burası türkiye! sıcak su gelmez. hemen bir panikle gecenin bir köründe rehberi uykusundan uyandırır benim musluktan sıcak su gelmiyor diye. rehber zaten osura osura uyurken birden uyandırılmanın verdiği sinirle diğer musluğu dene o zaman der. japon da buna uyar. ve tabi ki sıcak su da gelir.
teknolojik insanlardır . küçükken japonyayı uzay filmlerinde ki gibi bi yer sanmama sebebiyet vermişlerdir . ayrıca gerçekte japon kızlar o animelerde ki gibi uzun bacaklı , pürüssüz , baktıkça içimizin gideceği kızlar değilmiş . geç anlamıştım ben bunu . ama şirin insanlardır . bütün turistler barlarda plajlarda olurken onlar tarihi yerleri görmeye gelirler .
depremi 30 saniye öncesinden haber veren tekonolojiyi geliştiren millet.imrenerek bakmakla geçecek ömrümüz.
jaymz ın kızlarının güzelliği hakkındaki fikirlerine katılmamla beraber erkeklerine gösterdikleri hürmet ve hizmet ile dünya çapındaki ünvanları olan müthiş kadınlar.
bir zamanlar bu ismi duyduğumda etrafımda sürekli aynı şapkasız ve esrik ' k ' harflerini düşürmüş birini arardım... o ' k ' lerini buldu bense hala çekik bir aynadan paslı zillere basıp kaçıyorum...
(bkz: geysa)
(bkz: junichi inamoto)
evinde video yapan adam.
(bkz: gora)
depremi hayatının bir parçası haline getirmiş, elektronik teknolojide millet olarak isim yapmış insandır.
toyota vs. çalışıp yahyakaptanda oturanların dişileri market-sokaklarda görülmez... erkekleri her ne içiyorlarsa sarhoş olup sokaklarda gelen-geçene japonca konuşur, kusar ve neredeyse her akşam birkaçı milletten sopa yerler...
ülkemizde capon olarak telafuz edilen insan.
bunu kim yapmış olabilir? japonlar veya caponlar..
katışıksız tek ırk... tüm japonlar japondur... ırkçılara duyurulur...
fr. japonya.
gora da dendiği gibi
evde hesap makinası yapıp buraya taşları görmeye gelen insan modeli.
Kültürlerini çok bağlılardır ama amerikan rüyası denen illet onların gençlerinede saplantı haline gelmiştir. ve teknoloji manyaklığı ile yeni icatlar alanında çığır açmışlardır. bir japon derki :
- biz görünmeyen televizyonuda icat ederdik ama işe yaramazdı.
fotoğraf olayını çok ciddiye alır, fotoğraf çekerken şekilden şekler girer bunlar.
pearl harbour saldırısını gerçekleştiren millet.
fr. japonya
le japon
son yıllarda şişli ve civarına yerleşmeye başlayan kişilerdir. * *
son yıllarda güvenirliklerini kaybetmiş ulus... 10 yıl dayanan saat pili diyorlar, yalan... bir yıla kalmadan bitiyor...
kendi kültürleri ve amerikan kültürü arasında sıkışıp kalan bu sıkışıklı sebeiyle de intihar olaylarının yüzdesi ülkelerinde oldukça yüksek olan millet.
yaratıcılıkta sınır tanımayan millet. hele ki yarısma programlarında...

http://www.chip.com.tr/video.asp?id=102

buyrun izleyin!
türklere dair en iyi hisleri ve samimi duyguları yeryüzünde sadece japonlarda duyarsınız...
Cok calisip,cok calismaktan sikayet eden milletir.Geleneklerine baglidirlar,bir tanesinin(japonyanin bir koyunden) anlattigina gore ebeveynlerin ayni yatakta yatmasi ayipmis,ayri yataklarda uyurlarmis-nasil cocuk yapiliyor orda diye soramadim.
Onun disinda japonlarda yalan soylemek ciddi bir ayip oldugu icin,her anlattiginiza inanir gibi yapip aaaooo tarzi degisik tepkiler verip dige milletler tarafindan madara edilirler.McDonalds'ta fiyat tabelasini 1 saat inceleyip kasiyeri kanser eden japon ,aldigi 2000 dolarlik cantayi cok ucuz diye niteleyebilir.
çok etkili bir yapıştırıcı olmakla birlikte parmaklarınızın birbirine yapışması muhtemeldir.
yazıları çok güzel olan çalışkan insanlar.
denizden geldiklerine ve sudan çıkıp dağlara yükseldiklerine inanırlar.
dünyanın başkaları yanında en rahat osuran ırkına mensup kişi. zart zurt. hiç affetmiyorlar. bir de yurt dışında bir japonla aynı yerde yemek yerseniz, dikkat edin hep porsiyonlarının ancak üçtü birini yiyebilmişlerdir. bu adamlar asla tabaktaka yemeğini bitiremezler..
fotoğraf makinasını doğuştan uzuv olarak getirdiklerinden şüphelenilen insan ırkı. safranbolu yu , tokyo nun kenar mahallelerinden birine çevirmişlerdir ayrıca. sanki türk şehri değil, tokyo banliyösüdür. o kadar çoklar azizim.
sadece teknolojiyle ve köprülerle ilgilenmesi gereken millettir
(bkz: tokyo gore police)

şaka bir yana kendilerini milletçe çok severiz. neden mi: onurlarına verdikleri değer, kültürlerine bağlı oluşları ve bizim gibi haksızlığa uğramış olmaları...
dünya üzerinde en çok sinirimi bozan insan topluluğudur bu japonlar. 1.50 yi aşmayan boyları, çarpık ve sıska bacakları, çemçük gözleri vb. özellikleriyle sokakta görsem hep dövesim gelir bunları.
allahım yarattın bari takip et insanı. tamam fazla da akıl verdin ama takip edilmeli yine de insan lan! fazla zeka da bir yere kadar. bakın yine ne halt etmiş bu; (bkz: sevgilinin kucağına başını koyup uyumak/#6107712)
balinaları doğanın dengesini bozacak şekilde avlayan topluluk. Sea Shepherd ekibiyle her daim denizde kavga edip dururlar. insanlara karşı hoş görülü olsalarda hayvanlara karşı adil değiller malesef. yunusları dahi kafalarına kanca saplayıp teknelerine aldıkları bir belgesel var ki insanlığımdan utandım. sea shepherd ekibi bunların baş belasıdır. geminin pervanesini bozmak için suya halat salmaları, balıkçı teknelerinin üzerlerine işaret fişeği, hatta kettle fırlattıklaarı dahi vardır.
Ülkemizde japon pazarı adı altında ucuz ürünlerin satıldığı ve rağbet gördüğü kendi pazarından haberinin olmadığını düşündüğüm kişilik.
işinde ibadetini yerine getirir gibi disiplin ile çalışan insanlar .
(bkz: adamlar yapıyor abi)
sempatik bir milletin mensuplarına verilen isim.
klik sesi ile doğan insanlardır.
eminönü iskelesinde iki japon karşılıklı gelmektedir. gördükleri her pikseli çekme telaşesinden etraf klik klik sesleri ile inlerken birbirlerini görürler. bir saniye içinde karşılıklı dururlar, fotoğraf makinelerini kaldırarak;
1.japon: kodak
2.japon: nikon der
o esnada balık tutan bir amca durumu bize açıklar
- şerrefsizim kadeh kaldırdılar.
insanlarindaki, hafif mahcup, alcakgonullu tavirlara hasta oldugum yuce ulus.

avrupada bunlar kadar icten tesekkur eden bir millet yoktur.
bu insanlar kendi cenaze törenlerini bir düğün hazırlığı yapar gibi en ince detaylarına
kadar kendileri hazırlar.tabut, çiçek, davetli seçimi gibi ayrıntılar planlanır.ayrıca
ölüm yaşına gelen her kişi son resim için fotoğrafçınin yolunu tutar ve yakınlarının
hatıralarında nasıl kalmak istiyorlarsa öyle bir pozda fotoğraf çektirir.ve bu son fotoğraf
cenaze töreninde yer alır.
genelde spor ayakkabi,kumaş panrolon ve fotoğraf makinesi üçlemesiyle dolaşan tatlı ırk.