1. 1.
  Druidler kısaca Kelt rahipleri olarak tanımlanırlar. Druidlerin Kelt toplumu içindeki yerleri çok önemlidir . Toplumsal bir çok olayda rol oynadıkları gibi dağınık olan Kelt kabileleri arasında birleştirici bir rol de oynuyorlardı . Druid sözcüğünün kökeni de tartışmalıdır. Latınce 'de druidae seklinde geçer. Bu sözcük hiç bir Kelt-Roma yazıtında bulunmadığı için orijinali bilinmemektedir fakat Galya dilinde druvis ya da druvids seklinde olduğu tahmin edilmektedir. Eski Irlanda dilinde ise bu sözcük tekil olarak druí , çoğul olarak druid seklindedir. Etimolojisi bilinmemekle beraber , Yaşlı Plinus bu sözcüğün Yunanca drŕj (meşe) ve Hint-Avrupa kökenli wid- (bilmek) sözcüklerinden türediğini söylemektedir. Ayni şekilde Keltlerin kutsal yerlerinden ( nemeton) bir olan Anadolu 'da , Galatya 'daki alanın adı da Drunemeton 'dur. Druidlerin öğretileri her şeyden önce ezoterik öğretilerdi ve sadece seçilmiş müritlere sözlü olarak aktarılırdı . Bu yüzden druidlerin öğretilerini tam olarak bilemiyoruz. Antik yazarlar ve Kelt efsane ve öykülerinden derleyebildiğimiz kadarı ile druid öğretisini belirleyebiliyoruz

  http://martimex.sitemynet.com/druid.html
  6 ... juansebastianveron
 2. 2.
  fantastik edebiyatta; dünyevi işlerle uğraşmayan, yarı tanrı haline gelmiş tabiat içerisinde yaşayıp canlıların tamamını tanıyan onları istediği gibi yönlendiren yaratıklardır. genellikle elflerden çıkarlar zira elfler doğa aşığıdır.bazen insan ırkından çıkmış olanları da mevcuttur. ormanda yürüken hiç bir bitkiye zarar vermezler. hayvanlarla konuşup etki altına alabilirler. ayrıca zamanla istedikleri hayvanın şekline de girebilirler. ama böle hırslı olayım, ilah olayım, insanlar peşimden gelsin vs gibi popstar hevesleri yoktur...
  (bkz: fantastik ulu roman)
  (bkz: karga)
  2 ... karga
 3. 3.
  kurt ve ayıya dönüşebilen börtü böcükle uğraşan diablo 2 karakteri. skillleri doğru dağıttığımız taktirde çok iyi bir dövüşçü de olabilir.
  1 ... radament
 4. 4.
  eski keltlerde amaçları doğayı korumak ve ona sahip çıkmak olan bir grup rahip.
  2 ... goksunv
 5. 5.
  (bkz: ogham)
  1 ... kurdeleli hanim
 6. 6.
  bugünkü irlandada yaşamış olan öğretinin mensuplarının herbiridir. druidler doğanın bekçileridirler, iyileştirme güçleri vardır ve büyülerini de doğal elementler aracılığıyla yaparlar. en tanınmış druid kral arthurun danışmanı olan yaşlı merlindir.
  2 ... thor
 7. 7.
  efendim world of warcraft'ta bu sınıfın resurrect özelliği vardır ama resurrect etmek için hem yanınızda seed bulundurmanız gerekir hem resurrect ettikten sonra yeniden resurrect etmek için uzunca bir süre geçmesi gereklidir. kediye dönüşür ama asla bir rogue kadar güçlü olamaz,ayıya dönüşür ama bir warrior gibi olamaz. kısacası bu karakter her şeyi yapar ama yarım yapar. bu yüzden tercih edilmemelidir. hele talent'lar balance'a hiç yatırılmamalıdır. gidin mage oynayın, daha eğlenceli, en azından milleti koyuna dönüştürürsünüz.
  1 -2 ... draenei
 8. 8.
  resto druidler heal dotları sayesinde vazgeçilmez pvp healerlarıdır.
  magelerin spellsteal büyüsü drudi etkisiz hale getirsede efsane wow karakteridir.
  istatistiklerde göstermektedir ki oyuncuların yarısı druid karekteriyle oynamaktadır.
  ... camp nou
 9. 9.
  şimdi druidler ayı formunda bir warrior gibi olamaz,kedi formunda da tam anlamıyla bir rogue olamaz ammaa pvp de kullanacağın 4 adet form var karşında formdan forma atla ne bileyim çita ol kaç heal ver kendine ayı ol geri dön feral charge interrupt of o da olmadı cyclone var dağ gibi skill.yap bişeyler arkadaşım ya.en kral classtır kısacası.

  nagranddan sevgilerle.doğayla kalın esen kalın.
  2 ... shadowkiss
 10. 10.
  Kelt paganizmindeki din adamlarına verilen isim.
  2 ... linka