bugün

sehir ici rayli tasimacilikta kullanilan bir arac. ama yanlis olmasin tren degil tramvay, bir cok teyze burada yanlisa dusuyor. tren degil tramvay teyze.
almancasi strassenbahn olan kelime.
ayrica surucusune vatman denir.
1.10 ytl ücret karşılığında taşımacılık yapan trafik sıkıntısının baya az olduğu ama iş çıkışı saatinde forttan öteye giden davranışlara mahkum kalabileceğiniz araç
(bkz: tabanvay)
olgun arun un yönettiği, sinan çetin in yapımcılığını üstlendiği film. ayrıca altın koza film festivali ile izleyici karşısına çıkıyor. iki gencin istiklal caddesinde tramvaya binip yolcuları rehin almasını konu ediniyor. oyuncular; emel gölgeçen, athena grubunun solisti gökhan özoğuz, halit ergenç, fırat tanış, itri koşarve dilek serbestir.
istanbulda kabataş-zeytinburnu arasında gidip gelen araç..başka şehirlerde de varmış*lakin ben bilmem efendim..yalnız oyuncak gibiymiş derlerdi..
eminönü iskelesine inildikten sonra sirkeci ya da eminönü tarafına seyirtilir tramvay a binilir bir de kalabalık değilse cam kenarına oturulur öğrenciliğin tatlı serüvenlerinden biridir belki de tramvay..
sabah ve akşam iş çıkışı saatlerinde hiç bi zaman boş gelmeyen,içeri girmek için büyük çaba sarfedilen , üst üste gidilen,ani frenlerle yerlere yapıştıran ** toplu taşıma aracıdır. tabiki buna da şükürdür en azından trafiğe takılmaz ve sıcak yaz günlerinde kliması çalışır.
aynı zamanda istiklal caddesi'ndeki hoş bir kafenin de adıdır.
burada o kadar çok ki. hiç binmedim ama bana hep eski izmiri hatırlatırlar.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.