bugün

istanbul üniversitesi devlet konservatuvarı tiyatro bölümü mezunu sır cocukları ndaki oyunuyla beni büyüleyen aynı zamanda müzisyenliğide bulunan zat
aşka sürgün dizisinde resul karakteriyle parladıktan sonra, felek ne demekadlı dizideki türkücü muarrem rolüyle beni benden alan gülmekten yerlere yatıran oyuncu.*
sır çocukları filmiyle tanıdığım iyi bi oyuncudur kendisi.soz zamanlarda her ne kadar akıl almaz projelerde yer alsa da severiz. (bkz: aşka sürgün)elleri pek bi güzeldir gülüşü gibi.
levent yüksel'in seslendirdiği bir sel gibi ve emre altuğ'un seslendirdiği yani fırat tanış'a aittir.

onu tanımlarken gönül rahatlığıyla sanatçı kavramını kullanabileceğim adam.
tramvay da döktüren adam. ama rahatlatmıyor, geriyor filmde.
emre altuğ'un yani adlı şarkısını bir de ondan dinlemek için.

hayranlık duyulması gereken şu an haluk bilginer'in oyun atölyesi'nde yer alan ayrıca kısa saçın ve bıyığın pek bir yakıştığı insan.
beyaz melek filminde "musa" karakterini canlandırmıştır.

şu sıralar menekşe ile halil dizisinde menekşe'nin büyük abisi rolünde oynamaktadır.
izlemekten keyif alınan, kendini takip ettiren başarılı oyuncu. onu ilk tanıdığımda tramvay filminde rol alıyordu. kimdir bu kadar güzel oynayan adam dedim. sonra öğrendim ki fırat tanış diye biriymiş. zamanla adını daha çok duyar oldum çünkü tam anlamıyla çon yönlü bir sanatçı olduğunu keşfettim. çok sevdiğim şarkıların altındaki bestecinin adı da o idi. aynı zamanda müzik hakkındaki zevki ile yine gönlüme taht kuranda oydu. çünkü bildiğim kadarıyla o da bir yasmin levy hayranıdır.
kendine has buğulu bir sesi vardır bu adamın, bir de güzel elleri. onu sadece televizyon ekranında izleyip karar vermenin doğru olmayacağını düşündüm. aslında haklıydım. çünkü oyunculuğun er meydanı tiyatro sahnesidir derler. bir de orada gidip izlemek lazımdır dedim, kimdir nedir diye. bu sebepten ötürü oyun atölyesi'nin hırçın kız oyununa gittim. ona yaklaşık 2.5 saat boyunca hayran kaldım. sırf ona değil, tüm ekibe. karşımda genç, dinamik, içleri tiyatro sevdasıyla dolu bir kadro vardı. ve bu kadronun başını çeken isimde fırat tanış idi. 2.5 saatlik oyun boyunca anlık bile kopmadı rolünden. iç dinamizmini hiç kaybetmedi, rolünün hakkını ziyadesiyle verdi.
elbette bu mevzuda ahkam kesecek değilim. lakin bu güzel adam hakkında şunu rahatlıkla söyleyebilirim. o ciddi anlamda çok yönlü bir sanatçı. onu izlemekte güzel dinlemekte.
zira benim dışımda otoritelerde onun hakkını vermiş tabi. bu zamana kadar aldığı ödüllere bakacak olursak;
sır çocukları ile;
14. ankara film festivali, 2002, umut veren yeni erkek oyuncu
39. antalya film festivali, 2002, en iyi erkek oyuncu
iskenderiye film festivali, 2003, en iyi erkek oyuncu
22. istanbul film festivali, 2003, en iyi erkek oyuncu
24. siyad türk sineması ödülleri, 2002, umut veren genç oyuncu

a bu arada ellerinin ne kadar güzel olduğunu söylemiş miydim? evet, söylemişim.*
yani adlı şarkısına getirdiği yorum emre altuğ yorumunu gölgede bırakacak cinstendir. dinleyiniz dinletiniz.
müjdat gezen sanat merkezince düzenlenen 29. ismail dümbüllü ödülü'ne layık görülen oyuncu.
iyi bir oyuncu, az sayıda ürün vermiş gibi görünse de o ürünlerde kırk yıllık sanatçıların yapamdığını yapmış müzik adamı. mütevazi ve kafa adam.
geniş aile dizisinde koyu bilal rolünde yeniden tv ekranlarında.
her türlü role girip, hepsini de kendisine yakıştıran oyuncudur.

(bkz: koyu bilal)
süper oyuncu, bunun yanında süperde ses tonuna sahiptir. ses tonunun yanında da harika sesi vardır. kendi bestesi olan yani şarkısı muhteşemdir. şu sıralar geniş aile dizisinde rol almaktadır.
(bkz: fırat tanış) olmasınn o. tam adı Nuri (bkz: fırat tanış) (d. 5 Mayıs-1975 istanbul) Tiyatro ve sinema oyuncusu.Dilber'in sekiz günü, beyaz melek, sır çoçukları, tramvay adlı sinema filmilerin de rol almıştır. devlet tiyatrosu oyuncusudur.hırçın kız testosteron adlı oyunlarda rol almıştır.
Müjdat Gezen Sanat Merkezince bu yıl 29’uncusu düzenlenen "ismail Dümbüllü Ödülü"ne, layık görülmüş oyuncu.
tanış' tır o, feysbukta da video paylaşırken bu ismi kullanıyorlar, ah birini beğenmek kadar beğendiğimiz insanı tanımayı da bilsek.

düzelti : imla.
yani isimli şarkısıyla gecemi alt üst eden süper oyuncu ve güzel yorumcu .
yani nin sahibi.
geniş ailenin bilal i.
komple adam olmuş kendisi sesiyle ve oynadığı roluyle..
yani'nin bu adama ait olduğunu yeni öğrendim. vay be helal olsun bilal'e şimdi çok daha saygı duydum. videosunu da izledim. bu şarkıya yine en iyi yorumu kendisi getirmiş.
geniş aileden önce tramvayda izleyip oyunculuğuna o zamanda hayranlık duyduğum insan. beyaz melek ile de bunu perçinlemiş ve son noktayı her rolün adamı olduğunu anlatırcasına geniş aile adlı komedi de oynayarak koymuştur.ayrıca besteci ve söz yazarıdır on parmağında on marifet.
tam bir kedi severdir. Kovmaya calistigim kediyi benim kokumA gelmistir o,ugrasma kediyle diyerek kucagina alip sevmisligi vardir.
abisinin adı murat'tır. geçen hafta murat abiyle ikisini beraber görünce farkettim. ince bi' dumur hali yaşamadım değil.
emre altuğ'un seslendirdiği yani parçasının sahibidir ki bundan olsa gerek şarkıyı daha bir duyguyla hissettiren insandır.