bugün

Mario Balotelli Barwuah'tır tam adı. ganalıdır ve 1990 doğumludur, forvet oynar, uzundur: 1.90. dün juventus'a tam iki tane de çakmıştır.
fm2008'in wonderkidlerindendir kendileri ayni zamanda. yasi kemale erdikce golleri de artmaktadir. alin oynatin, hayrini gorursunuz.*
henri saivet ve alexandre pato ile beraber, yaklaşık bir 5-10 sene sonra adını en çok duyacağımız forvet oyuncularından bir tanesi. 17 yaşında olmasına rağmen 27 yaşındakilerden daha sağlam bir fiziğe sahiptir kendisi.
görmeden önce beyaz sandığım oyuncuydu kendisi. aniden inter maçına denk gelince dumur etti.
yeni adriano.fm 2008 de yıllar yılı ortalığı birbirine kattıktan sonra tipini görünce şok olduğum futbolcudur.hayır isim de italyan ismi.birdenbire karşımda siyah bi adam görünce "noluyo lan" dedim.
gayet yetenekli bir oyuncudur.
1990 doğumlu olduğu düşünülürse 2020 yılından sonra fenerbahçe yada galatasaray forması giyebilme olasılığı bulunan futbolcu.
annesi gana'lı babası italyan olan 18 yaşında Inter'de A takımda çatır çatır top oynayan futbolcu.An itirabiylen Anotrhosis'e golünü takmıştır.
football manager 2008 oyununda 2010-2011 sezonundan ıtıbaren -olumlu olarak- patlayan golcü. oyunda ıbrahimoviç ile müthiş bir ikili oluşturuyor.
soyadıyla bana inatla yeni türkü'yü çağrıştıran esmer topçu, neden diyordum. maskeli balotelli turna. *
zenci italyan olmaz diyenlere kapaktır.
son yıllarda yeişmiş en heyecan verici (mutant) forvet.
ganalı anne ve babanın çocuğu olarak dünyaya gelmiş inter milanlı futbolcu.

doğduktan sonra anne ve babası hastane masraflarını ödeyemedikleri için bu kardeşimiz hastanede rehin kalmış ve ailesi bu evlatlarını hastaneye hibe etmiştir. hastanede 5 ay kaldıktan sonra brescialı bir aile tarafından evlatlık olarak alınmıştır. bu nedenle gana asıllı italyandır.

kaynak: ilker yasin.

(bkz: 11 mart 2009 manchester united inter milan maçı)
ilker yasin in wikipedia dan okudugu bilgilerini izleyicilerine aktardıgı siyahi italyan gana asıllı topçu.
fm 2009'un wonderkid'i, italyan milli takımının değişilmezi.
fm 2009da -10 PA* değerine sahip wonderkid
fm 2008 de interin yani benim vazgeçilmezim. ilk başlarda iyi takımlara kiralşk gönderilmesi yararınadır. ondan sonra manyaklaşıyor.
fm serilerindeki durumunu bilemeyeceğim lakin gerçek yaşamda inanılmaz bir çirkeflik potansiyeline sahip oyuncudur.. takımının dünkü napoli maçında yaptığı hareketlerle insanları zorla ırkçılığa sevk etmektedir ki bu tavırlar hiç mi hiç hoş değildir.. yeteneklerini başka alanlara doğru yönlendirmeli diye düşünüyorum..
bildiğin bomba bu adam. ne zaman, nerde, kime patlayacağı hiç belli olmuyor. adam hır çıkarmaya yer arıyor bariz. keşke çirkefliğe ayıracağı enerjisini futbola harcasa da daha iyi futbol oynasa. sahada maç boyunca ruh gibi dolanıyor. onun yerine morinho quaresma'yı oynatsaydı zamanında belki daha fazla verim alabilirdi o kanattan. gerçi "imam osursa cemaat sıçarmış." derler. morinho gibi bir adamdan da böyle bir futbolcunun çıkması normal yani.
marco materazzi'den çirkeflik dersi almış olması muhtemel oyuncu.
yaşına başına bakmadan attığı golden sonra* rakip tribüne hareket çekebilen futbolcu, velet. hayır bir gün fena çizdirmesi muhtemeldir, italya gibi futbolda şiddetin doruklarda yaşandığı bir ülkede oynadığının hatırlatılması lazım bu zenciye.
futbolda şiddetten nefret eden beni bile gennaro gattuso ile bir kez olsun karşı karşıya gelmesi için dua ettiren futbolcu.. bu tavırlarınla gennaro abin öğretir sana futbolun nasıl oynandığını mariocuğum..
siyahi bir oyuncu olduğu için faşist italyanlar tarafından hakaret ve tacizlere uğrayan gana asıllı italyan oyuncu. italya ümit milli takım kampındayken roma taraftarlarının kendisine muz atmışlığı var.
davide santon'la birlikte ortalığı kasıp kavurması muhtemel olan çifte kavrulmuş italyan.
yüzünde meymenet olmayan acımasız ve genç golcüdür. her takıma böyle bir tane lazım.