bugün

çalışmak isterse çalışır. istemezse çalışmaz.
Ağır işte çalışıyorsa ve de mutsuzsa istemem ama öğretmen, hemşire, polis vs ise tabiki çalışır. Oralara gelebilmek için ne badireler atlattı çünkü. Evet diyorum.
Kadınımız diye bir kavram yok.

Çamaşır makinamızı çalıştırmak gibi bahsetmeyelim şundan artık.
kadınım derken
şey gibi mi
köle..
günümüz şartlarında bence şart.
Babası zengin ise çalışmasın.
çalışsın ya kendi ayakları üzerinde dursun .
Başlıkta ki ''kadınınızın'' kelimesine takıldım. ''kadınınızı tarlaya sürer misiniz?'' hissiyatı oldu.
Bide bu düşüncede olan davarcanlar şunu unutmayın sizin bu tarz başlıklarınıza kadınlar gülüyor ama ağzıyla değil.
Kadınınız derken? Mülkiyetini aldıysanız demek ki.
kadınınızın derken karınızın yani eşinizin demek isteniyor ve soruya dönecek olursam şahsen ben çalıştırırım çünkü daha çok para olur ama kendi de isterse olur zaten yoksa çalışmak istemeyen bir kişiyle evlenmem ancak zaten şu an evlilik düşünmüyorum.
Canım kadınımı çalıştırırım. Erkeğimi çalıştırmam, o ne öyle. Evde çocuklarına bakar eve ekmeği ben getiririm. Racon budur. Elinin hamuruyla öyle her işe karışmaz erkek dediğin.
Öldüğünde sen gidiyorsun bedenin ortada kalıyor.
Kendi bedenin bile sana ait değilken, bir başkasının mülkiyetinin kendine ait olduğunu sanmak, ileri derecede cehaletin göstergelerindendir.
Mümkün değil çalıştırmam.
eşitlike eşitlik lan elbette çalıştırırım. o da eve ekmek getirecek.
tabi ki tek maş zor.
Bir işveren olmadığım için çalıştıramam ama çalışmasını isterim. çalışmamasını kabul etmem. çalışmak istemiyorsa gitsin aşiret önderleriyle evlensin benle işi ne.

edit; ya da malum parti yandaşlarından biriyle de olabilir. tercihi kendisi yapsın yeter ki karım benden uzak dursun.
Gelecekteki kadınımın çalışmasına gerek yok ama çalışmak isterse tabi ki kendi tercihi saygı duyarım her türlü.
, hayat arkadaşı, birbirine denk.
kadın veya erkek, ortak yaşam mücadelesi veren kimseler. ikisinin de çalışıp aile ekonomisine katkı sağlaması, öncelikle bireysel özgürlüğü ve en önemlisi ailenin bağımsızlığını arttırır.
Ekonomi olarak bağımsız olduklarından dolayı, birbirlerine sadece maddi olarak bağlı olmadıklarını gösterir.

Bu yüzden kadının calismasi önemlidir.
En azindan koca para versin de mutfak harclikliklarindan para biriktireyim de dilediğimi alayım diye entrikalar yapmaya gerek kalmaz.
kadınınız kelimesinden "kadınınızı tarlaya sürer misiniz?" hissiyatı oluşmuş ya, bakalım kuran bu konuda ne diyor: "Kadınlarınız sizin tarlanızdır, tarlanıza istediğiniz gibi gelin. istikbal için hazırlıklı olun, Allah'tan sakının. O'na, hiç şüphesiz kavuşacağınızı bilin, bunu inananlara müjdele." bakara 223. kadınların hala nasıl müslüman olduklarına şaşıyorum.
öte yandan kadınınız tabiri bana da taş devrinden kalma bir ifade gibi geliyor. saçından tutup sürükleye bileceğim bir kadınım varmış gibi.
soruya gelirsek karım beni çalıştırmasın. ben bunu istiyorum.
yani hem taş devrinden kalma bir ifade gibi diyip hem de çalıştırmamasını istemek biraz tuhaf geldi bana.
Kadınım söyle sen mutlu oldun mu?
Bu deli adamı unuttun mu?
Sevdin mi gerçekten ah seviştin mi?
Söyle onları da öptün mü?
aykolik, taş devrinden kalma olan ifade kadınınız ifadesi. kadının çalışması mevzusu değil. ben eski karımı çalışsın diye ikna etmeye uğraştım ama çalışmak istemedi. ben karım beni çalıştırmasın isterdim. kadının çalışıp çalışmaması kendi elindeyse benim de aynısını isteme hakkım var.
iki taraftan birisinin her iki kişinin ve ailenin yeni doğacak fertlerinin rahat yaşamasına yetecek kadar zengin olması dışında eşit şartlar için kadının mutlaka çalışması gerekmektedir.
çalıştırın, çalışmasına izin verin hatta teşvik edin bence. boşanmaya kalkarsanız nafaka vermek zorunda kalmazsınız. akıllı olun yaa. *
çalıştırırım. öyle evde yatmak yok .
şu başlıktaki yobazlığa bakar mısın.. kadınınız nedir la!