bugün

mitolojide zeus un kızı , atina şehrine isim veren tanrıça...
müzik hayatına 11 yaşında(1987 yılında) başlayan,ilk kasetlerini 1993 yılında çıkaran,hakan ve gökhan özoğuz kardeşlerin kurduğu,kurucular dışında grup elemanları sürekli değişen,en son gruba kurban grubunun batericisi katılan,son zamanların gözdesi türkiye'nin en ünlü ska-punk-rock karışımı grubu.
(bkz: one last breath)
burak gürpınar'ı kadrosuna alarak beni sevindirmiş olan grup.
son albümünde nirvana nın bir şarkısını türkçeye çeviren grup
nirvana nın breed isimli şarkısını türkçe'ye çevirip köpek ismiyle yayınlayan,bu hareketiyle şaşırtan ve abi dumandan bekliyoduk athena dan geldi dedirten grup * * *
kurbandan ayrılan sempatik bateristi* havada kapan grup.burak gurpınarı gruba dahil etmeleri gelecek müzik hayatları için dönüm noktası olmuş süper olmuştur.
2004 yılında ülkemizde düzenlenen eurovisionda trt'nin her türlü baskısına rağmen bizi aslanlar gibi temsil edip 4. olan punk-rock-pop grubu.. (bkz: for real)
Yunan mitolojisinde akıl, sanat, strateji, barış ve savaşın tanrıçası. Roma mitolojisinde Minerva diye anılır. Babası Tanrıların başı Zeus, Atina kentinin baş Tanrısı ve koruyucusu ve savaş tanrıçasıdır
zerre kadar degeri olan *,hicbirsey veremeyen,kendini tekrarlayan,belli bir temponun ve ritmin disina cikamayan grup.hep ayni muzik hep ayni melodi insani canindan bezdiriyor..hic mi kendini yenilemez bir grup?yaptiklari isi onlardan cok daha iyi yapip onlar kadar deger gormeyen bircok grup var,yazik..
gökhan ve hakan kardeşlerin ortamın balını emmelerinin yanında,,,kazanılan paraların büyük çoğunluğunuda cebe indirmeleri yüzünden...grup üyelerinin* her daim değişmekte olduğu müzik grubu...
normalde sevmediğim ancak şu son köpek adlı albümleri çok hoşuma giden grup. kurban ın bateristini yanlarına aldıktan sonra tarzları değişmiştir çok da güzel olmuştur, kendilerini bulmuşlardır, tam kıvamına gelmişlerdir.
yazar olması dilenen üçüncü nesil çaylak. bol şans.
eski tadı kalmayan grup.
zeus'un kızı.sanat, teknik, barış ve savaşın tanrıçasıdır.simgeleri:kalkan, baykuş, mızrak,zaytin dalıdır.
zeus un alnından yarattığı kızı. yani annesi yoktur. sadece zeus un kızı olarak geçer. zeus un beyninden çıkan bir ışık demeti ile yaratıldığı söylenir. paris* e truva savaşından önce ona altın elmayı vermesi karışılığında dünyanın en bilge insanı olacağını önermiş ama paris de her erkek gibi dünyanın en güzel kadınını seçince, athena nın içinde truvalılara karşı bitmek bilmez bir öfke doğmuştur.

ölümlülerden sevdiklerini çok kollar ancak derler ki hepsinin içinde en çok odysseus u sever onu ayrı tutar. ona evine dönüş yolculuğunda hep yol göstermiş yardımcı olmuş posedion un gazabından korumuştur. kendi kalkanı ve mızrağı ile truva savaşına indiği varsayılır. homeros ilyada da böle anlatır. o an ise truvalılar için dehşet anı olmuştur.
(#1130154)
kesin olmamakla beraber gökhan ın amerika ya gittiği ve athena nın müziğe ara verdiği söylenmektedir. fakat kurban ın tekrar birleşmesi üstelik burak gürpınar ın kurban a dönmesi bu söylentileri güçlendiriyor.
fenerbahçe'nin yüzüncü yılına özel 3 şarkılık tribün marşı hazırlamışlar. merakla bekliyoruz...
son albümleriyle punk-rocka kaymaya başlayan, son singlelarıyla da punk-rock ve rock arasında bir yerde duran grup.
(bkz: kanım sarı lacivert)
(bkz: şanlı fenerbahçe)
(bkz: hücum marşı)
fenerbahce ye yaptıkları marşlarla bütün fenerlilerin gönüllerinde bir kez daha taht kuran zaten her daim fenerbahceli olduklarından söz edip böyle güzel marşlar yapmıs olmaları ile gercek birer fenerbahceli olduklarını göstediler...
atinanın efendisi, bilgelik savaş ve zeytin (evet bildiğin zeytin) tanrıçası. bir de bunun bir kuşu vardır kafasına konduğu kişiyi iq manyağı yapar.
muhteşem bir tiesto şarkısı. Athena'daki olimpiyatlar için bestelemiştir.
ska'dan vazgecip rock sound agirlikli cali$malari cok ba$arili sonuclar vermi$tir. kesinlikle bu haliyle athena cok daha guzeldir. kivam guzel tutmu$ ve ustelik az daha sertle$irse tadundan yinmez.
güncel Önemli Başlıklar