bugün

entry'ler (2881)

türkiye

güzel ülke... insanları az daha bilinçli, farkındalıklı, dürüst ve vicdanlı; modern putlardan kurtulup daha açık fikirli olsa bir de...

kürtler gidin lan bu ülkeden

ancak evrimini tamamlayamamış ergen ıkçı yarı maymun bir organizmanın bu topraklara 'biz' türklerden 300 yıl önce yerleşmiş, bizden daha fazla buralı olan kürtler hakkında sarf edebileceği saçma sapan cümle.

cüneyt sarıyaşar

resmi tarihe âdetâ tapan aptalların hakaret ettiği entelektüel ve vicdanlı müslüman kişi, boğaziçi direnişçisi hüseyin arif sarıyaşar'ın babası, destekçisi.

50m2 dizisi

diyaloglarının doğallığı açısından burak aksak için vasat bir iş olmuş dizidir zannımca...

izlenmiş en iyi konser

(bkz: azam ali) yıllar evvel 5-6 yıllık süre içinde 5 kez dinlediğim muhteşem ses. konser de izlenmez bu arada, dinlenir aslında...

almanya

yaşayarak tecrübe etmekteyim ki; yaşamak için dünyanın her anlamda en ideal iki ülkesinden biri. üç demiyorum bakınız...

izlenmiş en iyi konser

(bkz: marcus miller)

pertevniyal lisesi

basit olmayan bir lisedir. hem başarı verileri, hem mezunlarının aidiyet duygusu, hem öğretmenlerinin kalitesi, hem de 148 yıllık köklü geleneği bunu kanıtlamaktadır. (bkz: araştırmaya inanmak)

pertevniyal lisesi

robotik çalışmalarında en önde gelen devlet liselerinden biridir. ABD’deki turnuvada da çok ciddi başarı göstermiş ve finali kıl payı kaçırmıştır. https://m.turkiyegazetesi.com.tr/gundem/609515.aspx

pertevniyal lisesi

https://www.hurriyet.com....unu-rekoru-kirdi-40604244

banu el

fantastik düzeyde; kendinden umulmayacak raddede yandaştır bu aşırı güze hanımkişi. ilginç.

put şeylere

değeri bilinmeyen hatta fazlaca yerilen çok örüntülü, biraz deneysel ama oldukça başarılı underrated bir filmdir.

koca bir saçmalık

onur ünlü'nün pek kimsenin anlamadığı ama bence epey başarılı bir sinema eseri olan put şeylere filminin de soundtrack'i olan muhteşem parça.

22 mayıs 2019 ysk gerekçeli iptal kararı

(bkz: koca bir saçmalık)

collezione

22 ocak 2019 itibariyle konkordato ilan etmiş; bir başka deyişle batmamak için tedarikçilerini batırmaya imza atmış geçmişi 80'lere dayanan köklü olduğu halde dandik ürünler yapan devimsi tekstil firması.

aysel yakupoğlu

bakırköy cem karaca kültür merkezi'nde saat 8'de başlaması gereken konserine 32 dakika sonra çıkan, ki 8.22'ye dek soundcheck yaptılar dışarıda 500'e yakın insan beklerken, ve seyirciden iki kelimeyle dahi olsa özür dilememiş, konuya dair atılan son derece nazik mesaja ve yapılan yoruma da dönüş yapmamış zayıf sesli nezaketsiz 'sanatçı'. doğu toplumunda yaşamak bazen de böyle birşey.

türbanlıların üniversitelere alınmadığı yıllar

seküler faşizmin hüküm sürdüğü yıllardı, şahidim, yaşadım o demleri. bununla birlikte şimdi de dinci faşizme evrilmekteyiz. hülâsâ; beceremiyor anacım demokratlığı, hoşgörüyü, şekilciliği aşmayı doğu toplumunun seküleri de dindarı da...

türkçü türkiye

saçma sapan, ahlak ve vicdan yoksunu, iyi niyetli görünümlü fâsık ve süflî bir ütopya. böyle büyük devlet değil ancak muz cumhuriyeti olunur.

mustafa kemal atatürk

aslen pomaktır.

otomatik vites araba kullanan erkek

arabası ve asgari edebi olmayan cebi ve zihni fakir zavallıların saçma sapan laf-ı güzaflarına vesile olan cümlecik, tamlama.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.