bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    türkiyenin en ünlü sosyoloji profesörü...
    haddinden fazla bilgi sahibidir... yirmibirinci yüzyılda türkiye isimli ansiklopedimsi kitabın yanı sıra pek çok eseri de mevcuttur...
    ayrıca türkiyenin en akıllı adamlarından biridir*...
    11 -4 ... cartman
  2. 2.
    yildiz teknik universitesinde profesordur..
    ayni zamanda mehmet barlas ile beraber "Yorum Farkı" adli programda gundemi tartismaktadir..
    mehmet barlas gibi bir adama nasil dayandigi konusunda fikrimiz yoktur.. *
    12 -4 ... yarteles
  3. 3.
    ilk olarak kızlarıma mektuplar kitabını okuduğum mükemmel bir beyin. Hazır cevap ve bilgi küpü.
    6 -3 ... ben miyim
  4. 4.
    (bkz: kuresellesme baglaminda turkiye)
    3 -1 ... bl
  5. 5.
    yayınlanmış kitaplarının listesi...

*izmir'de Kentsel Aile, Türk Sosyal Bilimler Derneği Yayınları, A-3, Ankara, 1972. (Doktora tezi).
    *insanı Yönlendirme ve Sosyal Hizmetler, (ilk baskı, Sosyal Çalışmaya Giriş, Türk Sosyal Bilimler Derneği Yayınları, G-2, Ankara 1972), Hacettepe Üniversitesi Yayınları, A-25, Ankara 1978.

*Toplumsal Değişme Kuramları ve Türkiye Gerçeği, Remzi Kitabevi, istanbul 1999. (7.basım) (Doçentlik tezi).

*Devrim Tarihi ve Toplumbilim Açısından Atatürk, Remzi Kitabevi, istanbul, 1999. (4.basım) (Profesörlük takdim tezi).

*Cavit Orhan TÜTENGiL, Türk Dil Kurumu Yayınları, Ankara, 1982.

*Türk Toplumbilimcileri I, (Yazan ve Derleyen) Emre KONGAR, Remzi Kitabevi, istanbul, 1996. (3.basım).

*Türk Toplumbilimcileri II, (Yazan ve Derleyen) Emre KONGAR, Remzi Kitabevi, istanbul, 1996. (2.basım).

*Kültür Üzerine, Remzi Kitabevi, istanbul, 1994. (4.basım).

*Demokrasi ve Kültür, (Kültür Üzerine 2), Remzi Kitabevi, istanbul 1993. (2.basım).

*Kültür ve iletişim, (Kültür Üzerine 3), Say Yayınevi, istanbul, 1986.

*12 Eylül Kültürü, (Kültür Üzerine 4), (ilk baskı, 12 Eylül ve Sonrası, Say Yayınları, istanbul, 1987), Remzi Kitabevi, istanbul, 1995. (3.basım).

*Atatürk Üzerine, Remzi Kitabevi, istanbul, 1994. (2.basım).

*Üniversite Üzerine, Hil Yayınevi, istanbul 1984.

*Türkiye Üzerine Araştırmalar, Remzi Kitabevi, istanbul 1986.

*Demokrasi işçinin Ekmeğidir, Türk Harb-iş Yayınları, Ankara, 1987.

*Yaşamın Anlamı, (Denemeler), Remzi Kitabevi, istanbul, 1997. (Açıklamalı 6.basım).

*Hocaefendi'nin Sandukası, (Roman), Remzi Kitabevi, istanbul, 1999. (12.basım).

*istanbul Halkının Günlük Yaşam Biçimi ve Tüketim Davranışları, (Prof.Taner BERKSOY ile birlikte), istanbul Ticaret Odası, istanbul 1990.

*istanbul Tüketicisinin Perakende Alışveriş Alışkanlıkları, (Prof.Taner BERKSOY ile birlikte), istanbul Ticaret Odası, istanbul, 1991.

*Yirmibirinci Yüzyılda Dünya, Türkiye ve Kamuoyu, Simavi Yayınları, istanbul, 1992.

*imparatorluktan Günümüze Türkiye'nin Toplumsal Yapısı, Remzi Kitabevi, istanbul, 1997. (10.basım).

*Ben Müsteşarken, (Anılar), Remzi Kitabevi, istanbul, 1998. (6.basım).

*Demokrasi ve Laiklik, Remzi Kitabevi, istanbul, 1997. (2 basım).

*yirmibirinci Yüzyılda Türkiye, Remzi Kitabevi, istanbul, 1999. (25. basım).

*Yamyamlara Oy Yok, Remzi Kitabevi, istanbul, 1999, (4. Basım).

*Konsantremi Bozma, Remzi Kitabevi, istanbul, 1999, (2. Basım).

*istanbul Halkının Yaşam Biçimi ve Sorunları, istanbul Ticaret Odası, istanbul, 1999.

*28 Şubat ve Demokrasi, Remzi Kitabevi, istanbul, 2000

*Kızlarıma Mektuplar, Remzi Kitabevi, istanbul, 2000, (42. Basım)

*Küresel Terör ve Türkiye, Remzi Kitabevi, istanbul, 2002, (6. Basım)

*Demokrasi ve Vampirler, Remzi Kitabevi, istanbul, 2002

*Yozlaşan Medya ve Yozlaşan Türkçe, Remzi Kitabevi, istanbul, 2003

*Babam, Oğlum, Torunum, Remzi Kitabevi, istanbul, 2003

kaynak: http://www.kongar.org
    10 -3 ... cartman
  6. 6.
    yaptığı tespitleri duyunca acaba bu bu ülkede mi yaşıyo yoksa başka bir yerde mi diye düşündüren zat
    (bkz: mehmet barlas)
    4 -4 ... muslumgurses
  7. 7.
    mehmet barlası her akşam (bkz: ntv)de ayar manyağı yapan sevilesi,izlenesi,fikirlerinden feyz alınası tonton amca.
    12 -4 ... panstar
  8. 8.
    99 yılında abdi ipekçi barış ve dostluk ödülleri için gittiğimiz yunanistan da kendisiyle sohbet etme imkanı bulmuştum.oldukça zeki bir adam daha sonradan konsantremi bozma isimli kitabını da edinip okumuştum dildeki yozlaşmayı anlatıyordu.
    6 -3 ... disco inferno
  9. 9.
    kocaman gözlükleriyle sempatik görünüşlü tarihler ve kişiler konusunda asla sapma yaptıgına sahit olmadıgım tiz sesiyle kendini bastıra bastıra dinleten süper adam.
    4 -2 ... karpuzkabugu
  10. 10.
    rivayet odur ki gözlüğünü takınca gündüz vakti güneş sistemindeki tüm gezegenleri görebiliyormuş .
    9 -2 ... peter tırpan