bugün

entry'ler (9638)

ela lale el ele lale al

Bizde ela lale ile tam covid zamanı full kapanmada evde el ele dolaşmıştı 2 dönem boyunca. Hatta ela bir ara o elleri ile boğazımı bile sıkmış olabilir lale'nin elini bırakıp.
Zor tabi ama ocak ayına kadar alınıyor o laleler, sabır. *

lc waikiki

Çocuğun okul kıyafeti yerine şuradan basic bir şeyler alayım da ucuza gelsin dedim. Okul kıyafeti ile aynı paraya satıyorlar her şeyi. Yine uyanıklık yapamadım sözlük.

Ayrıca koca marka neden kalkıp lgbt söylemi peşine düşer (neden gayet açık gerçi) çok tuhaf. inşallah tshirtlerden unicornları kaldırmazlar, benim kız çok bozulur.
Selam ve tek boynuz ile.

ucuzcu marketlerde satılan kararmış muzlar

Bim de sattığı çiğ köfteye panzehir olarak satıyor zaten kararmış muzu.

Annem sözlükte yazar olmuş, kararmış muz övüyor. az sonra da ekşimiş yoğurttan ayran yapacak. *

titanik erector varank reis libary lipsos beşlisi

Bize sekmesin, ötede kutlayın.

gece mutfakta yufka açan minionlar görmek

Uslu bir çocuk olursanız şirinler i bile görebilirsiniz, ben şu an ikna oldum.

çok çalışmak ne boka yarıyor

Çoğu zaman daha çok sömürülmeye.
Eşeğe semer vuran çok oluyor. Millet çenesi ile goygoy yaparak kazanıyor, çalışan enayiye işi bittikçe ekstra iş yıkılıyor.
Özetle önemli olan çalışmak değil, konuşmak. Ablanız yapamadı, siz yapın bari.

banyoya kum saati koyun

Hiiç benlik değil. Çoğu günlerde en büyük motivasyonum 62 derece suyun altında 2 saat kalmak, Köpür köpür köpürmek. Elimi yıkarken bile musluğu kapatırım ama bu banyo işi kırmızı çizgim. 1 gün saraya su vermeyin, ömürlük banyo suyum çıkar.

iyi hissetmemek

Kendiniz için bir şey yaparak aşabilirsiniz bir nebze de olsa. Bir yürüyüş, bir kahve, ufak bir şey almak bile olabilir.
Hayat depresif olmak için fazla kısa ve değerli geliyor bana.

kız arkadaşımı ümraniye de köpek ısırması

Ümraniye'de kızın başına gelebilecek en iyi şey gelmiş.

ayağın üşümesi

Eylül ayında bir kez soğudu mu bir daha anca mayıs'ta ısınması. Bu hoş olmadı.

insanları tanıdıkça köpeğimi daha çok seviyorum

Ben de bizim salonun duvarını seviyorum. En azından yaslanınca düşmüyorsun.

croptan başka bir şey üretmeyen tekstil sektörü

Gerçekten bir neslin bu yüzden çocuğu olmayacak. O beller, göbüşler hep açık.

Mağazaya giriyorsun en crop görünmeyen şey bile deneyince sinsice crop çıkıyor.

Arkadaş kim dedi size bütün kadınlar yarınlar yokmuş gibi göbeklerini açmak istiyor diye? Yanlış bilgi. Ben pantolonun içine tshirt sokamadım 3 senedir ağız tadıyla.
Ey tekstil sektörü, Amacınız nedir, nereye varmak istiyorsunuz?

kına

Google, Berna kına, enter.

sürrrekli klasik müzik dinleyen bünyemde şok etkisi yaratan bir tuhaf şarkıdır.

havaların bir anda soğuması

Bir günde soğudu.
Akşamları çorapla dolaşıyorum, altıma haşofmanımı çektim.
daha Eylül başındayız, doğalgaza gelmiş %100 bilmem kaç zam. Pastırma yazı için salavat zinciri başlarsak yeri bence.

sözlük hanımlarının bugünkü kıyafetleri

Ngark'ın tulumu ben giysem gepetto usta olurum. Ona çok yakışmıştır, şüphem yok. Kalp.

E: a dün giymiş onu, benim arayüzde bir sıkıntı var, aç kapa yapsam düzelir mi acep?

en çok özlediğiniz yazarlar

Beni özleyen varsa özlemesin, buralardayım diyecektim de zaten yokmuş. Değ mez miş.
:)

yazarların en sevdiği iett otobüs hatları

112 idi. Eski bostancı-taksim hattı.
ilk duraktan bindiğim için Beşiktaş'a kadar oturarak giderdim, okulun durağında inerdim.
Dönüşte de ayakta kalmamak için Beşiktaş' tan Kadıköy'e vapurla gelir, Kadıköy'den sarı dolmuşlara binerim.
Sene 2002. Good old days.

boşanmış bir kadınla evlenmek

Öncelikle, Boşanmış kadınla evlenmeyi bir lütuf ya da sevap görüp üstten üste yazan herkese hayatta başarılar. 30 yaşına gelip hala donunu anasına yıkatan Türk erkeği diye genellenecek adamlar iş laf yetiştirmeye gelince bunda da birinci. Maşallah.

Konuya dönersem, bir defa köy yerinde filan değilseniz, boşanmış kadın sizin düşündüğünüz gibi bir şey değil. Hemen bir daha evleneyim, aman koca bulayım vs derdi yok çevremdeki bir boşanmış kadının dahi. Daha ziyade evlilik rahatına alışmış boşanmış adamlar, "daha önce evlenmemiş olsun" kriterine uygun kadın arayışında. Kadın kısmı, hele ki çocuk sahibi ise, bir daha da çocuk işine girmemek için boşanmış, çocuklu adamları hayatlarına sokmayı tercih ediyor daha ziyade. Yani atıp tuttuğunuz kadınların aday havuzunda dahi değilsiniz. Neyse size iyi büyük konuşmalar, iyi sallamalar.

Dipnot, ya şu son kelimeyi otomatik klavye 3 kez dallamalar diye çevirdi. Bu bir işaret mi? Kdkdkdkd

köpeksiz sokaklar istiyoruz

Medeni bir istektir.
Başıboş hayvanlar hem kendileri, hem de insanlar için güvenlik sorunu yaratırlar.

Medeni ülkelerde hayvan sahiplenmek bu kadar kolay değil, hayvanları sokağa terk etmenin cezaları var vs.
Bizde ise köpek çeteleri yol kesiyor, ufacık yavru kediler arabaların altında, kaportalarında can veriyor. Külliyen her açıdan sıkıntılı.
Sokak hayvanlarını aşılayıp sokağa salmak da sorunun çözümü değil malesef. Memlekette sorunlardan sorun beğendiğimiz için buna gelene kadar... Deyip geçiyoruz.

ölen insan ne kadar süre sonra unutulur

Unutulmaz da yokluk duygusuna alışılır.