1. 1.
    demokrasinin arapcası, su an türkiye icin elzem olan ilkel yönetim bicimi.
    2 -9 ... sosyoklon
  2. 2.
    (bkz: demokrasi)
    2 ... cikarinbeniburdan
  3. 3.
    halkın kendi kendini yönettiğini zannettiği yönetim biçimi. belki ulaşılması zor bir hedef. belki bir ütopya.

halkın %90 ının amerika karşıtı olduğu bir ülkede amerika müttefikimiz naraları atılıyorsa cumhuriyeti temsil eden insanlar tarafından kimse kusura bakmasın ben cumhuriyeti ulaşılması gereken bir hedef olarak görüyorum.
    8 -4 ... palta
  4. 4.
    içi popüler gazeteler kadar renkli olmamakla beraber, sınırlı sayıda reklam alan, ancak gününüzün büyük bir bölümünü ayırdığınızda tam olarak okuyabildiğiniz gazete gibi gazete.
    7 -2 ... trinfr
  5. 5.
    sayfa düzeni bakımından hiçbir albenisi olmayan gazate...
    en güzel sayfa düzeni zaman gazetesindedir.
    9 -19 ... delikanlımühendis
  6. 6.
    Türkiyenin içerik bakımından en dolu gazetesidir zaten alan da bu yüzden alır.
    10 -4 ... kemalettin şentürk
  7. 7.
    atatürkün ilerigörüşlülüğü sayesinde kazandığımız fakat atatürkten sonra başa gelenlerin içine ettiği yönetim biçimimiz
    9 -4 ... gencturk34
  8. 8.
    En iyi yönetim biçimi diye öğretilen ancak demokrasi kavramı olmayınca(bu kavramı öğretmiyorlar)hiçbirşeye benzemeyen yönetim biçimi.Demokratik olmayan cumhuriyet bürokrasiyle yönetilir.
    6 ... italiano
  9. 9.
    anketlerde herkesin okuyorum dediği ama en az satan gazete
    9 -1 ... erdem andac
  10. 10.
    genelde düzgün giyimli, entel insanların elinde görülen gazete. bazısı bu gazeteyi almayı kendine borç bilir fakat iftiralarla dolu bir gazete olduğu gözlemlenmiştir çok zaman. batmamasını trajına değil birilerin bu gazeteyi onur gurur meselesi yaparak verdiği desteğe boçludur.
    2 -8 ... palta