bugün

demokrasinin arapcası, su an türkiye icin elzem olan ilkel yönetim bicimi.
(bkz: demokrasi)
halkın kendi kendini yönettiğini zannettiği yönetim biçimi. belki ulaşılması zor bir hedef. belki bir ütopya.

halkın %90 ının amerika karşıtı olduğu bir ülkede amerika müttefikimiz naraları atılıyorsa cumhuriyeti temsil eden insanlar tarafından kimse kusura bakmasın ben cumhuriyeti ulaşılması gereken bir hedef olarak görüyorum.
içi popüler gazeteler kadar renkli olmamakla beraber, sınırlı sayıda reklam alan, ancak gününüzün büyük bir bölümünü ayırdığınızda tam olarak okuyabildiğiniz gazete gibi gazete.
Türkiyenin içerik bakımından en dolu gazetesidir zaten alan da bu yüzden alır.
atatürkün ilerigörüşlülüğü sayesinde kazandığımız fakat atatürkten sonra başa gelenlerin içine ettiği yönetim biçimimiz
En iyi yönetim biçimi diye öğretilen ancak demokrasi kavramı olmayınca(bu kavramı öğretmiyorlar)hiçbirşeye benzemeyen yönetim biçimi.Demokratik olmayan cumhuriyet bürokrasiyle yönetilir.
anketlerde herkesin okuyorum dediği ama en az satan gazete
genelde düzgün giyimli, entel insanların elinde görülen gazete. bazısı bu gazeteyi almayı kendine borç bilir fakat iftiralarla dolu bir gazete olduğu gözlemlenmiştir çok zaman. batmamasını trajına değil birilerin bu gazeteyi onur gurur meselesi yaparak verdiği desteğe boçludur.
Olayalara dar görüşle bakan gazatedir. Öyle ki taraf olduğu grubun adına yazılar yazarken çoğunluğu bi tarafa atması halka hitap eden bir gazete olamadığını gösteriyor.Biraz daha liberal ve demokrat yazılar yazmalı diyoruz ancak açıkça taraf tuutuğunu hemen anlıyoruz.
Bir de bu gazetenin tutucuları vardır.Laf ettirmezler.Eleştirmek isteniz hemen etekleri tutuşur.

(bkz: sindirim sorunum var diyene yovita diyorum)

cumhuriyet Başlığındaki Önemli Entry'ler

Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.