bugün

Şekil Atatürkçülüğü bir insan olsa emre Kongar olurdu.
Gençliğinde türkeşi andırıyormuş

görsel
gece mezarlıkta karşılaşılmaması gereken varlık. çok korkarun !..
Atatürk düşmanlarıyla aynı yolda yürüyor ama Atatürkçüyüm diyor çok akıllı bu ayool. ihihihi. Hizmetçisi bezini değiştirmekten bir hal oluyormuş bunama hastasıymış galiba. Ben öyle duydum. Ondan ilgi çekmek için kendini Kılıçdaroğlu hayranlarının eline bırakmış hayatının son zamanlarında. Yazık.
Covid testinin pozitif çıktığını duyurmuş.
Hatırladığım kadarıyla kendisinde koah olduğunu söylüyordu daha önce. Allah şifa versin.
Gözlükleri çocukluktan beri aklımdan çıkmayan kişi. Evet.
görsel
10.01.2020 cuma günkü yazısında eli yükselterek imamoğlu ve yavaşın halkı bilinçlendirdiğini iddia etmiştir. Seçimi bu sayede kazanmışlar filan. Okumamışın cahilliği gene çekilir de koskoca bir aydının cahilliği pes dedirtiyor.
9.01.2020 perşembe günkü köşe yazısında "bilinçsiz seçmen" terimini kullanmıştır. Bilinçsiz seçmenin az gelişmiş ülkelerde ve gelişmekte olan ülkelerde olduğunu ve bir şeyhin, şıhın, ağanın emriyle belli bir partiye oy verdiklerini yazmış sonra da CHPli milletvekillerinin harıl harıl toplumu bilinçlendirdiklerini yazıyor. (Türkiyede kaç insan var artık şeyhin isteğiyle oy veren %45-52 bandında mı) Buradan da Sakaryada depremde yıkım riski bulunan okullarla ilgili bir meseleye bağlıyor. Kısacası bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Ama dilinin altından lahana turşusunu çıkarmak zor değil hemen anlatıyor derdini. Akpye oy veren seçmen bilinçsiz - şimdi salak, bidon kafalı, sıkmabaş dese sıkıntı olacak, yumuşak kavramlar kullanmak lazım- bu yüzden akpye oy veriyorlar. Neyse ki böyle fosil zihniyetler iktidara gelmiyor. Bunların aydınlık zihinleri pek çok gölge barındırıyor. Devlet komünizmini severler. Statükocudurlar. Zengin olan insanlardan nefret ederler. Sıradan vatandaştan tiksinirler. Türklükleriyle gurur duyarlar ama türkleri sevmezler. Emperyalizme karşı çıkar ama alman, amerikan malına bi hayranlık duyarlar. Ohoooo daha çok şey var bu zihniyette. Başka yazılarında söyleyelim onları da.
Severim, sayarım. Bu ülke için çok değerli insanlardan.
Devleti putlaştıran, pagan dönemden çıkamamış leş bir insancık.
iyi bir abimiz. Okuyun, dinleyin. Evet.
Tek parti dönemini ilericilik sanan eski türkiye fosili.
Yıllarca m.barlas'a katlanmıştır.
--spoiler--

‘Çok partili hayata geçmek için 1946 erkendi’
--spoiler--

http://www.haberturk.com/...-gecmek-icin-1946-erkendi
görsel

http://www.gercekgundem.c.../chp-kitlelerle-direnecek
dersine girmişliğim vardır, iyi anlatır sizi etkiler ve kendini onaylatır. tartışmaları tatlı ve iğneleyicidir. notları kıt. ama iyi hocadır.
http://www.kongar.org sitesindeki bugünkü yazısı dikkat çekicidir:

görsel
sosyolojiyi iyi bildiğini sanmıyorum bilseydi praksis dergisindede yazardı. geçen birgün pazara verdiği roportaji okudum kürt sorunundan hiçbirşey anlamamis kendinide gelistirmemis. sebebine gelirsek hala 1. Dünya savaşında rumlar bizden toprak istiyordu, ermenilerde şimdide Kürtler vatani bölmeye çalışıyor gibisinden seyler söylemiş. ayriyetten konuyu kürt milliyetçiliğine indirgemis. ben böyle cehalet görmedim eğer sen sorunun sınıfsal yapısını anlayamiyorsan kır kalemini. Eğer sınıf sorunu etnistiyle sorunuylada aynı değil diyorsan aç gramsci oku.
Tabiki. Cumhuriyet e yazmışsa. Halk tv de Erdoğan a desteksiz sallamış sa başka ne olacak?
metal müziğin etrafında birleşen gençlik gruplarının toplum içindeki yerleri, topluma etkileri üzerine bir açıklama için başvurulmuş şahsiyet.
http://www.youtube.com/watch?v=qCWJBAHyD9s&feature=related
8. dakikadan sonra görülmektedir. biz de seni seviyoruz hocam sağolun.
seçim sonucuna şaşıranlara seslenmiş ve demiş ki;

--spoiler--
bu koşulların adil, şeffaf ve güvenli olmadığını aylardır defalarca yazdım

bu durum, o koşulların doğal sonucu! ne şaşıyorsunuz!
--spoiler--
demokratik laik rejimin giderek dinci oligarşiye dönüşmesi ve akp iktidarı hakkında aşağıdakileri söylemiştir; üslubuna ve pozitifliğine hayran bırakmış, 2008-2009 tarihlerindeki bu yazısı ileri görüşlülüğüne, mAntıklı düşüncelerine hayran bırakmıştır.

"hiç kuşkusuz bu dönemin de bir diyalektiği, bir karşı tepkisi olacak.
şu anda muhalefet tıkanmış gözüküyor; muhalefetin tıkanması ise siyasetteki seçeneksizliği oluşturuyor.
ama bu seçeneksizlik geçicidir.

tarihsel ve toplumsal diyalektik, muhalefetteki tıkanmayı da siyasetteki seçeneksizliği de aşacaktır.

ne denli güçlü olursa olsun, isterse dünya lideri amerikaarkasında olsun, dinci oligarşi oluşumları mutlaka aydınlanmacı çağdaş demokrası karşısında yenik düşecektir.
bu toplum bunu yaratacak güce sahiptir.
dinci oligarşi oluşumlarıyla mücadelede şu diyalektik ilkeyi hiç unutmayalım:

*karanlığın en koyu olduğu an, aydınlığa dönüşün başladığı andır. "
durup dururken, ansızın sosyolojik tespit yapmaya başlayan kimselerin bu eylemini anlatmak için kullanılan "kongar çıkarmak" deyimindeki "kongar" kelimesi emre bey'in soyadından gelmektedir.
son 10 yılın çok iyi bir özetidir:
http://www.cumhuriyet.com...eslek_Ahlakina_Karsi.html