bugün

'95 yılında profesyonel sanat yaşamına başlayan ve çıktığı dönemde ben de zuhal olcay ve leman sam gibi isimlerle aynı kefeye koyma ihtiyacı doğuran kadın gibi kadın (feministlere selam olsun), müziğimiz adına değerli bir isim, gerçek bir sanatçı.

bugüne değin yayınlamış olduğu albümleri;

hazırım (1995)
çapkın (1997)
elbette(2000)
neden(2001)
CHANTÉ HIER(2003)
melek(2004)
aman doktor (2005)

remix albümleri;

sevdim sevilmedim,
oyalama artık,
unut sevme,
remix 2003,
remix 5,
şu noktaya gelirken bir kez olsun magazin hedesini kullanmayan medya maymunu olmadan nasıl adam gibi sanatçı olunurun en canlı örneği. eşi benzeri olmadığını kabul ettiğimiz sezen aksu bile zaman zaman magazin yönünü ne çok kullanmıştı ama bu kadın bambaşka helal olsun. şarkılarının kalitesini hiç açmayalım okunacak uzunlukta bir entry olmaz. sesinin rengini hiç tartışmayalım bu yazarın yazacağı çok şey var parmakları aşınmasın.
gerçek sanatçılık boyle olur dedirten hatundur. sanatçılık sadece sesle olmaz. giyim tarzı konuşması. oturuşu, kalkışı ile takdir edilecek güzel sesli yorumcumuzdur. petek dinçöz, tuba ekinci, ajdar vs. gibi insanların örnek alması ve bu işleri bırakmaları gerektiğini düşündüğüm şu ortamda bir tanedir o.
öyle bana yakın ki.. belkide bize demeliyim.. her duyguma bi sözü var..
benim gibi onunda kendine sorduğu soruları var "neden" de olduğu gibi..
öyle güzel dersler veriyo ki bu parçada..
sonra başka parçalar da giriyor içimize..arada bir diyor..parçalandım diyor.. mühim değil.. sensizlik..olmaz.. söz vermiştin.. ve yalan diyor.. bi şeyleri özetliyo belkide..
hele parçalandım adlı şarkısı....sanki benim için söylemiş olan çok kaliteli yorumcu.
kesinlikle tekrar tekrar sahnede dinlenmesi gereken 90lı yılların müziğimize kazandırdığı isim. fransız baladlarından yunan rembetikolarına kadar yayılan geniş bir yelpazede eşsiz bir yorum. ve birer efsane olan kendi şarkıları.
(bkz: sensizlik)
(bkz: olmaz)
(bkz: meğer)
(bkz: saçma)
(bkz: hayranım sana)
(bkz: melek)
(bkz: parçalandım) *
cezayla düeti olan bir sanatçıdır.şarkıları yunanca söyleyerek ayrı bir hava katar.
(bkz: candan chante hier pour aujourd hui)
işini kaliteli yaptığı su götürmeyen alımlı sanatçıdır.
tanıdığım kadarıyla öyle şarkıcıyım, starım havalarında da değildir.
hala galatasaray lisesi'nde müzik dersleri verdiği gibi müzik veya benzeri sanat dallarıyla uğraşan öğrencilere de yardımcı olur elinden geldiğince.
tarzını ve şarkılarını beğendiğim, (bkz: tekirdağ)lı bir sanatçımız.
şimdiye değin albümlerinde;

Sevdim Sevilmedim
Hangi Aşk Adil Ki
Bir Sır Gibi
Vakit Varken
Hazırım
Nar Çiçeğim
Umrumda Değil
Al Elimi Kara Sevda
Daha
Gel Yeter
Ninni

Çapkın
Kaybettik Biz
inanma
Hayranım Sana
Aşkı Ne Sandın
Her Aşk Bitermiş
Geri Dönemem
Beyaz Atlım
Onlar Yanlış Biliyor
Yalan
Ha Bire Durmadan
Teselli

Dayan
Elbette
Arada Bir
Söz Vermiştin
Unut Sevme
Merak Ediyorum
Saçma
Olmaz
ister Sallan Gez
Bana Güven
Aklım Almıyor
Dünya Durma
Annem

Hayırsız
Neden
Gamsız Hayat
Parçalandım
Anlatma Sakın
Bensiz
Yapayalnız
Mühim Değil
Ben Böyleyim
Korkarım
Dünya Hali
Yüksek Yüksek Tepelere

NON JE NE REGRETTE RIEN
HIER ENCORE
PAROLE
LE METEQUE
NE ME QUITTE PAS
JOHNNY TU N'ES PAS UN ANGE
AVANT DE NOUS DIRE ADIEU
PADAM
LA BOHEME
ET MAINTENANT
MILORD
LA VIE EN ROSE
IL ME SEMBLE

Melek
Ağlıyor musun?
Meğer
Canı Sağolsun
Sitem
Bir Yangının Külünü
Bahane
Yaşıyorum
Bu Sabah
Sonsuz
Gökyüzünde Yalnız Gezen Yıldızlar

Aman Doktor
Bir Dalda iki Kiraz/ Sallasana Sallasana
Darıldın Mı Gülüm Bana
indim Havuz Başına
Küçük Yaşta Aldım Sazı Elime
Zeytinyağlı Yiyemem Aman
Telgrafın Tellerine Kuşlar Mı Konar
Ada Sahillerinde Bekliyorum
Kadifeden Kesesi
Kalenin Bedenleri
izmir'in Kavakları
Çadırımın Üstüne/ Sürüverin Cezveler Kaynasın

Yazık Oldu (film müziği)
Sevdim Anladım (film müziği)

şarkılarına yervermiş olan değerli sanatçı.
türkiye'de 'sanatçı' olarak tabir edilebilecek bir kaç şahsiyetten biri.
galatasaraylılar derneği başkanlığına aday olan galatasaray camiasına yakışan sanatçı. 17 mart 2007 tarihindeki seçimi kazanırsa 1908'de kurulan derneğin 99. yılında ilk kadın başkanı olacaktır.
hiçbir zaman televolelere, paparizeler çıkmayan, sadece sanatçı kimliği ile karşımıza çıkan yurdumun ender ses sanatçılarındandır.
her carsamba aksami trt 1'de kendisinin hazirladigi beraber ve solo sarkilar adli programi sunan, hayran olunasi melek kadin.
(bkz: hayranim sana)
zarafet, saygı uyandıran.
trt'de program yapmaya başlamış ve ikinci bölüm konuğu olarak - ki birincisi beyazmış - sertab erener'i ağırlamış olan abide-i kalite.
--spoiler--
Galatatasaraylılar Cemiyeti'nin 2007 Genel Kurulu'nda yapılan oylama sonucunda Candan Erçetin yeni dönemde başkan seçilmiştir. Seçimde Candan Erçetin 601 oy alırken, diğer aday Reha Bilge 399 oy almıştır.
--spoiler--

türkiye'nin en saygın sanatçısı. iyi bir galatasaray'lı olması tüm camiamızın gururudur.
kışın bile en az 60 faktörlük güneş kremi sürmeden sokağa çıkmayan, cildi hassas sanatçı.
muhteşem bir şarkıcıdır; ama kötü yorumcudur.
sabahın köründe de, kendisinin en heyecanlı olduğu zamanlarda da, en rahat olduğu zamanlarda da alımlı mı alımlı bir sesi vardır.

cemiyet'in iki yıllığına seçilmiş son başkanıdır; tebrik eder, hayırlısı deriz...
ilk çıktığı günlerden bugüne kendi izlediği yolu değiştirmeyen fakat bu yoldaki stratejilerini bayağı geliştiren yurdumun güzel sesli kadını.
söz vermiştin bana ve saçma gibi en sevdiğim slow şarkıları olan GS lisesinin müzik öğretmeni olan mükemmel bir sanatçıdır.
müthiş ses, harika performans, büyük sanatçı.
yaptığı tüm albümlerindeki, istisnasız, her şarkının severek dinlendiği, kızıl saçlı sanatçı.