bugün

Telsim'i alarak türkiye piyasasına girmiş olan ingiliz gsm operatörü.
what a phone unleminin dunya devi gsm operatorune evrilmiş hali.
bir yazar. hoşgelmiş.
mobil telekomünikasyonun her alaninda kaliteli hizmet veren bir ingiliz firmasi. ingiltere'nin ilk cep telefonu görüsme hizmeti, Avrupa capinda ilk UMTS dolasimi hizmeti gibi mobil iletisimde bir cok ilki gerceklestirdiler. Toplam 54 ülkede pay sahibi oldugu mobil iletisim firmalari ve partner sebekeleri var. kisacasi hayvani bir firma. inanilmaz genis vizyonlari ve akilli ve öngörülü yatirimlariyla büyümeye devam ediyorlar. ama ürünleri hep cok pahali.
turkiyede telefon piyasasında olmasına ragmen halen hissedemedigimiz telefon firması
james hetfield entrysi ile dikkatimi cekmis yazar.sozluge iyi giris yapan ve iyi yorumlayan sozluk yazari.tebrik edilesidir.
bir moderatör.
taktir ettiğim, entrylerine katıldığım bir moderatördür
ingiliz gsm operatörü.ingiltere ye adımınızı attıgınızdan itibarek vodafone uk isimli yazıyı gorursunuz mobil telefonunuzda.siz konum değiştirdikçe orange falan yazıyor.nedense vodafone yazdıgında turkıyeyle baglantı kuramazken orange yazdıgında sıp diye hatlar acılıyordu.Ama tartısmasız pazarda buyuk payı olan ama hıssedılemeyen bi telefon sebekesi o su bu su şu su..
anglosakson biri okuyunca kulağa acayip güzel gelen kelimedir..
gün itibari ile sıkı bir mesai yapmıştır. mod olmanın zorluğunu hissetmiş olduğunu düşünmekteyiz.
ortalarda pek gözükmeyen moderatör.. elbet işleri vardır..allah kolaylık versin..
ingilizlerin kablosuz telefon sirketi,gsm operatörü.dünyanın en büyük sirketlerinden biri.
an itibari ile.

'selam lithium,

yazar oldun. aramıza hoşgeldin.' mesajıni atan moderator.daha henüz 2.nesil çaylak olacağımı sandığım anda yazar oldun dedi.kendisine tesekkurlerimi sunuyorum.
(bkz: kendimi yalaka gördüm)
türkiye'ye sıkıntılı bir şekilde giriş yapmış gsm operatörüdür.En başta telsim markasının insanlar tarafından soğuk duruşunu düzeltmesi gereklidir ki bu isim değişikliğini gündeme getirir.vodafone türkiye lansmanını önümüzdeki yıllarda göreceğiz çünkü vodafone telsim'i henuz gectiğimiz günlerde devir aldıktan sonra hummalı bir alt yapı çalışmasına girmiştir.

Yetersiz hlr ve vlr santral baglantılarını güclendirmesi gereklidir.Bu nedenle önümüzdeki 1,5 yıl vodafone ismini duymayacağız.Telsim markası üzerinden lansmanlarına devam edecektir.Dünyadaki hisseleri hızla değer kaybeden ve dünyada en büyük benim şeklinde bir sidik yarışına giren vodafone'nun türkiyede başarılı olması, türkiyedeki kullanıcılarına vereceği hizmetlerin sadece bedava telefon ile sınırlı olmadığını çok iyi bilmektedir.

Tek rakibi turkcelldir.O nedenle ilk önce alt yapı gücünü turkcell düzeyine getirmekle uğraşacak ardından rekabet pastasındaki yerini genişletmeye baslayacaktır.Turkcell'in marka değeri ve insanlar üzerindeki sıcak marka temasını bozması oldukça zordur, türkiyedeki bir çok kullanıcı markaya bağımlıdır.O nedenle bu bağı kopartmaya çalışması için zaman gereklidir.Hedef kitlesi turkcell'in premium ve first class segmentinde olan aboneleridir.Ama bu abone grubu numara tasınabilirliği yasası çıksa bile turkcell'i kolay kolay bırakacak bir yapıda değildir.

Fiyatta ucuzluk lansmanına girerse * ancak gecici başarılar elde edecek ve sadece caldır kapatcıları ve ögrencileri bünyesine sokabilecektir.Üst segment e oynayabilmesi ve cazibesi olan bir operator olabilmesi eger dogru planlar yaparak, en ucuz biziz cıgırtkanlıgı yapmazlar ise bi nebze basarılı olabilecektir.

Tek umutları avea gibi numara tasınabilirliği yasasını beklemektir.Numara tasınabilirliği mevcut kullandığınız numara ile istediğiniz operatore gecebilmeye imkan sağlayan sistemdir.Bu sistemde sadece faturalı hatlar yararlanabiliyor kontorlu * hatlar bu sisteme gecememektedir.

Turkcell'in abone sayısının %73 ü kontörlü hatlardan oluşmaktadır.Ayrıca 532 li hat denilen bu markalasmayı turkcell yaratmıstır.Telekominikasyon kurumu bu konuda alt yapı calısmaları icin operatorlere ve turkcell'e baskı kuracaktır.Hem turkcell 532 li hatlarını marka yapsın hemde bunun tasınabilmesi icin turkcell'in para harcamasını istemek ne kadar adildir?

Vodafone ancak alt segmentlerde kendine bir kulvar acabilir ve uzun vadede söz sahibi olması bir hayli zor gibi.
telsim'i resmen devralmış şirket. yakın zamanda reklam kampanyalarını görülür. belki bizim de vodafone'a geçmemize sebep olur.
msn'de saatlerce geyik yapılabilecek süper insan, mod, arkadaş, dost..

(bkz: herşey gönlünce olsun)
dün itibariyle beşiktaş'ta buluştuğum sohbetine doyum olmaz insan. yahu bi insan bu kadar mı sevimli, tatlı, hoş sohbetli olur?? söz verdi ilk zirveye gelecek. çok mülayim, çekingen birisi.
karakterli, muhabbeti sağlam kişi.
gecen yıllarda mtv de falan reklamları cıkardı reklam muzikleri cok hostu hatta dandy warholls- bohemian like you adlı parca reklam muzikleri dir tavisye edilir
sarışın mavi gözlü genç kızların sevgilisidir.bu pazar besiktas sahilde cay icelim zirvesinde milleti gülmekten yarmıştır.
iki aydır msn'den konustuğum kardeşim.*
bulunması zor moderatörlerden. *
1 ocak itibari ile telsimin kesin sahibi olacak şirkettir. telsimin şu anda müşterilerine sunduğu cep öğrenci ve benzeri tarifeleri yılbaşı itibari ile değiştireceği bilinmektedir.
avea ile kırmızı renk mücadelesine giren gsm operatörü.