bugün

sıfatdır. tdk'ya göre, geçici aşklar peşinde koşan hovarda anlamındadır.

halen show tv'de gösterilen bir tv dizisinin de adıdır.
erkeğin orospusuna çapkın, kadının orospusuna ise orospu denir.
çapmaktan türeyen sıfat.
candan erçetin in 1997 yayımlı albümü ve bu albümüne ismini veren , dinlenilesi şarkısı. şarkılar: çapkın, kaybettik biz, inanma, hayranım sana, aşkı ne sandın, her aşk bitermiş, geri dönemem, beyaz atlım, onlar yanlış biliyor, yalan, ha bire durmadan, teselli.
(bkz: çapkınım deyip çapamamak)
Söyleyen : Candan Erçetin
Söz - Müzik: A. Baki Çallıoğlu
Düzenleme: TGU
Klarnet: Turgay Özüfler
Kemanlar: Şenyaylar Grubu
Zurna: Lüleburgazlı Küçük Hasan
Vurmalı Sazlar: Cengiz Ercümer
Kaşık: Candan, Kıvanç

Düşerek sen yine
Bir yerde mi kaldın
Çapkın, çapkın, çapkın
Bakayım koynunu aç
Bakayım koynunu aç
Kalbimi çaldın, aşkımı çaldın
Sen beni çaldın
Aşkımı çaldın
Çapkın, çapkın, çapkın, çapkın
Beni benden geçirip
Beni benden geçirip
Sen ele aldın, sen ele aldın
Çapkın
O nasıl tatlı bakışlar
O ne baygın gözler
Büyüler sevgimi
Söyletmez o çapkın gözler
O çapkın gözler
Sende kalmış yine
Kalbim seni özler
Gözler özler, gözler özler
orospu erkektir.
bazı şeylerin sevimliymiş gibi gösterilmesine çabalamanın ürünlerinden biri olan kelime.*
(bkz: erkek kaşarı)
hatun kişilerin erkeği gaza getirmek için onun üzerine zorla yapıştırdıkları post-it kıvamında sıfattır. keza bir kaç saat içinde balon söner, etkisi geçer. *
hiçbirzaman evlenmeyeceği, çocuklarının annesi olmayacak bir kadını, uçkuru uğruna, diğer erkekler için kötü bir seçenek haline getiren erkektir. çapkın bir erkek, geçmişindeki kadınların çocuklarının babası değildir. o kadınların çocuklarının babası bir başkasıdır. pekçok kadın ve pekçok aile çapkın erkeklerin kurbanıdır.

ilerleyen zamanla çapkın kadınlar da türemiştir. pekçok erkek ve aile çapkın kadınların kurbanı olmuştur.

aileler yıkılmış, namus kavramı payimal olmuştur.

sanıldığı ve övünülmesi gereceği gibi masum ve iyi bir kavram değildir.
türkiye cumhuriyeti topraklarında ve türkçe'nin anadil olduğu evlerde yaşayan erkek cinsi muhabbet kuşlarının yüzde 92,37'sinin adıdır.
(bkz: küsuratlı sallamak)
marifet sanılan sıfat. her zaman efendi, ne istediğini bilen erkekler ve kadınlar daha saygı gösterilesidir.
muhabbet kuslarina en cok verilen isim.

- mucu mucu capkiiin gel leeeen!
+ ciyak ciyak...
(bkz: yalı çapkını)
birden fazla kızla gönül eğlendiren erkek türü.
başrollerini okan yalabık ve özlem conker' in paylaştığı televizyon dizisi.

--spoiler--
çapkın * zamanın çoğunu arkadaşları toski * ve kösük * ile geçirir. çapkın' ın en büyük hayali babasından kalma eski pır pır uçağı tekrar uçurabilmektir.

toski, kösük ve çapkın eski bir depoda bulunan babadan kalma bu uçağı çalıştırabilmek için uğraş verirler. uçağın bulunduğu bu depo onların buluşma noktasıdır.

çapkın meyhane de arkadaşları ile eğlenirken, başına gelen bir olaydan ötürü artık onun eskisi gibi çapkınlık yapamadığı söylenir ve çapkın ile mahalleli bir iddiaya girer, çapkın mahalleden geçen ilk bayanın ilgisini çekecek ve onunla flörte başlayacaktır. mahalle esnafı gözü yolda ilk kim gelecek diye beklerken motorlu biri gelir kadın mı erkek mi diye düşünürlerken, motordan özlem conker iner, çapkın onun ilgisini çekmek için kör numarası yapar, özlem conker' de çapkın' ın bu durumuna üzülüp ona yardım eder, çapkın' ın numara yaptığını anlayınca çok kızar ve gider.

özlem conker * çok fazla flörtü olmamış 3 kız kardeşe sahip kardeşlerine göre daha zor bir kızdır. çapkın girdiği iddia nedeniyle alev' i elde etmek için onun peşine düşer ve olaylar gelişir.
--spoiler--

kaynak: www. diziler. com
Zor bir sanat türü. Paranız varsa bu sanatı kolay ifa edersiniz. Ama sanatçının makbulü bu sanatı parasız ifa edendir.
çapkınlık özel bir kulvardır herkez çapkın olamaz çapkın yattığı kadın sayısıyla yataktaki maharetleriyle övünmez çünkü bir şeyler anlatmasına ihtiyacı yoktur. bir adam öle götürdüm böle götürdüm diye anlatıyorsa ya kadın delisidir ya da kolpacıdır. çapkın erkek böle değildir işte hangi kadına nasıl yaklaşıcağını bilir boş hayaller peşinde koşmaz gerçekçidir arzulamaz arzulanır. kadını iyi hissettirir... ve en önemlisi unutulmamalıdır ki en iyi koca uslanmış çapkından olur.
karşı cinsi iyi tanıyan insan türüdür. onlara nasıl yaklaşabileceğini nasıl konuşulacağını bilir, onları anlayabilir, abazanlar gibi skor peşinde deildir..
''çapkınların gizli hüzünleri vardır, aslında aradığını bulamadığındandır'' şeklindede betimlenmiştir..
Tövbeli bir çapkın olarak söyleyeceğim şu;
Çapkının yaptığı aslında birçok kadınla gönül eğlendirmek değildir. Aradığını bulamadıkça sinir olur, ama kaybedecek zamanı da yoktur. Bir an önce doğru olanı bulmaktır amacı. Ama bir de bakar ki geçen sürec onu o kadar kaşarlaştırmıştır ki; aynaya bakınca kendini göremez. Ve sonrasında yaptıklarından ötürü başına bir iş gelince ( ben cezaevine düştüm) akıllanmaya, durulmaya karar verir. Ve Balrog'un dediği gibi uslanmış çapkın en iyi eş'tir...
kadın kitap gibidir diyen ama hiç bir kitabı sonuna kadar okumayan erkeklerdir.
karısına patron sekreterine koca gibi davranan erkek türüdür.
çapkın erkekler bebekleri severler özellikle 20-25 yıl önce doğan bebekleri.
yakalanmayan adama denir.
(bkz: spread)