bugün

entry'ler (337)

lost

ne oluur kapat kapıyı
yine tat yüreğim ada yıı
yenildik mi biz blackleree
kapat kapıyıı

darıldıık jj lereee
ucu yanmış beynimizeee
kaybolaan ümidimizee
gençliğimizee

yanarıım yanarıım 6 yıla yanarıım
ah gecelerin hesabını kimlere sorarııım
yanarııım yanarım ne yapsaann yanarıım
ahh al-laaah belanızıııı versiiiiin diyoruuuummm!!!!!

sabahın köründe bir minili tarafından uyandırılmak

(bkz: sabahın köründe bi midilli tarafından uyandırılmak) *

lezbiyenlerdeki atesli opusme

şey gibi.. elleri olmayan bi özürlünün ayağını süper geliştirmesi gibi bişey olsa gerek.. kısacası yapcak başka bişeyin olamadığından olsa gerek.. * * *

edit:bu kadar "gerek" yazmaya ne gerek?!

güneşi gördüm

soğuk bir cumartesi gidilmesi gereken bir film. ama gel gör ki sıcak bir cumartesi gitmiş bulunmaktayım.. yaptık bi hata ne yapalım.. *
gelelim yorumaa.. kendimden tiksindirdi bu film.. * tiksindirdi çünkü kendimi filmin başlarında filmi değilde mahsunu izler buldum.. eleştirmek için kollar buldum, ay burda resmen kameradan kaçmış, burda duyguyu verememiş, ne bu komikmi şimdi, bilmem nee.. gibi eleştiriler.. * jüri gibi de değilim hani şu yemek yememe programları varya hehh aynı ordaki hırslı yarışmacılar gibiyim..

sonra yönümü değiştirdim.. bakış yönümü.. köye baktım.. köyün sahiciliğine, dedenin sahiciliğine, dedenin sesinde hırıltının sahiciliğine baktım, o kötü ortamın o korkunç ortamın içinde hep akılları oyunda olan çocukların sahiciliğine baktım.. bi dolu sahiciliğin içinde, bi güzel sahici sahici film.. baktım..

güneşi gördüm..

sütyen takmayan kız

yer çekimine karşı koyan kızdır..

ama başka ne tarz çekimlere maruz kalır bilemeyiz tabii.. *

gülbeşeker

bir yeri başka bir yere benzeterek değil eşsiz ve özel olduğu için sevebilen yazardır kendileri..

bi yeri sevdirmek için başka başka bi yerle kıyaslanmaması kafidir bu yazarcığa ama gelgelelim bazı imam efendiler cemaatine baskı yapmaktadır..

ayrıca çok değişik bir özelliği daha vardır yazarımızın, oncesmeler e hiç gitmemişlerdir..
* *

sevgilisiyle özelini arkadaşlarına anlatan insan

yaşadıklarını birilerine anlatmak için yaşıyabiliteleri vardır.. bazılarında çok safiyane, çocukça durur..

(bkz: şaşkın ama sempatik kızlar) *

recep ivedik 2

abzürlüğe gülerim, iğrençliğede gülerim, belden aşşağıyada gülerim..

recep ivediğin agresifliği güzeldi.. birazda ayılığı tabii.. tv 8 de güzeldi.. ama bu filmde değil.. her gördüğü adamın şeyinin muhabbetini yapan bi gerizekalının hiç bişeyine gülemedim ben..

tanım: recep ivedik 2 de ki recep eski recep değildir * *

19 mart 2009 istanbul da kar yağışı

şu an itibariyle bildiğin lapa lapa kar yağışına dönmüş bir çılgındır kendisi..
*

dünyanın en güzel kokusu

fırında pişmekte olan havuçlu tarçınlı kek kokusudur..

küçükken küçücükken okuldan döndüğünde bu kokuyla karşılaşmışsan eğer, ömür boyu her duyduğunda hatırlıycaksın demektir..
* *

halen devam eden yağıştır.. tutmıyacağı kesin zira fazlasıyla sulu bi arkadaşmış yağan.. ama burası allahın dağı belli de olmaz..

bir babanın yapabileceği en büyük şerefsizlik

sonradan parayı bulan çocuğunu diğer çocuklarından daha çok sevmesi.. "sevmek" derken nasıl yapmacık bir sevgidir, nasıl insanı insan dan soğutan bir sevgidir, anlatılmaz..

şaşkına çevirmiş kar yağışıdır.. başakşehir semaları beyaza bürünmüştür.. gerçi burası istanbul sayılmaz edirne desek daha iyi olur.. *

iliskimizin adini koymayalim diyen kacilasi erkek

belkide yaşadıklarından ders almış bir "erkek"dir.. hem madem tek bi şeyle "kaçılası" olabiliyo ee sende adı koncak bi ilişkiyi hakediyomusun ki bak bi bakalım kendine.. o değilde "ad" ne ki ya??

ne demiş iskender pala "aşk ki vardır.. gerisi vesairedir.."

yazacak bir şey bulamamak

iki yıl sonra sözlüğe dönüp yaşanan onca şey varken daha doğrusu sözlüğüme dönünce şunuda paylaşıyım diyip durduğun "şeyler" varken bi anda bi boşluk hissi.. belkide nerden başlanılcağını bilememek.. garip bişii..

mustafa sarigul ile mahsun kirmizigul birlesmesi

ismide benden olsun dediğim birleşim..

(bkz: turuncu gül partisi) *

lost

süründüren dizi.. paranoyaklaştıran dizi.. müphem dizi.. ve şahane dizi..

gerçi artık adına lost değilde, "araf" diyebiliriz zannımca..

3 sene önce araf demişim ama hakikaten de öyleymiş.. hay bin araf!!

süleymaniye

hafta sonu için yapılan güzel bir programa ev sahipliği yapabilir.. ilk önce camiye ulaşmak için o dar yollarda yürünür.. sonra gelinir caminin karşısındaki kuru fasülyecide o ihtişamı izleyerek güzel lezzet tadılır.. camiye gidilir.. o muhteşemliği yere uzanarak tüm ayrıntılara bakılmaya çalışılır.. binbir hayretle çıkılır camiiden.. artık manzara eşliğinde bir çay içme vakti gelmiştir.. bunun içinde ağa kapısı ısrarla tavsiye edilir.. çay yudumlanırken vapurların denizdeki dansları izlenir..

gözünü sevdiğimin istanbul u..

uludag sozluk mizah dergisi

çok komik olucağı kesin olan dergidir! şimdilik şöyle gözükmekte, iki ana karakter vardır biri burnunu karıştırır biri yellenir.. hahaha ne kadarda komik öyle bir gülmek ki kusmak..

essagan ala gazugu

son günlerin popüler kalıbına muhteşem bir giriş yaptırılan yazar insan.. yazdığı 3000 entryden "yobaz" sonucuna nasıl ulaşılmıştır.. bu nasıl bir sığ görüşlülüktür.. ne zamandan beri "5 vakit namaz kılan" yobaz olmuştur..

allah diyen yobaz.. atam diyen çagdaş..

atam görse yüzünüze tükürür.. allahı hiç karıştırmıyorum bile.. *