bugün

entry'ler (3634)

kabuk

Sel yayıncılık’tan çıkan zeynep kaçar kitabı.kitabın kurgusu mükemmel.bazı cümlelerin altı defalarca karalanmalı.bir kaç kez okunmalı

incir kuşları

Okurken eve sığamadığım,yaşananların gerçek olduğunu hatırladıkça dilimin kilitlendiği roman.zalimler için yaşasın cehennem!

kadar

Şarkı güzel,ancak bengü’nün mürrrürrrüü zaman dediği tamlama beni benden alıyor.Eski kelimeler keşke doğru telaffuz edilebilse.aksi takdirde inanılmaz itici hale dönüşmekte.

antabus

Nefessiz okudum diyebileceğim kitap.Öyle cümleler yakalamış ki inanılmaz etkiledi beni.Türkiye de her kadının okuması gerekenlerden.

uzunharmanlarda bir davetsiz misafir

Denklemlerin karşıt denklemleriyle devşirildiği,hayatla ölüm arasındaki mükemmel ayrıntıları,yine kendi anlatımıya süslemiş sezgin kaymaz.

ah mercimeğim

Mustafa çiftçi’nin harikulade kitabı.Okurken öyle kapıldım ki bitirmeden başından kalkamadım.Anadolunun dramatik olayları güzel, içine de mizah katılarak aktarılınca ortaya mükemmel bir öykü çıkmış.

le rocher de tanios

Hikayenin başlangıcı gerçek bir masala götürürken nedense sonunda aynı heyecanı hissedemediğim kitap.

türkü dinlemeyen insan

Gerçek aşkı hissetmeyendir.Kurusa fidanım dinledim az önce.günümüzde içi boşalmış ilişkilerle yüzyüze gelmekten öyle sıkıldım ki bunlara verdim kendimi.süper vucutlar,mükemmel kaslar ne yazık ki bir gün gidecek; vucudun kuruyunca,kanın çekilince peki seni kim sevecek?

dokunmadan

Nermin yıldırım'ın yazdığı romanı.kendisiyle bu kitabıyla tanışmış olsam da ciddi anlamda etkiledi beni.anlatımı akışkan ve etkileyici.hele o sevgilinin yazdığı mektup off offf dedirtecek cinsten.

doyma noktasi

Bazı bölümleri gerçekten yorucu kitap.Sessiz sakinn ayık kafayla okunmalı.

yere düşen dualar

Sema kaygusuz'un ne yazık ki yarıda bıraktığım ilk kitabı.ne kahramanların ne de konunu içine giremedim.

beni onlara verme

Bi yazar kadın ruhunu nasıl anlar,erkek çaresizliğini nasıl çözümlerin karşılığı olan kitap.öyle sözler var ki altı defalarca karalanmalı.depresyonuma yeni bir soluk getirdin yine saol üstad.

kan ve gül bir kara dejavu

Alper canıgüz'ün bir çırpıda okunan romanı.Hikaye öyle sürükleyici ki nasıl başlıyor bitiyor anlamıyorsunuz.kahramanlar,özellikle abdül çok başarılı.

vertigo

Hayat kalitesini ciddi anlamda etkileyen hastalık.Kendisi ile bugün tanışmış olduk.en azından ilişkinin adını koyduk.baş dönmesinin yanında mide bulantısı iğrenç bi durum.

dünya bu kadar

ilk önce çok karışık başlayan neredeyse her paragrafta farklı bir karakterden bahseden kitap.ikinci bölümde karakterler açılmaya başlıyor.mümkünse sessiz sakin bir kafayla okunmalı.

bakele

Sezgin kaymaz'ın hikayelerinden oluşan kitabı.kahramanlar yine süper karakterize edilmiş,cümleler öyle harika dizilmiş.mizah yine muazzam.

huzursuzluk

Zülfü livaneli'nin son kitabı.kısa ve akıcı bir kitap.hikaye sürükleyici.bi çırpıda bitiyor.bazı bölümlerde dialoglar çok kısa.zilan'ın öyküsü kahredici derecede ızdıraplı.o bölümde ciddi anlamda huzursuzluk yaşadım.ezidilerin yaşadığı sıkıntıları tarih adına not düşmek için okunmalı.

kün

Küçücük bir çocuğun ömer'in hikayesi kün.şiddetle büyüyen bunun sonucunda etrafındaki herkese şiddetin yaşatılması gerektiğini düşünen yolu hüdai nabit ile kesişince hayatın farklı şekilde ilerlediğini anlayan bir çocuğun hikayesi.sezgin kaymaz öyle güzel bi öykü anlattı ki bana tadı damağımda kaldı.çeto'nun hüdai ağa ile dialogları kahkaha attırdı.çok başarılı.zevkle okunacak kitaplardan.

aysel yakupoğlu

Gönül derdi diye bi şarkısı var ki aman Allahım dedirten sanatçı.ciğere pıçak sokulası.

o güzel başını göğsüme koysan

insanı aşka getiren,ezen,eğen,büken şarkı.dilek türkan'ın yorumu da etkili.tek doz alın fazlası dağıtıyo.