bugün

entry'ler (4089)

ehven i şer

mustafa burdamısın ? diyesim var nasılsın?

cumhuriyet bayramında yapılan saçma estanteneler

asırlar öncesinde insanların topyekün kan döktüğü şimdilerde ise koltuk sevdası olayıdır.

vücudun en gereksiz yeri

bazıları için (bkz: beyin)

kürt sorununun asıl sebebi cumhuriyettir

hakikaten bu sebebin cumhuriyet olduğunu iddia edebilmek için 100 yıl öncesine dönmek gerekir.

cumhuriyet rejimi türkiye ye yakışmıyor

ta ki cumhuriyetin kurulduğu yıllardan beri doğru olan hadise.
temelleri halkçılık devletçilik laiklik vs. olan bir rejimin hakikaten bütün ilkelerine göre uygulanması güçtür.
özü halkın temel ihtiyaçları nedeni ile doğmuş olsa da kişisel arzu ve istekler bu kurallar bütününü zedeleyici olmuştur.
cumhuriyet rejimi şöyle ki bir ihtiyaç neticesinde bütünleşmiş fakat zamanla bireysel çıkarlar, topluluklar bunun önüne geçmiştir.
bunu şöylede görebiliriz; evin sadece temellerini atıp duvarlarını örmek fakat içinde yaşatacak birini bulamamak.
cumhuriyet; tarihimize dönecek olursak, osmanlı'nın yıkılışından sonra belki daha ilerici kurallar çerçevesinde yürütülebilirdi.
dinin baskınlığı halkı bir nebze de geri çektiyse buna rağmen cumhuriyet rejimi yaklaşık 100 yıla yakındır devamlılığını korumakta.
bundan sonrası içinse direklerin tek tek yıkıldığı söylenebilir. hemen bir kaç özetle..
laiklik; din ve devlet işlerinin ayrı tutulması, bağımsızlığı fakat devlet din organları denetleyebilir. güzel..
halkçılık; devletin oyun gereği halkının yanında olması gerekir,fakat devleti vergileri ile ayakta tutan millet. vs..vs..

hayır diyenler aydın evet diyenler şöle böle

(bkz: göz var nizam var)

12 eylül 2010 referandum sonuçları

[null http://www.haberler.com/sozcu-gazetesi/]

tunceli

(bkz: dikenlikte gül)

demokrasinin bu kez kazanmış olması

demokrasiden kasıt?

ağlak kemalistler için seçme 1000 bahane

(bkz: ağlak)
(bkz: kemalist)
(bkz: bahane)

hatay

%70 hoşgörülü, insan gibi insan olduğu şehir.

hatay

işte benim memleketim ; hayır!

kemal kılıçdaroğlu nun seçmen olamaması

(bkz: yazık)

her ailede verilecek oyu 1 kişinin belirlemesi

aileye ne gerek var. padişahım çok yaşa!

evet diyenlerin anayasayı bilerek evet demesi

hayır diyenler bilmedikleri şeylere evet demezler gibi birşey.

türk halkının yüzde 60 ı aptaldır

aptal değil muhtaç.

2010 dünya basketbol şampiyonası türkiye seyircisi

evetçiler .

tek kelime ile yaşamın anlamı

(bkz: para)

12 eylül 2010 referandum sonuçları

halk oylamasında ne kadar inandırıcı olmasa da evet çıktı. ben şuna inanıyorum ki bu oyların % 30 undan fazlası parayla alınmış oylardır. bunu hepimiz biliyoruz evet diyen de biliyor. çünki bu hükümet insanları kendisine bir kuru ekmeğe muhtaç etti. çok yakından takip eden birisi olarak düzenin nasıl işlediğini iyi bilenlerdenim. madem sivil anayasa diyoruz, madem bizim için iyi olacak diyoruz, haklarımız olacak diyoruz, o zaman ne gerek vardı oylamaya,şuna, buna yapsaydınız. neden birilerinin onayına bıraktınız. zaten biliyorsunuz muhtaç ettiğiniz halkınız yine size muhtaç.
ama şu da bir gerçek karşınıza alıp referandum çıkartmalarında anlattıklarınızdan meydana gelenlerden hangisi anladı. kendi düzeltmesini tayyip kendisi yaptı. çünki halkın beynine ne dersem evet demeyi yerleştirmiş zihniyet. evet, evet, evet... ananıda al git burdan evet,evet,evet...

recep tayyip erdoğan

son günlerde kendisi pek karizmatik olmuş, sanki yenilenmiş gibi. başarılarının devamını diliyorum. tek geçer *