bugün

sonu olmayan anlamına gelmekle beraber pentagram versiyonu için (bkz: sonsuzluk)
lim (1/x)
x->0
candan erçetinin mükemmel bir şarkısı.beklentileri minimum düzeyde tutmayı çok iyi anlatmış bir şarkıdır. *

Sonsuzun benimle bir savaşı var
Seni gördüğüm o ilk andan beri
Sonsuzun benimle bir savaşı var
Görür görmez sevdiğim zamandan beri

Sonsuz merhamet etmeyecek bana biliyorum
Sürmeyecek senle zamanım sonsuza kadar

Korkma beni yıpratmaz bunu bilmek asla
Ve sevmek istemek seni sonsuza kadar
Ben sonsuz aşkın sırrını çözmek değil
Aşkı yaşamak için burdayım sonuna kadar
hoş akustik bir parçadır .

sanırsın, dağlarda yol olmaz
usanırsın, kalbinde güç kalmaz
uzanırsın, yarın olmaz

diye başlayarak beni benden alır bazı geceler . güzeldir . dinlenesidir .
sözlükte açılabilecek başlıklar içerisinde en büyük sayısal değeri içeren başlık. rakamlar ile olanı için; (bkz: 99999999999999999999999999999999999999999999)
(bkz: ebedi); ucu, bucağı, sonu olmayan; sonrasız; her niceliği aşabilen değişken anlamına gelen kelime.
pentagram'ın bir şarkısı, çok özel bir şarkı. çok hem de.
bakınca sonu görünmeyen herşey.
konvansiyonel kanının aksine bir sayı değildir, bir kavramdır.
http://www.sonsuzsanat.com
dinlenildiğinde pentagram parçası olmadığı zannedilen bir akustik pentagram parçasıdır. * *
1)
''çok fazla'' anlamında kullanılan daha güçlü bir ifade;
- seni çok seviyorum, bir öpücük lütfen + ı-ıhh
- seni sonsuz seviyorum, bir öpü... +Mcukkkhhjjmmm mmm
*
2)
insanları şaşırtan, her şeyin bir sonu olduğu yanılsamasının yaşandığı gündelik hayatta, (ders bitti , çukulata bitti, yemek bitti, diş macunu bitti ... gibi ) sonsuzluk normal insanların aklını durduran ve onları belkide yüce bir varlık arayışına iten kavram. oysa sonsuzluk çok normaldir; hiçbir madde yoktan var olmaz varken yok olmaz (bitmez).

3)
bir biti bir metrelik bir yolun başına koyuyorsun. her bir zıplayışında önündeki yolun yarısı kadar zıplamaya programlıyorsun * *. yani ilk zıplama 50cm, 2. 25cm, 3. 17.5cm ... ne zaman varır? sonsuzda tabiki.
mantık dışıdır.
örneğin sözlükte sonsuz tane başlık açılabilir düz mantıkla ama serverin işlemcisi kapasitesi hesaba katılmaz aynı mantıkla evrende sonsuz değildir.
(bkz: bir bilim adamı olarak botanik) *
sayı olarak alınmaması gereken sembol. yoksa sonsuz-sonsuz eşittir sıfır deyip dönem tekrar edersiniz mazallah
slow şarkı böyle yapılır diye bağıran pentagram şarkısı.
badem grubunun son albümünün ismi.
insanın aklının ermediği, öbür tarafta anlayabileceği kuramdır.
sonsuza dek oyle kalabilmek isterdim...
hani basin omzumda, elim gunes vurmus, isinmis yuzunde, nefesin nazik dokunuslarimla ceneni oksayan parmak uclarimda, basim basinda, sari saclarin yanagimda... kulagina fisildadigim 'seni seviyorum'u bastiran, duymamani saglayan o motor sesi ve sevdigin ıstanbul... sagimizda, solumuzda, ustumuzde, altimizda...
sonsuza dek oyle kalabilmek isterdim...
vapur bir uskudar'a gitsin, bir besiktas'a...
gitsin dursun o kendi keyfince. bozmasin bizim keyfimizi...
mevsimler degissin, yillar, asirlar gecsin, insanlar degissin, biz degismeyelim... orada oylece kalabilelim...
sadece sen ve ben, ikimiz...
sonsuza ulasalim...
'iki şey sonsuzdur; evren ve insanların aptallığı, ama ilkinden emin değilim.' şeklinde einstein'ın kozmoloji ve sosyoloji bütünlüğünde kullandıgı kavram.
bademin son albümünün ismi.
iki yıl önce şehirler arası, bir gece otobüsü seferinin sonunda, yeni yeni yükselirken güneş istanbul un üzerine ve ben boğaz köprüsünden manzarayı izlemek için gözümdeki çapakları temizlemeye çalışırken dinlemiştim ilkin bu şarkıyı, otobüsün her an ne çalacağı belli olmayan radyosundan...

hiç de dinlemem pentegram ı, ona buna soruyorum;

"hani bir şarkı vardı kimindi o? hani akustik gitar? dönüyor dünya durmuyor dünya falan gibi sözleri vardı?"

ama kimse de "yahu sen pentegramın şarkısına diyosun" demedi...

çok aradım bu şarkıyı çoookkk...

melodisini hiç unutmadığımı anladım şu an, bu sabah arkadaşımı okula gitmek için evinden almaya geldiğimde; hala aynı şarkı çalmakta...

ben ezberleyene kadar...

unutulmayacak bir şarkı...
sanırım en iyi pentagram parçası. dinlemeye doyamıyor insan.
dem adlı grubun da coverladığı pentagram şarkısıdır.
bugüne kadar yazılmış en iyi türkçe şarkılardan biri. gerçek bir efsane.
sakın kocaman hacimler, milyon basmaklı reel sayılar veya uzay boşluğunu hayal etmeyin sonsuz çoğu zaman hemen yanıbaşınızdadır bir ile iki arasındadır.