bugün

kısa boyuna karşın güzelliği tartışılmaz şirinlik abidesi sanatçımız.
türkiye'ye eurovision'da 1.liği getirmiş olan, müzik dünyasına sakin ol! adlı albümle giren başarılı şarkıcı.
Mükemmel sese sahip, Türkiye'nin björk'u.
çok etkileyici ses sahip şarkıcı. eğlendirirken can acıtabilir. can acıtırken de eğlendirebilir.
1964 yılında istanbul'da dünyaya geldi. Erken yaşlarda müzikle tanışan Erener, hassas bir yapıya sahipti. Hassas ve ince yapılı bu minyon kız, bir yandan onu çok erken bir yaşta, 11'inde yakalayan, tüm hayatını etkileyen kolit hastalağıyla, hastanelerle boğuştu, bir yandan ilk ve orta öğrenimini sürdürdü. Hastalığın verdiği acılardan, hasardan kendisini mutlu eden bir çıkış bulmuştu; annesi ona ilk piyano dersini aldırmıştı ve gelecek yaşamının özünü keşfetmesine neden olmuştu: Müzik.
levent yüksel'le ilişkisini noktaladıktan sonra adı demir demirkan'la anılan şarkıcımızdır.
sesi ve ingilizcesi mükemmel olup görsel yönden biraz daha artistik veya farklı olabilseydi dünya çapında farklı bir kimlikte olabilirdi. yine de sen bizim birincimizsin denilen sanatçılarımız arasındadır.
levent yüksel le olan ilişkisini noktaladıktan sonra kişiliği ile gözümden düşen, şarkıları çok hoş olan dinlenilmeye değer popçu, örovizyon kadın.
dun gece kutahya da bir konser veren ve sagolsun butun gecenin icine eden kisidir sertab..bu ne bicim ses,bir insan konser boyunca aaaooo diye bagirir mi arkadas..yok yok,olmamis
birlikte olduğu erkelere göre yaptığı müziği değiştirmesiyle diğer bir sibel tüzün vakasıdır kendisi. malumunuz demir demirkan ile birlikteyken rock yapmaya başlamıştır. tüm bunlara rağmen türkiyede adam gibi müzik yapanlardandır ve sesi de güzeldir. ayrıca sertab gibi kanaatimce piyasa kaygısı güdülmeden yapılmış çok başarılı bir albümüdür.
club havasından etkilenerek iki ünlü dj ile anlaşarak bilinen şarkılarınının club versiyonlarından oluşan yeni çalışmalar yapmaktadır.
kolit'ten dertli bayan şarkıcımız.."everyway that ı can" ile eurovision birinciliği ile avrupa'ya açılmaya karar vermesine karşın herhangi bir gelişme gözlenmeyen kişidir.
türkiye'de yapılmış en iyi albümlerden sertab gibi'yi yapmış müthiş sanatçı.
cok güzel bir sesi olan sanatcı.
en iyi albümü demir demirkan'la birlikteyken yaptığı sertap gibi albümüdür. sonrasında çizgisini değiştirip piyasanın dibine vurmuştur. buna rağmen şarkılarının müzik alt yapısı çok iyidir ve uluslararası standarda sahiptir.
uludağ üniversitesi 2006 bahar şenliklerine gelen genelde nostaljı olmuş sarkılarını söylerek gercek hayranlarını yeri geldimi çoşturan yeri geldimi hüzünlendiren, mükemmel bir gırtlağa sahip başarılı bir sanatçıdır.
Sezen Aksu`nun en torpilli ögrencilerindendir kendisi. Bi Viyana Konseri sonrasi kendisiyle Viyana sokaklarinda dolasmis ve sohbet etme imkani bulmus, bi rumelihisari konseri sirasinda diger fanclub üyesi arkadaslarimla sahnede kendisiyle sarki söyleme serefine nail olmus sansli kisilerdenim.
Gelin görün ki, dünyanin belkide örnek gösterilecek ender caliskan fanclublerinden birisi Sertab`in vurdumduymazligi sonucu kendini feshetmistir.
eskiden çok güzel şarkılar yapıp çok güzel işler yapan bu sanatçımız nedense eurovision birinciliğinden sonra kendini bozmuş ve saçma sapan şeyler yapmaya başlamıştır. (bkz: Nolur eski haline eski şarkılarına dön Sertab)
sesi ve şarkıları mükemmel olan sanatçı kişi !
az evvel ntv de yayınlanan bir roportajında
"gündemi takip etmek, haberleri alabilmek ve dünyayla connect olabilmek için ntv izliyorum"
diye açıklama yapan güzide sanatçımız.
(bkz: dünyayla connect olmak) *
konserlerinde aşırı detone olan şarkıcı.
sezen aksu'nun öğrencilerinden biri.
sezen aksu tarafından yetiştirilmiştir. ülkemize eurovision'da 1.liği getiren ilk ve tek şarkıcımızdır.
http://www.sertab.com/
la'l albümüyle beni benden alan sanatçımız. sezen aksu'nun emeği büyük tabii ki..
profesyonel sanat yaşamında bu sene itibariyle 15 yılı geride bırakan sanatçı.

albümleri;

sakin ol (1992)
lal (1994)
sertab gibi (1997)
sertab (1999)
sertab (europe) (2000)
turuncu (2001)
no boundaries (2004)
aşk ölmez (2005)
the best of sertab erener en iyiler (2007)
sertab goes to the club (2007)

single'ları;

zor kadın (1999)
bu yaz (2000)
yeni (2001)
everyway that ı can (2003)
here ı am (2004)
satılık kalpler şehri (2005)
drum (2007)