1. 1.
  kravatlı şehir.
  238 -17 ... every you every me
 2. 2.
  suyu çekilmiş bi şehir gibi gelir bana. ne yeşil var ne mavi..
  66 -17 ... akustik
 3. 3.
  denizi olmadığı için ne tarafa dönerseniz dönün insan yüzleriyle karşılaşacağınız,bu yüzden de kimseye yamuk yapamayacağınız,asla yalnız kalamayacağınız,şu an karar verip duşunuzu da aldıktan sonra en geç 1 saat içinde arkadaşlarınızla buluşabileceğiniz,dünyanın en yaşanabilir ve huzurlu bulduğum şehri..
  79 -13 ... thoth
 4. 4.
  kalleş havasıyla hastalıkarı üzerime depolayan, kağıt kokulu sarı bürokrasi şehri. kışı çekilmiyor yazı sıkıyor ama bu şehrin bir şeyi beni kendine çekiyor. ben kaçıyorum o beni geri yakalıyor. bir milletvekili deniz getirirse katlanabilitesi yüksek başkentim
  27 -9 ... liberty
 5. 5.
  bendderesi gibi isminden bile nasıl bi yer olduğu rahatlıkla anlaşılan mekanı barındıran şehir (bkz: başkent)
  16 -12 ... freeplayer
 6. 6.
  istanbula donusu guzel sehir. gerisi gercekten cok kotudur ama.
  20 -24 ... child
 7. 7.
  vega'nın hafif müzik albümündeki 12. parçası

  yağmur dönerken kara
  yavaşça
  süzülenler yola
  araba dolusu bir tuhaf seven
  şarkılar çalan söyleyen
  sevenlerden biri ben
  arkada bıraktığım sen
  kim olduğunu biliyorsan söylesen

  ah yamur dönerken kara
  şarkılar var falımda
  hepsi sana, hepsi sana
  bu gece ankara

  ah yağmur dönerken kara
  yine yol var falımda
  ister özle,
  yok istersen hiç hatırlama

  sokaklar dolusu
  şekerli kar kokusu
  tunalı'da gezinirken
  bizde bir kahvaltının tutkusu
  acıkanlardan biri ben
  arkada bıraktığım sen
  kim olduğunu biliyorsan söylesen

  ah yamur dönerken kara
  şarkılar var falımda
  hepsi sana, hepsi sana
  bu gece ankara

  ah yağmur dönerken kara
  yine yol var falımda
  ister özle,
  yok istersen hiç hatırlama
  39 -3 ... frgttn1
 8. 8.
  yılmaz erdoğanın bu isimde bir şarkısı vardır.Oldukçada iyi sözlere sahip bir parçadır.Şarkının müziklerini ise sezen aksu ve tayfası başarıyla yapmışlardır.
  'ankaraya öyle yakışırdiki kar,asfaltlar ışıldar buz tutardı resmi yalanlar...'diye başlayıp uzar gider
  21 -6 ... berbay
 9. 9.
  yıllardır anlatılan bir anekdot vardır şöyle ki;

  yahya kemal e sormuşlar ankara nın en çok neyini seversiniz diye. o da şöyle cevap vermiş ;

  -istanbul a dönüşünü!!!
  36 -12 ... beyazyelkenli
 10. 10.
  yasamayanlarin bilemeyecegi, yasayanlarin müptelasi oldugu, dünyanin en güzel sehirlerinden birinde bile olsaniz özlemeden edemeyeceginiz, sevilesi sehir..*
  42 -9 ... kurbaalarprensolur
 11. ankara Başlığındaki Önemli Entry'ler

  1. `yılmaz erdoğan`'ın muhteşem şiirlerinden... müziğini de `deniz erdoğan` yapmıştır. Ankara'ya Öyle yakışırdı ki kar.. Asfaltlar ışıldar, Buz tutardı resmi yalanlar... Kimse keman çalmaz belki ama Çok keman çalınsın ba... devamı ve daha fazlası 3. sayfada!
  2. `yılmaz erdoğan`'ın muhteşem şiirlerinden... müziğini de `deniz erdoğan` yapmıştır. Ankara'ya Öyle yakışırdı ki kar.. Asfaltlar ışıldar, Buz tutardı resmi yalanlar... Kimse keman çalmaz belki ama Çok keman çalınsın ba... devamı ve daha fazlası 3. sayfada!
  3. herhalde ankara'yı tam anlamıyla anlatır bu aşağıda yazanlar. (bkz:bir mailden copy paste ettim) madde 1. yeni başlayanlar için Ankara aşti dir. Soğuğun içine işlediği anda basını kaldırıp etrafta denizi aramaz isen kolay alış... devamı ve daha fazlası 13. sayfada!
  4. herhalde ankara'yı tam anlamıyla anlatır bu aşağıda yazanlar. (bkz:bir mailden copy paste ettim) madde 1. yeni başlayanlar için Ankara aşti dir. Soğuğun içine işlediği anda basını kaldırıp etrafta denizi aramaz isen kolay alış... devamı ve daha fazlası 13. sayfada!
  5. Masa başı Ankara Masa başında kurulmuştur Ankara. Masa başı adamları yaratmış, sevmiştir. Masa başı işlerinin kenti olmuştur. Sokakları cetvelle çizilmiş, isimleri bir alfabetik indeksten sırayla seçilmiştir Bestekar, Bilir, B... devamı ve daha fazlası 51. sayfada!
  6. Masa başı Ankara Masa başında kurulmuştur Ankara. Masa başı adamları yaratmış, sevmiştir. Masa başı işlerinin kenti olmuştur. Sokakları cetvelle çizilmiş, isimleri bir alfabetik indeksten sırayla seçilmiştir Bestekar, Bilir, B... devamı ve daha fazlası 51. sayfada!
  7. şimdi uzun uzun bir şeyler karalasam biliyorum ki söversiniz. mühim değil. bu şehre yerleşmek üzere ilk geldiğim günü çok iyi hatırlıyorum, şaşırdınız di mi lan. annem sarıldı, öptü, ağladı, kendine iyi bak, insanlara güvenme de... devamı ve daha fazlası 78. sayfada!
  8. şimdi uzun uzun bir şeyler karalasam biliyorum ki söversiniz. mühim değil. bu şehre yerleşmek üzere ilk geldiğim günü çok iyi hatırlıyorum, şaşırdınız di mi lan. annem sarıldı, öptü, ağladı, kendine iyi bak, insanlara güvenme de... devamı ve daha fazlası 78. sayfada!
  9. yıllarını geçirsen de aştiye her inişinde insana yabancı gelen şehirdir ankara, her zaman bir mesafelidir sana, içli dışlı olamazsın. penceresiz ufak bir banyoda duş alırken içeri dolan sıcak su buharıdır ankara, içini hem ısıtır... devamı ve daha fazlası 205. sayfada!
  10. yıllarını geçirsen de aştiye her inişinde insana yabancı gelen şehirdir ankara, her zaman bir mesafelidir sana, içli dışlı olamazsın. penceresiz ufak bir banyoda duş alırken içeri dolan sıcak su buharıdır ankara, içini hem ısıtır... devamı ve daha fazlası 205. sayfada!
  11. devamı ve daha fazlası 978. sayfada!
  12. Bir kaç semti dışında yaşanacak yeri sayılı olan, içinde mutsuz birçok insanı barındıran şehirdir. Sosyalleşmek için AVM veya kafeler dışında yapılacak faaliyetler kısıtlı, kadın olarak bir parka dahi otursan dikkati üzerine çekec... devamı ve daha fazlası 978. sayfada!
  13. Çok soğuk üşüyoruz be odun atın üzerime. devamı ve daha fazlası 978. sayfada!