bugün

internetin guzide ve ise yarar platformlarindan bir tanesi.tuketici mahkemesi gibi bir yer yemin ederim.ediyosun sikayeti eger kurumsalliga ve musteri memnuyetine onem veriliyorsa hemen geri donuyor.cok tanidigim var koka kolayi sikayet edip devamli ti-sort hediye alan.
bir firmadan bir ürün alınacaksa, o firmanın şikayet/geri dönüş oranına bakılarak kalitesinin bir nebze ölçülebileceği internet adresi.
http://www.sikayetvar.com/

(bkz: kolaylık sağlamak)
türkiyedeki tüketicinin haklarından habersiz olmasını kullanan ya da kendi ticaret anlayısına göre ticaret yapabilecegini sanan insanlar yüzünden maruz kalınan sıkıntılarınızı, çözülmese bile en azından o firmayı deşifre ederek cezalandırabileceginiz bir site. ama asıl tavsiyem üşenmeyip tüketici haklarına şikayet edilmelisi. sonuç alınıyor ve magaza sahibinin yüzüne pis pis sırıtarak elinizdeki kararı gözüne soktugunuzda size yaptıgı bütün kabalıkları ona hatırlatarak içinizi rahatlatabilirsiniz.
genelde " bu mağduriyetimi nasıl gidereksiniz?" cümlesi ile sonlanan sorunların yer aldığı interaktif site
eğer gerçekten kurumsal bir şirket ile sorun yaşadıysanız sizinle ilgilenilmesini sağlayan site. yok saçma bi şirkete denk geldiyseniz bu site ne yapsın.
saçma sapan bir çalışma sistemi olan bir internet sitesi. bir kurum hakkındaki şikayetiniz yayına girdikten sonra kurum sizin sorununuz ile ilgili çözümünü şikayetinizin altına cevap niteliğinde yazıyor. ve o sorun çözülmüş oluyor. e kardeşim bana sordun mu o cevap beni tatmin ediyor mu, şikayetim çözüme ulaştı mı? yok, firma cevap yazdı ya tamam, şikayet çözülmüştür. örneklemek gerekirse:

şikayet: x şubenizden aldığım ürün hatalı çıktı ancak 3 yıl garantisi olmasına rağmen firma kusurlu ürünü değiştirmeyi kabul etmiyor.

firma cevabı: sayın müşteri, sizin ürününüzdeki hata firmamızdan değil, ürünü satın aldığınız şubemizden kaynaklanmaktadır, bu nedenle ürünü kabul edemeyiz, ancak bu firmanın değil, şubenin hatasıdır, lütfen alışveriş yaparken daha iyi bir şube seçiniz.

site cevabı: sorun çözülmüştür!!

işte böyle mal bir site.
çılgınlar gibi kullanılmasını, önerilmesini, okunmasını ve tavsiye edilmesini istediğim site. piyasa çakal kaynıyor. bir sürü şirket müşteri memnuniyeti nidalarıyla götümüze kazıkları sokarken, tüketici haklarını böylesine gayri resmi bir platformun savunuyor olması harika. kullandığınız bir ürün hakkında haklı bir şikayetiniz mi var? firma sizi s.klemiyor mu. anında yazın buraya. bakın nasıl üçbuçuk atmaya başlıyorlar. çünkü bilinçli tüketici bir ürün alacağı vakit bu tip sitelere bakar, ürünleri karşılaştırır, kullanacağı ürün hakkında yapılan yorumları okur. haliyle satılan ürün hakkında ne kadar çok şikayet varsa bu da o firmaların yeni ve kalitesiz ürün satma potansiyellerini o oranda azaltır.
sık kullanılanlara ekleyiniz, ekletiniz efenim.
milyar dolarlık şirketleri muma çevirebildiğiniz muhteşem araç.

firma önce sizi s.klemez ve tabiri caizse s.ktir çeker, ancak durumu bu siteye yazdığınız zaman, kuzu kuzu -hatası varsa- özür diler ve isteğinizin büyük bölümünü veya tamamını karşılar. 3-5 liralık bir şey bile olsa, firmalara hakkınızı yedirtmeyin ve hakkınızı sonuna kadar savunun.

örneğin; http://www.sikayetvar.com...ll--105--0-2-245995-.html
kesinlikle sonuç veren bir site. siz bir deneyin.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.