bugün

şikayetlerin altına sorunlu firma iki kelime yazınca sorunlarınız çözüldü diye antipatik bir güleryüz koyan ama sorunun çözümünde veya şikayetiniz hakkında yorum yapma imkanı vermeyen beş para etmez site.
gülen bir yüzle şikayet çözüldü olarak gösteriyorlar ama çözülen bir şey yok. koskoca ttnet tabi.. müşterinin memnuniyeti mi ttnetin memnuniyeti mi önemli..
nokia şirketinin üye olmadığı site. fazlaca gelen şikayetlere yenileri eklenecek diye korkuyorlar anlaşılan.
Alışveriş yapmak isteyen çoğu kişinin başvurduğu ve şikayet oranına göre alınacak ürünün marka ve modeline karar verdiği site...
Fakat gözden kaçırılmaması gereken konu şudur ki; site şikayette bulunduğunuz firmanın, şirketin, hizmetin, ürünün v. b. nin kurumsallık ve müşteri memnuniyeti algılamasına göre işlerlik kazanabilmektedir. Kurumsalım, müşteri memnuniyeti herşeyim diyen çoğu firma bırakın geri dönmeyi sitede ki şikayetinize dahi cevap vermemektedir.
değişikliği ve arayüzü hiç iyi olmamış site. eskisi daha iyiydi.
yazılan şikayetler sayesinde ürün ve hizmetlerle ilgili insanları bilinçlendiren site. bu sayede 3g vınn modem almaktan vazgeçmiştim onca şikayeti okuyunca.
insanı kıllandıran bir site.

şimdi şikayetlerde yazar olarak ahmet, mehmet yazıyor. detaylı bir isim yok. bilgi yok. resim hiç yok. yani ben şimdi firmamdan 10 kişi görevlendirip, rakip firma hakkında kafama göre şikayet yazabilirim. sonuçta burası okunan bir site.

tamam belki büyük firmalar yapmaz ancak kobi düzeyinde olur gibi geliyor bana.
şikayetlere fotoğraf ekleme özelliği olan site.
büyük şirketler ile ilgili şikayetlerde güzel çalışan, küçük işletmelerin ise dikkate almadığı güzel bir site.
şikayette bulunulan firmanın, mevcut şikayetin altına saçma sapan bir açıklama yapmasıyla her şeyin hal olduğu site.

ama en azından tüketicide, o firma hakkında bir kanaat oluşuyor.
sayesinde laptopumu geri verebildiğim hizmet ve mal satıcılarının çoğunun dikkate aldığı internet sitesi.
yazdığınız şikayeti keyfi biçimde değiştiren site. buraya trendyol'dan satın aldığım ayakkabı için bir şikayet yazıp, aylardır beni nasıl oyaladıklarını anlatmıştım. ancak yazımdaki çoğu yer kesildiği için benim şikayet alelade bir sitem halini aldı. trendyol beni arayıp değişim ve iade konusunda bildiğim şeyleri tekrarladı. bu da şikayetimin çözüldüğü anlamına geldi ve şikayetvar com'da bu şekilde yayınlandı. kısacası okuduğunuz şikayetlerin eksik olabileceğini unutmayın.
bugün bir müdürün beni arayıp çok çok özürler dilemesini sağlayan sitedir.
insanlık için çok yararlı bir sitedir.
bazı markalar* için buraya yazılan şikayetler en az mahkemeye verilmiş kadar etkili olmaktadır. genel anlamda başarılı bir site.

bir de kategorilere göre markaların başarı listesini yapmışlardır. ki bu da güzel bir uygulama.

şikayetendex
uludağ sözlük hakkında da şikayet bulunan site.

http://www.sikayetvar.com...k-seviyesi-yerlerde/a8pw6
i$ yapan site. vodafone'u $ikayet ettim ertesi gün aradılar.
(bkz: kadı ananı sikmiş kime şikayet edeceksin)
3 şikayetimdede sorunlarımın çözülmesinde yardımcı aracı olan site.
Herkesin elinin altinda bulunmasi gereken bir site. Bazen yalan şeyler yaziyorlar ama olsun.
kim bulduysa helal olsun dedirten site. redaksiyon aşaması biraz uzun sürüyor ancak firmaların aman başkası ilgilenmediğimizi düşünmesin kaygısını taşımasından ötürü sorunu çözmelerini, en azından uğraşmalarını sağlıyor. kendi maillerine cevap dahi vermeyen firmalar ilan yayınından bir saat sonra telefonla arayabiliyorlar.
buraya şikayet yazmak için evde sıkıntılı ürün aradım hep. En sonunda pepsi' yi şikayet ettim kolanın tadı plastik gibi diye. Adamlar da beni siklemedi. Demek ki durduk yere kaşınmamak lazımmış.
Güzel bir akla hizmet eden sitedir. Kurumsal üyeliklerde ücret talep etmekte bazı firmalar ücret talep ettiği için mahkemelik olan bir site olduğunu biliyorum.

Ayrıca komik şikayetler kısmına bakmalısınız.
et kokarsa tuz basarsın, tuz kokarsa...

şikayetler kesilerek sansürleniyor. bu siteyi nereye şikayet edeyim.
firmanın şikayet platformundansa buraya yazdığınız şikayetler daha etkili olmaktadır. Firmanın size daha hızlı ulaşmasını sağlar. eli öpülecek sitedir.
Kendi çalar, kendi oynar hoşuna gitmeyen şikayeti reddedilmiştir diyebilmektedir, kurum adına konuşur. Sonuçta vatandaşı değil, sermayeyi destelemektedir. Sonuçta bu adamları onlar finanse edebilir.