1. 1.
  nisan ayında national bank of greece e satılan banka.
  1 -1 ... pammuk
 2. 2.
  birikmiş parapuanlarınızla kontor veya dakika almak istediğinizde sizin 2 kontorunuzu alan ancak bunları kullanabilmek için son ekstrenizin 150 ytl ve üstü olması gerekir diye geri mesaj gönderen banka. ayrıca böyle bir bilgiyi de hiç bir iletişim adresinde bulundurmayan banka.
  1 ... pammuk
 3. 3.
  sürücü belgesinin ön yüzünde bulunan belge numarasının 3 haneli bir sayıdan oluştuğunu iddia eden callcenter çalışanlarına sahip banka. *
  1 ... pammuk
 4. 4.
  vatan bilgisayar'da oldukça avantajlı kampanyalar düzenliyorlar.

  (bkz: card finans)
  1 -1 ... bahdeniz
 5. 5.
  aşağıda okuyacaklarınız sabrı tepesinden aşmış bir finansbank müşterisi tarafından yazılmıştır ve kesinlikle gerçektir:

  finansbank ın yunanlılara satılmasından sonra kredi kartımı iptal ettirmeyi düşünen bir insan olarak, çalıştığım şirket bu banka ile çalıştığı için vadesiz hesap açtırmam gerekiyordu. 444 0 900 ü aramak suretiyle bu isteğimi banka çalışanlarına aktaracak ve hemencecik vadesiz herabımı açtıracaktım ki bu güzel rüyadan sürekli meşgul çalan telefon ile uyandım. bu numara abartısız 2 saat boyunca meşgul çaldı. içimden ulan kredi kartım çalınsa nolcaktı diye düşünüyordum ki telefon düştü. güzel sesli bir bayan

  + finansbank a hoşgeldiniz

  diyordu. ardından da

  + yapmak istediğiniz işlemi seçiniz

  diyor ve menüleri sıralayarak ulaşabilmek için tuşlamamız gereken numarayı söylüyordu. kart işlemleri için 3 e basınız dedi ve ben de 3 e bastım. ardından kolaykredi için 4 e, kayıp çalıntı bildirimi için 5 e diye devam eden sesi duyunca 3 e bir kere daha bastım, ama teyze benim tuş sesimi duymuyor habire konuşuyordu. en sonunda da bana size verilen sürede işleminizi yapmadınız dedi ve telefonunuzu suratıma kapattı.
  ben dumurlara yelken açarken bir kere daha aradım ama yine o 2 saatlik meşgul seansı başlamıştı. iki saatin sonunda yine telefon düştü ve azönceki konuşma yine tekrarlandı. yüz kere tekrarlanan bu aptal sistemin hatasından dolayı finansbank benim yaklaşık otuzbin kontorumu yedikten sonra bu kez güzel sesli teyzeyi alt ettim ve istediğim menüye ulaştım. sizi diyordu teyze, sizi müşteri hizmetleri yetkilimize bağlıyorum lütfen bekleyin. ben tam beklemeye başlıyordum ki şu anda tüm çalışanlarımız diğer müşterilerimizle görüşüyor, daha sonra tekrar arayın dedi ve telefonu tekrar suratıma kapattı.
  ben yok artık lebron james dedim kendi kendime ve iki saat boyunca düşmeyeceğini bildiğimden o iki saat boyunca hiç aramadım, ve 2. saatin sonunda tek çevirişte düştü. formülü bulmuştum. yine aynı şeyleri tekrarlayarak teyzenin sizi müşteri hizmetleri yetkilisine bağlıyorum lütfen bekleyiniz sesine ulaştım. teyze bu sefer de ortalama bekleme süreniz 4.5 dakika diyordu. çok azimli bir şekilde beklemeye kararlıydım ve en sonunda bir başka güzel sesli teyze telefonu açarak size nasıl yardımcı olabilirim dedi. ben de kredi kartım olduğunu ama acilen vadesiz hesap açtırmam gerektiğini söyledim. isim, soyisim, kart bilgileri, annenizin kızlık soyadı, babanızın adı, doğum tarihiniz faslından sonra ehliyetinizin ön tarafındaki belge numarasını alabilir miyim dedi. baktım 7 haneli bir rakam, söyledim ve artık vedesiz hesabınız var demelerini beklerken hatun bana burdaki bilgiyle uyuşmuyor dedi. ben de kurnazca bir hareketle oradaki kaç ki dedim * bana buradaki 3 haneli bir rakam dedi, ben de şaşırmış bir şekilde e peki dedim kapattım.
  sonra allh allah üç haneli belge numaraıs mı olur diye düşünürken anneminki ne baktım, o da 7 haneliydi. sonra jeton düştü ki aslında galiba teyze benden nufus cüzdanımdaki seri numarasını soruyordu evet evet, tekrar arayıp bu sefer açtıraaktım. ama tabiki 2 saat sonra aradım ve hemen düştü. bu sefer başka bir teyze bana ne istiyorsunuz dedi, vadesiz hesap açtırıcam dedim. burdan açılmıyormuş ama bana internet bankacılığı şifresi verecekmiş. çok heyecanlandım ve yine aynı soruları cevapladım. yine ehliyet belge numarasına gelince sizdeki 3 haneli bir rakammış ama galiba siz nufüs cüzdanındaki seri numarasından bahsediyorsunuz değil mi dedim. hayır dedi. ben de iyi de siz hiç 3 rakamlı belge numarası gördünüzmü adlı tarihi cümlelerimden birini kurdum. güzel sesli ikinci teyze bilemiyorum ama işlem yapabilmemiz için bilgilerinizin doğrulanması gerekiyor diyordu. artık sinirlenmeye başlamıştım. iyi ama siz yanlış yazmışsınız, böyle belge numarası mı olur diye çıkışıyor, bu sizin bankanızın hatası diyordum, bana acilen bu hesap lazım, başka soru sorun diyordum ama bunun cevaplanması çok önemliymiş. bu ne biçim banka diyordum ki teyze bir kaplan gücünde

  + size yapabileceğim tüm seçenekleri söyledim daha ne yapayım

  diye beni azarladı. ben de

  + ben zaten size değil banka sistemine eleştiri de bulunuyorum neden kızıyorsunuz

  dedim ama teyze beni anlamamakta ısrar ederek

  + faks çekebilirsiniz diyorum ben size dinlemiyorsunuz ki

  dedi. işte burası böyle bir kurum. benim faks çekmem gerekiyorsa neden internet bankacılığı diye bir şey var? neden telefon bankacılığı var? Kesinlikle bu bankayla çalışmadan önce bin kere düşünülmesi lazım, hizmetin sıfır olmasının yanısıra bir de azar işitiyorsunuz. *

  uzun lafın kısası eğer şu telefon paralarına ödediğim para yerine en yakın şubeye * taksiyle gidip gelsem daha ucuza gelecekti.
  8 ... pammuk
 6. 6.
  her tarafta on yüz bin milyon kere zorlayarak kredi kartı vermeye çalışan kurum
  1 ... muhasebeye giris
 7. 7.
  yaklaşık bir ay önce başvurduğum kredi kartını hala yollamamış olan bankadır. her kampüste her fakülte önünde kredi kartı dağıtan insanlara adeta zorla kredi kartı vermeye calışan bir bankanın kart dagıtım aşamasında bu kadar isteksiz, bu kadar ciddiyetsiz olması son derece hayret vericidir.
  kart kaydı yapan elemanların yarısı kadar kurye çalıştırsalar aslında problem tamamen ortadan kalkıcak. durum böyle olunca bankanın daha fazla kişiye ykart çıkartmasını insanların kartları kullanmasından daha fazla önemsediği gibi bir anlam çıkıyor ki buna bir anlam verebilmek imkansız. kayıtlı müşteri sayısının fazla olması bir bankaya nasıl bir fayda sağlar merak konusudur.

  buradan son olarak banka yöneticilerine selenmek isterim: bak zaten yunan malı bi bankasınız bir de işinizi savsaklıyosunuz. adam olun yollayın şu kartı. kış geldi kapıya dayandı üstümüze başımıza bişeyler alacaz. taksitsiz kimse bişey vermiyo. seslendim, rahatladım.. ***
  1 ... osiris
 8. 8.
  yanımda sigortalı çalışan ve maaşını benim verdiğim sekreterime kredi kartı veren ama bana vermeyen banka.
  edit: kızıma da verdiler *
  6 ... hanimaga
 9. 9.
  kredi kartı bankası. arada savunma sanayiisine de yatırımda bulunmuşlar. ne güzel. national of greece'in büyük yunanistan hayalleri türkiye'ye finansman sağlıyor.

  university kart'ı 400ytl limitli olan bankadır. başta 250 verirler, zorlarsanız yükseltirler.
  3 ... bl
 10. 10.
  calisanlarini gec saatlere kadar calistiran, bilimum mesai yaptiran, hic acimayan, buna ragmen de cok az maas veren banka.
  5 ... elifthequeen